Czego szukasz

Niezapomniany weekend dla mamy i córki.

Kasia i Kamila wymyśliły wyjazd, na który zapraszają tylko mamy z córkami. Ojcowie zabierają swoich synów na męskie wyprawy, dlaczego Ty nie zabierzesz swojej córki do Strumyków? Dzieci najlepiej pamiętają czas spędzony na łonie przyrody. Zadbaj o to, żeby to właśnie z Tobą córka miała najpiękniejsze wspomnienia!

Dziewczyny, co wymyśliłyście? Co to za weekend dla mam i córek?

To weekend podróżniczy, który ma wzmocnić więź łączącą mamę i córkę poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu w przepięknym otoczeniu Strumyków. Ważnym punktem wyjazdu jest wspólna wędrówka do jaru chalińskiego. Piesze wędrówki wzmacniają korzenie dzieci tworząc poczucie bezpieczeństwa, które płynie z harmonijnego świata natury. Mama jest podczas takiej wędrówki dla córki przewodniczką. Dziewczynki nabierają szacunku dla świata roślin i zwierząt, uczą się jak ważne jest poczucie wolności i zaufania jakim są otaczane. Mamy uczą się jak zmotywować córkę do pieszych wędrówek i jak się odpowiednio przygotować.

A dlaczego jest to wyjazd dla mam i córek, a nie na przykład dla całych rodzin?

Mamę i córkę łączy specyficzna więź. Mogą zbudować wspaniałą relację, ale jeśli mama nie zadba o wspólny czas i rozmowy od najmłodszych lat może się zdarzyć, że się od siebie odsuną. Ten wyjazd celowo nie jest rodzinny – nie chodzi jedynie o zmianę otoczenia. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni na 'babski wypad’ – żeby wreszcie wspólnie poleniuchować, poruszać się, pośmiać, pobyć ze sobą w pięknym miejscu. W domu często nie ma na to wolnej chwili.

Jakie atrakcje przygotowałyście dla mam, a jakie dla dziewczynek?

Program jest tak przygotowany, żeby dużo czasu mamy i córki spędziły razem. Dla dzieci atrakcją będzie wędrówka do jaru, podczas której poczują się jak na wielkim naturalnym placu zabaw. Otrzymają szablony i będą musiały zaznaczać skarby, które uda im się znaleźć w lesie. Niektóre zabiorą ze sobą. Na koniec wędrówki nasze bohaterki otrzymają odznakę małego odkrywcy. Na terenie Strumyków jest plac zabaw – w ogrodzie wiszą na gałęziach drzew huśtawki. Dziewczynki nauczą się jak wykonać własnoręcznie ozdoby z filcu. Będziemy też zdobić patyki znalezione w lesie. Dla mam przygotowałyśmy warsztaty „jak zmotywować dzieci do wędrówek”. Poza tym będzie czas na odpoczynek i leniuchowanie na leżakach na tarasie albo nad brzegiem stawu wśród śpiewu ptaków i szumu drzew. Będzie też sauna i pogaduchy przy kominku w babskim gronie.

Słuchając Waszej opowieści wnioskuję, że zapraszacie mamy z młodszymi dziewczynkami?

Optymalny przedział wiekowy to 4-7 lat, ale może być też starsza dziewczynka, myślę, że do 10 lat. Młodsze niż 4-latki mogą mieć trudności z wędrówką.

Gdzie dokładnie się spotykacie i w jakim terminie?

Zapraszamy do Strumyków położonych w sercu Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, blisko miejscowości Kurnatowice (woj. wielkopolskie) w terminie 22-24 maja. Cena wyjazdu – pakiet mama i córka to 700 zł. Mamy jeszcze 4 wolne pokoje. Zgłoszenie należy wysłać na adres: kontakt[at]ikimasa.pl. Szczegółowy program jest tutaj.

Dlaczego warto?

Ojcowie zabierają swoich synów na męskie wyprawy, dlaczego Ty nie zabierzesz swojej córki do Strumyków? Dzieci najlepiej pamiętają czas spędzony na łonie przyrody. Zadbaj o to, żeby to właśnie z Tobą córka miała najpiękniejsze wspomnienia! Taki wyjazd Was zbliży i zacieśnia tą niezwykłą więź jaka Was łączy. Bądź najlepszą przyjaciółką swojej córki. Twórzcie wspólne historie i własne tajemnice, których nie zdradzicie nikomu. Ten weekend będzie ku temu doskonałą okazją.

Dziękuję za rozmowę.

Jeśli nie możesz wyjechać do Strumyków, to może spodoba Ci się nasze 15 pomysłów na dziewczyńskie spotkania mamy i córki?

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie