Warsztaty z podstaw programowania, czyli #MamoPracujwIT w Accenture – relacja ze spotkania

To niesamowite, jak program #MamoPracujwIT mobilizuje do działania! W ciągu kilku godzin rozeszły się bilety na warsztaty dotyczące podstaw programowania w .Net, a lista rezerwowa była bardzo długa. Zobacz relację zdjęciową z warsztatów, dowiedz się nad czym pracowały uczestniczki i co było dla nich najbardziej wartościowe. Zapraszamy!

  • Anna Łabno - Kucharska - 10/06/2019
Warsztaty Accenture

Po spotkaniu #MamoPracujwIT w Accenture Advanced Technology Center Poland, które odbyło się w Katowicach w marcu br. (przeczytaj relację ze spotkania>> :)) dostałyśmy dużo pytań od uczestniczek o możliwość zorganizowania warsztatów skupionych wokół jednej, danej tematyki.

Dobre pomysły należy realizować!

Dużo głosów dotyczyło warsztatów związanych z wprowadzeniem do programowania, więc poszłyśmy za ciosem!

Firma Accenture Advanced Technology Centre z dużym entuzjazmem przystała na pomysł zorganizowania bezpłatnych warsztatów z podstaw programowania. Bardzo dziękujemy za wsparcie i przede wszystkich chęć podzielenia się wiedzą!

Bilety na spotkanie rozeszły się w ciągu jednego dnia! Szybko utworzona została również lista rezerwowa. Zainteresowanie było ogromne, co bardzo nas cieszy 🙂

I tak 8 maja piętnaście mam wzięło udział w warsztacie, podczas którego dowiedziały się:

  • czym jest programowanie.
  • jak wygląda opis stanowiska developera

Dziewczyny poznały również narzędzia, z których korzystają programiści oraz mogły spróbować swoich sił w programowaniu na praktycznych przykładach.

Dziękujemy mamom za uczestnictwo i podzielenie się pomysłami na kolejne tematy spotkań. Natomiast Wojtkowi Kempie, który działa w IT już od ośmiu lat serdecznie dziękujemy za prowadzenie warsztatów 🙂

O Accenture

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy ekspertów z ponad 40 branż oferuje usługi łączące biznes z technologią. Ta firma wie, że innowacja jest wynikiem kreatywności, u której podstaw leży różnorodność. Różnorodność doświadczeń, ról i punktów widzenia.

Sprawdź profil Accenture Advanced Technology Center Poland w Bazie Pracodawców Przyjaznych Mamie >>

Zdjęcia: własność Accenture Advanced Technology Center Poland

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Łabno - Kucharska
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.

Firma Aptiv zaprasza na warsztaty dla mam #ItsOurMove – Metodologie zwinne, Scrum i Style Komunikacji

Chcesz dowiedzieć się czym jest Agile? Zastanawiasz się nad tym jak można zostać Scrum Masterką? Chcesz poznać różne style komunikacji, aby wpływać na poprawę skuteczności działania zespołu, w którym pracujesz? A może myślisz o pracy w branży automotive i chcesz skonsultować swoją aplikację z doświadczonym rekruterem? Świetnie! Już niedługo ruszają zapisy na warsztaty dla mam #ItsOurMove w Aptiv w Krakowie. Zapraszamy na nie już we wtorek 6 sierpnia – spędź z nami ciekawe popołudnie!
  • Anna Łabno - Kucharska - 22/07/2019

Firma Aptiv zaprasza na warsztaty dla mam #ItsOurMove

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że czas wakacji to z jednej strony błogie lenistwo, a z drugiej, to świetny czas na wzmacnianie swoich kompetencji. Dzięki współpracy i otwartości firmy Aptiv na dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami, mamy dla Was zaproszenie na ciekawe spotkanie.

Co proponujemy? Dwa merytoryczne warsztaty:

  • Style komunikacji i ich wpływ na pracę w zespole.
  • Jak pracować w metodologiach zwinnych i zostać Scrum Masterką?

Ale, to nie wszystko – całość spotkania podzielona jest na trzy części, możesz uczestniczyć w każdej z nich lub wybrać te, które Cię interesują. A są to:

  • wspomniane wyżej warsztaty, które będą prowadzone wymiennie w dwóch turach,
  • konsultacje CV,
  • networking.

Agenda spotkania:

  • 16:30 – 17:00 Konsultacje CV (dwa stanowiska)
  • 17:00 – 18:30 I tura warsztatów
  • 18:30 – 19:00 Networking + Konsultacje CV
  • 19:00 – 20:30 II tura warsztatów

Warsztaty pn. Style komunikacji i ich wpływ na pracę w zespole, poprowadzi:

Małgorzata Polak, która w swojej codziennej pracy wierzy, że 90% sukcesu to dobra komunikacja. Od ponad roku zajmuje się rekrutacjami technicznymi i sourcingiem w firmie Aptiv. Zdobywała doświadczenie w pracy w międzynarodowych środowiskach zarówno w działach HR, jak i koordynując międzynarodowe projekty technologiczne w NGOsach. Absolwentka Politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także podyplomowych studiów MBA i Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Warsztaty pn. Jak pracować w metodologiach zwinnych i zostać Scrum Masterką?, poprowadzi:

Dorota Gryniuk, absolwentka Psychologii ze specjalnością marketingu, organizacji i zarządzania na KUL. Przez 4 lata związana z branżą HR. Od prawie roku realizująca się w świecie IT w Aptiv pod tajemniczo brzmiącym stanowiskiem Scrum Master. Prywatnie podróżniczka z zamiłowaniem do kawy, jazdy na rowerze i tańca.

Co, gdzie, kiedy?

Warsztaty dla mam #ItsOurMove odbędą się:

  • 6 sierpnia 2019 w godzinach 16.30-20.30 w Centrum Techniczne Aptiv
  • ul. Powstańców Wielkopolskich 13 (budynek D), Kraków

Już od 29 lipca zbieramy zgłoszenia – nie przegap okazji!

Z doświadczenia wiemy, że bilety mogą szybko się skończyć, więc nie przegap tej daty!

Wyjątkowo zapraszamy Was bez dzieci, abyście mogły w pełni skupić się na przekazywanych treściach 🙂

Zdjęcie główne: archiwum Aptiv; pozostałe zdjęcia: archiwum prywatne

Video: Wszystko co chciałabyś wiedzieć o pisaniu dokumentacji technicznej

Czy znasz naszą facebookową grupę #Mamo pracuj w IT? A wiesz, że warto? Czasami organizujemy dla członków grupy rozmowy z ekspertami na żywo. Ostatnim tematem takiej rozmowy było pisanie dokumentacji technicznej. Naszym gościem był Dariusz Drezno, a rozmowę poprowadziła Agnieszka Kumorek. Interesuje Cię zawód technical writera? ZObacz film i poznaj szczegóły!
  • Agnieszka Wadecka - 19/07/2019
Wszystko co chciałabyś wiedzieć o pisaniu dokumentacji technicznej - Tydzień Kobiet w IT

Wszystko co chciałabyś wiedzieć o pisaniu dokumentacji technicznej

W marcu 2019, na naszej grupie na FB #Mamo pracuj w IT prowadziłyśmy serię LIVE’ów o początkach w branży IT.

Piąty live w Tygodniu Kobiet w IT

Naszym gościem był Dariusz Drezno. Dariusz to pomysłodawca i współzałożyciel techwriter.pl , który ma w CV kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami dokumentacji technicznej, szkoleń oraz testów. Jest też przedsiębiorcą, trenerem, konsultantem, menadżerem, mentorem, wykładowcą, testerem, redaktorem, członkiem rady ITCQF a także mężem i tatą. Dariusz to aktywny pasjonat koszykówki.

Live prowadziła Agnieszka Kumorek.

O czym rozmawialiśmy?

Agnieszka z Dariuszem omówili takie zagadnienia jak:

  • Czym jest dokumentacja techniczna?
  • Gdzie zdobywać potrzebną wiedzę do pracy w tym zawodzie?
  • Gdzie szukać ofert pracy i co warto wiedzieć przed pierwszą rekrutacją?
  • Jakie są możliwe dalsze ścieżki rozwoju?
  • Odpowiedzieli też na pytania oglądających.

Oglądnij jak przebiegła rozmowa:

Inne tematy jakie podjęłyśmy to:

Więcej o projekcie #MamoPracujwIT przeczytasz tutaj >>>

Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama trójki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.