Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Webinar: „O pieniądzach się mówi!” – przełam tabu mówienia o pieniądzach

 • Basia Man
 • 24 czerwca 2024
 • 4 MIN. CZYTANIA

O pieniądzach się mówi!

Chociaż kwestie finansowe są istotnym elementem codziennego życia, dla wielu kobiet rozmowy na temat pieniędzy wciąż pozostają tematem tabu. Według najnowszych badań 45% Polek przyznaje, że otwarte rozmowy o pieniądzach nie są powszechne w ich otoczeniu. Wiemy, że jeśli o czymś się nie mówi, to podejmowanie decyzji dotyczących finansów i zadbanie o poczucie finansowej niezależności staje się szczególnie trudne.

Niezależność finansowa daje kobietom poczucie bezpieczeństwa i umożliwia lepsze zarządzanie swoim życiem, bez względu na okoliczności zewnętrzne. Kobiety, które posiadają kontrolę nad swoimi finansami, mogą śmielej realizować swoje cele i marzenia, inwestować w siebie i swoją rodzinę oraz lepiej radzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami.

Zapisuję się na webinar!

Chcemy zadbać, abyś w kwestiach finansowych poczuła się #MOCNIEJSZA.

Zaprosiłyśmy Annę Łukaszyn, autorkę książki „Niezależność finansowa i emocjonalna dla kobiet”, by podzieliła się z Tobą swoim doświadczeniem i wprowadziła Cię w świat Twojej finansowej swobody.

Weź udział w webinarze “O pieniądzach się mówi!” i odważ się otwarcie podchodzić do kwestii finansowych.

Podczas webinaru:

 • poznasz podstawy budżetowania,
 • dowiesz się, jak stworzyć budżet domowy,
 • nauczysz się zarządzać wydatkami oraz planować oszczędności,
 • zadasz nurtujące Cię pytania,
 • zrobisz pierwszy krok w stronę swojej swobody finansowej.

Zapisuję się!

Kim jest nasza ekspertka?

Anna Łukaszyn

Anna Łukaszyn – coachka finansowa, autorka książki „Niezależność finansowa I emocjonalna dla kobiet”.

Anna od 6 lat prowadzi z sukcesem kanał na YT. Pomogła tysiącom kobiet zrozumieć ich relacje z pieniędzmi, zbudować poduszkę finansową i ogarnąć budżet. O swoją niezależność walczyła w 2019 roku, w najgorszym dla kobiety momencie, postanowiła po 11 latach opuścić przemocowe małżeństwo. Anna była wtedy w trakcie studiów pielęgniarskich w Szkocji, z trójką dzieci poniżej 10 lat i tysiącem funtów na koncie oszczędnościowym.

Dzisiaj pracuje jako coachka finansowa. Po raz kolejny zmieniła ścieżkę kariery i pielęgniarski fartuch zamieniła na prowadzenie swojej firmy. Razem z najlepszym mężem tworzą patchworkową rodzinę i wspólnie wychowują 5 dzieci, a w rodzinie rządzi pies Cezar i kot Goose. Wolne chwile spędza czytając książki i ucząc się nowych informacji o emocjach w finansach. Mieszka w szkockich Highlands otoczona górami i morzem północnym.

Dlaczego warto myśleć i rozmawiać o finansach?

 • Dla 37% kobiet w Polsce finansowa stabilność oznacza możliwość większego skupienia się na życiu rodzinnym niż na sprawach finansowych.
 • 28% ankietowanych uważa, że jest to brak stresu przy weryfikacji salda na koncie bankowym.
 • Dla 27% Pań to swoboda korzystania z doświadczeń takich jak koncerty, spotkania towarzyskie, podróże czy wyjścia do restauracji bez martwienia się o koszty.

Wyzwania finansowe kobiet

Blisko jedna na trzy Polki (32%) stwierdza, że ich wydatki miesięczne równają się zarobkom. Ten fakt uniemożliwia oszczędzanie, inwestowanie lub wydawanie pieniędzy na cele inne niż podstawowe potrzeby. 43% kobiet w Polsce sceptycznie podchodzi do możliwości osiągnięcia finansowego dobrobytu w przyszłości.

Chcę zapisać się na webinar!

Tylko mówiąc o finansach mamy szansę zmienić te dane.

Rozmawiając o finansach sprawiasz, że stajesz się #MOCNIEJSZA i bardziej niezależna finansowo.

Webinar „O pieniądzach się mówi” jest realizowany w ramach projektu #MOCNIEJSZA – Razem przeciwko przemocy, organizowanego przez Serdeczną Fundację Hearty we współpracy z Fundacją Feminoteka oraz Fundacją Mamo Pracuj, dzięki wsparciu Fundacji ZURICH.

Źródła:

Finanse w spódnicy: Jak kobiety w Polsce radzą sobie z pieniędzmi?
Finansowy portret Polek: bardziej rozważne niż romantyczne
Biznes na wysokich obcasach, Polski Instytut Ekonomiczny
European Consumer Payment Report

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content