Czego szukasz

Wiadomości dla mam. Mamówka-prasówka #8

Zapewne większość z Was kojarzy programy typu makeover, w których ludzie przechodzą spektakularne metamorfozy. Wiele z nich miało już swoje polskie edycje i właściwie każdy z prowadzących je stylistów powtarzał, że Polki mają ogromny potencjał, jednak są zbyt skromne, nie wierzą w siebie i brakuje im odwagi. Te wszystkie spostrzeżenia można, niestety, przenieść ze sfery wyglądu na sferę zawodową. Dlatego też kolejny raz spróbujemy przekonać Was, że przedsiębiorca jest kobietą…

Być może dzięki temu już za kilka lat półki sklepowe będą pełne produktów z oznaczeniem „women owned” informującym o tym, że produkt został stworzony w firmie, której właścicielką jest kobieta. Symbol powstał dzięki współpracy amerykańskiej sieci Walmart oraz dwóch organizacji, które zajmą się weryfikacją marek zainteresowanych zdobyciem wyżej wspomnianego znaku. Więcej o tym projekcie…

***

Żeby jednak zostać właścicielką firmy, trzeba najpierw uwierzyć w swoje możliwości. A z tym wiele Polek ma problem. I to nie tylko przez tak często-gęsto wymieniane stereotypy, ale też przez to, że same sobie stawiają zbyt wysoko poprzeczkę lub ślepo dążą za tzw. marzeniami wabiącymi. Czym są i dlaczego stają na naszej drodze do sukcesu, przeczytacie (i posłuchacie) na newseria.pl.

***

O tym, że kobieta to przedsiębiorca przyszłości, przekonuje również portal Onet.pl, publikując wywiad przeprowadzony z Johnem Gerzemą, autorem książki „Doktryna Ateny”, która już niedługo będzie miała swoją premierę w Polsce. Na jej potrzeby wybrano 64 tys. osób obu płci z 13 krajów świata i zapytano je m.in. o to, jakie cechy są potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Celem badania jednak nie było wykazanie, że świat pod rządami mężczyzn jest „be” i pora ich pogonić. Pokazuje ono jedynie, jak bardzo aktualne jest powiedzenie, że „kobieta łagodzi obyczaje”.

***

Chociaż można nam wmówić, że w wielu kwestiach radzimy sobie gorzej niż panowie, prowadzenie biznesu to coś, w czym bijemy ich na głowę. I mamy na to papiery – według amerykańskiego raportu kobiety stojące na czele własnych firm zarabiają więcej, czerpią większą satysfakcję z życia i – mimo trudnych początków – odnoszą liczne sukcesy. Przeczytaj w magazynie Pierwszy Milion.

***

Na koniec – kącik Cioci Dobra Rada, czyli jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, jeżeli potencjalny pracodawca zamiast tradycyjnego spotkania zaproponuje wideokonferencję, rozmowę telefoniczną lub spotkanie na Skype’ie. Warto to wiedzieć, ponieważ coraz więcej firm korzysta z takiej formy rekrutacji. Dlaczego w tym przypadku – w przeciwieństwie do selfie – lepiej posprzątać w pokoju, przeczytacie na stronie newseria.pl.

***

Mamówka – Prasówka to nasz mniej lub bardziej regularny przegląd najciekawszych tekstów, które ukazały się w Internecie o mamach, o kobietach i prowadzeniu biznesu… słowem warto o tym wiedzieć!

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJ. „Artystyczna dusza”, która – kiedy nie dzierży w dłoni pióra – najchętniej rysuje lub zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej. Na swoim koncie ma wydaną w 2010 roku powieść młodzieżową pt. „Nielegalna”.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie