Czego szukasz

Warszawa na weekend – co warto zobaczyć w stolicy?

Warszawa to dla niektórych przede wszystkim biznesowy cel podróży. Dla innych zaś przystanek przed lotem z Okęcia czy też miejsce przesiadki na kolejny pociąg. A gdyby tak zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na największe miasto w Polsce przez typowo turystyczny pryzmat? Warszawa na weekend to naprawdę dobry pomysł – sprawdź, co warto zobaczyć, odwiedzić, przeżyć!

Warszawa na weekend

Warszawa na weekend – Centrum Nauki Kopernik – atrakcja dla małych i dużych

O CNK słyszeli chyba wszyscy – nic dziwnego! Jest to miejsce pełne zagadek (i ich rozwiązań), dużych emocji, ruchu, pasji, zabawy. Czyż już samo to nie brzmi fascynująco?

Odwiedzający mają tam do dyspozycji wiele różnych atrakcji – wystawy stałe i czasowe czy chociażby teatr robotyczny. Mogą też samodzielnie wykonać wyjątkowe doświadczenia w laboratorium lub wybudować maszynę latającą w Majsterni. Mogą też spróbować rzeczy, których poza Strefą Eksperymentowania zapewne nigdy nie dałoby się doświadczyć. Można również odwiedzić Planetarium i poczuć się jak prawdziwy astronauta, przymierzając jego kostium czy wyglądając przez okno Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Te atrakcje to tylko niewielki procent tego, co CNK może zaoferować osobom, które wybierają się do Warszawy na weekendowe szaleństwa. Co jednak ważne, bilety warto zarezerwować wcześniej – zwłaszcza w pandemii, kiedy to obowiązują określone ograniczenia co do liczby odwiedzających. A jaki jest ich koszt? Ulgowe wejście na wystawy można wykupić już za około 25 zł, zaś bilet normalny dostaniemy w cenie od 37 zł.

Widok na stolicę – wjazd na 30. piętro PKiN

Pałac Kultury i Nauki to dla wielu osób niemalże symbol stolicy. Jego wygląd zna chyba każdy, ale czy każdy wiedział o tym, że można wjechać na jego szczyt? Cóż, na sam szczyt może nie do końca, ale na pewno na 30. piętro, na którym znajduje się taras widokowy. Położony jest 114 metrów nad ziemią, zapewniając wyjątkowy widok na Warszawę. Co więcej, na „Trzydziestce” znajduje się też kawiarnia oraz sala nazywana Salą Gotycką, której sklepienie jest ozdobione wyjątkowymi rozetami. Wszystko to jest dostępne codziennie od 10:00 do 20:00. Wjazd można wykupić już od 12 zł za osobę (bilet rodzinny).

Muzeum Polin – siła wiedzy i emocji

Jeśli interesują Cię wyjątkowe – choć nie zawsze łatwe – doświadczenia, na Twojej liście na pewno powinno znaleźć się Muzeum Historii Żydów Polskich. W Polin dostępna jest zarówno wystawa stała, jak i wystawy czasowe. Zawsze przynoszą wiele emocji, wiedzy, a do tego także przeżyć estetycznych. Wszystko przygotowane jest w niezwykle innowacyjnej formie.

Chcąc wyciągnąć ze zwiedzania jak najwięcej, warto zaopatrzyć się przed wejściem w audioprzewodnik (jego wypożyczenie to koszt 12 zł). Można też pobrać określone ścieżki tematyczne zwiedzania na tablet lub smartfona.

Na zwiedzanie indywidualne przeznaczyć minimum 2 godziny. W praktyce jednak zwykle nie wystarcza tyle czasu, by móc w pełni przyjrzeć się i przemyśleć poszczególne eksponaty czy nagrania.
Na wystawę stałą bilet normalny można kupić za 30 zł, a ulgowy – 20 zł. Jeśli jednak jest to podróż pt. Warszawa na weekend z dzieckiem, można załapać się na tzw. bilet „Muzeum za złotówkę”. Uczniowie i studenci do 26. roku życia, po okazaniu legitymacji, mogą wejść za wspomnianą złotówkę.

Kulinarna Warszawa na weekend – wszystkie kuchnie świata!

W dzień zwiedzanie, a wieczorem wyjątkowa kolacja? Czemu nie! W stolicy można znaleźć restauracje z przeróżnymi kuchniami – od meksykańskiej, hiszpańskiej czy włoskiej, przez gruzińską i chińską, po małe francuskie kawiarenki z przepysznymi świeżymi croissantami. Co więcej, do Warszawy na weekend spokojnie mogą wybrać się także weganie – czy wiesz, że nasza stolica znajdowała się w TOP 10 najbardziej przyjaznych weganom miast świata?

Liczne knajpki rozsiane są po całym mieście, lecz niewątpliwie duże skupisko restauracji, jak i kawiarni czy barów, znajduje się na ul. Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście. Jeśli więc masz zamiar korzystać z kulinarnych (lub imprezowych) walorów Warszawy, warto zatrzymać się właśnie w okolicy centrum. Opcji noclegowych jest wiele, a niektóre zlokalizowane są tuż obok wspomnianego Nowego Światu i co ważne, wcale nie musisz wydawać na nie całego budżetu, jaki był przygotowany na weekendowe szaleństwa. Warto szukać korzystnych okazji, jak np. te, które oferuje https://travelist.pl/ – pierwszy w Polsce klubu travelowy. Lepiej zaoszczędzić te kilkanaście, a często nawet kilkadziesiąt (!) procent ceny za nocleg, by móc skorzystać z opisanych wyżej atrakcji. Zgadza się – w Warszawie na weekend nie da się nudzić!

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie