Czego szukasz

Ważne newsy dla mam. Mamówka-prasówka #7

W ostatnich dniach pogoda jest jak kobieta – zmienna. Gdy jedni gotują się w biurze bez klimatyzacji, a inni głowią, jak tu sobie dorobić na turystach, pozostaje jeszcze garstka szczęśliwców, którzy wygrzewają się właśnie na słonecznej plaży. Bez względu na to, do której grupy należycie, w dzisiejszej Mamówce spod znaku pracy każda z Was znajdzie coś dla siebie. Bo w końcu nawet urlopowicze muszą kiedyś do niej wrócić…

Zamiast wypisywać faktury, siedzisz właśnie na MamoPracuj.pl, żar leje się z nieba, a koleżanka zza biurka rozmarzyła się na samą myśl o jutrzejszym wyjeździe do Maroka. Jak to wytrzymać? Portal Pracuj.pl rusza na ratunek, serwując pięć pomysłów na przetrwanie ostatnich dni w pracy. Zamiast więc odliczać godziny, minuty i sekundy do upragnionego wyjazdu, sprawdźcie, jak można wykorzystać ten czas.

***

Marzysz o tym, by przyszłoroczny urlop spędzić na Majorce, a nie u cioci na wsi? A może od tygodni śni ci się po nocach ta cudowna torebka? Zawsze znajdzie się coś, na co brakuje pieniędzy. Na szczęście wakacje to świetna okazja, by te braki uzupełnić. Bankier.pl pokazuje, że zarobić można wszędzie – bez wychodzenia z domu, smażąc się na plaży, spacerując po rodzinnym mieście.

***

Portal Twoja-firma.pl informuje, że do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej. Zawarte w nim reformy wejdą w życie 1 stycznia przyszłego roku, a będą dotyczyć zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników. Ułatwienia dla nowych firmy, zmiany w obowiązkach wobec ZUS i nowe zasady rozliczania podatków – to tylko niektóre z nich. 

***

Każda z nas na pewno zna kogoś, kto szuka pracy i żadną siłą znaleźć jej nie może. Zdziwić więc może fakt, że pracodawcom… dokucza brak pracowników. Należy jednak zaznaczyć – odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. O przyczynach tego zjawiska, zwanym bezrobociem strukturalnym, dowiemy się dzięki stronie NewSeria.pl. Co więcej – problem ten nie dotyczy jedynie Polski, dlatego zajęła się nim Komisja Europejska.

***

Kobiety rządzą – to jasne. A niedługo, być może, będą rządzić również oficjalnie – w radach nadzorczych. Unia Europejska pracuje nad nowymi przepisami, według których od 2020 roku w radach nadzorczych spółek publicznych będzie zasiadało przynajmniej 40 proc. kobiet. W Polsce działania w podobnym duchu podjęło już Ministerstwo Gospodarki

Mamówka – Prasówka to nasz mniej lub bardziej regularny przegląd najciekawszych tekstów, które ukazały się w Internecie o mamach, o kobietach i prowadzeniu biznesu… słowem warto o tym wiedzieć!


Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJ. „Artystyczna dusza”, która – kiedy nie dzierży w dłoni pióra – najchętniej rysuje lub zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej. Na swoim koncie ma wydaną w 2010 roku powieść młodzieżową pt. „Nielegalna”.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie