Czego szukasz

Warsztaty i szkolenia, czy warto brać udział?

Z każdej strony napływają informacje o warsztatach, zajęciach, kursach, szkoleniach. Skrzynka pocztowa, portale społecznościowe, ogłoszenia w przychodni – to tylko część miejsc, w których można dowiedzieć się o takich, czy innych aktywnościach dla rodziców. Czy warto brać w nich udział?

Czy traktować je jako niechciany spam czy korzystać ze wszelkich możliwych ofert? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o danym szkoleniu – kto prowadzi, ile czasu trwa, czego można się dowiedzieć, ile kosztuje – i zastanowić się nad wzięciem udziału. Wybieraj tylko te, które wydają się coś wnosić do Twojego życia.

A czy warto w ogóle brać udział i próbować wcisnąć w swój grafik kolejną aktywność? Moim zdaniem warto.

Człowiek uczy się przez całe życie

Nie chodzi tylko i wyłącznie o zajęcia związane z wychowaniem dziecka lub z dziedziną życia zawodowego. Należy brać udział w szkoleniach różnego rodzaju, ale takich, które kiedyś w przyszłości mogą się jednak przydać albo Cię po prostu interesują. Dostałaś wiadomość o szkoleniu dotyczącym nieruchomości, a nie jest to zupełnie twoja branża? To nic. Zapisz się, bo przyjdzie taki czas, że będziesz chciała sprzedać / kupić mieszkanie. Dzięki szkoleniu będziesz miała już jakąś wiedzę na ten temat. Kolejne motywujące webinarium? Poświęć wieczór przed komputerem, by wziąć w nim udział. Nabierzesz nowej energii. Oklepany slogan „człowiek uczy się całe życie” nie jest bezużyteczny.

Korzyści

Dzięki warsztatom przede wszystkim poznasz nowych ludzi, a co za tym idzie poznasz różne perspektywy, różne podejścia, różne punkty widzenia. Poznawanie opinii innych ludzi pozwala na wyrobienie własnego zdania. Pobudza nasz organizm do działania, odświeża szare komórki. Raz na jakiś czas każdemu potrzebny jest kopniak motywacyjny – by iść do przodu, by zadziwić się nad tym, co nas otacza na co dzień. Branie udziału w szkoleniach jest też niezłą metodą zdyscyplinowania się – bo trzeba zorganizować opiekę do dzieci i wykroić czas w kalendarzu. W całym gąszczu obowiązków warto choć raz na miesiąc wziąć udział w jakichś dodatkowych zajęciach. Ogólna ocena jakości życia oraz podejście do codziennych trosk nabiorą jaśniejszych kolorów.

Na warsztatach działaj pełną parą, ale i po nich zostaw w sobie ziarno energii jaka się wytworzyła.

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Socjolog i pedagog. Poza studiami ukończyła Letnią Akademię Montessori i Szkołę dla Rodziców i Wychowawców. Jest założycielką Klubu Malucha Tup-Tup w Krakowie zapewniającego opiekę dla dzieci w wieku do lat 3. Prywatnie mama małej Ani.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie