Czego szukasz

Wakacyjny wyjazd marzenie doToskanii

Wakacje z dziećmi? Mamy pomysł na to, aby były relaksem dla rodziców i wspaniałą frajdą dla dzieciaków. Nie usłyszycie „mamo, nudzi mi się”, ani „czy musimy oglądać te głupie zabytki?”.

Co powiesz na wakacyjny, kameralny wyjazd dla rodzin z dziećmi? Wspaniałe jedzenie, włoskie chianti i relaks przy basenie? A na deser zabytki Florencji i San Gimignano?

Justynę Wiśniewską poznałam w styczniu na Zlocie Latającej Szkoły w Krakowie. Z pasją opowiadała o podróżach. W tym roku Justyna po raz pierwszy na wakacje zaprasza rodziny z dziećmi. Na wakacje – marzenie w Toskanii.

Justyno, dlaczego tym razem organizujesz wakacje dla rodzin z dziećmi?

Pomysł zrodził się z rozmów z moimi koleżankami, kolegami , rodziną kiedy rozwialiśmy na temat rodzinnych wakacji. Każdy podkreślał, że marzy o podróżach, rodzinnych wypadach, ale z dziećmi czasami jest ciężej zwłaszcza kiedy wyjeżdża się zagranicę. Rodzice podkreślali, że nie chcą jechać bez dzieci na wakacje, jednak marzą o chwili oddechu, o tym, żeby w czasie wspólnych wakacji mieć czas tylko i wyłącznie dla siebie.

W mojej głowie jest zawsze tysiąc pomysłów więc postanowiłam zrealizować marzenia rodziców, zaproponować taki wyjazd, gdzie rodzina będzie mogła pojechać razem na wakacje i gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Znam wspaniałe miejsce w Toskanii, nadające się idealnie na takie wakacje. Stworzyłam ofertę, przesłałam znajomym z dziećmi, oni ją skorygowali i powstał wyjazd – marzenie większości rodziców.


Dlaczego wyjazd marzenie?

Ponieważ dajemy możliwość wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie, ale również możliwość relaksu, odpoczynku, zwiedzania bez dzieci, zapewniając kameralną atmosferę, profesjonalną kadrę, dużo atrakcji i fantastyczne miejsce jakim jest Toskania.

Jakie atrakcje przygotowałaś dla dzieci? 

Podczas turnusu będzie funkcjonowało tzw: „Rodzinne Przedszkole”. Animatorzy będą zajmowali się dziećmi od 10.00 do 16.00. Dla dzieci w tym czasie będą różnego rodzaju zajęcia, zabawy, posiłek, a jeśli któreś będzie chciało zrobić sobie drzemkę, również mamy na to przeznaczone miejsce i osobę, która będzie sprawowała opiekę nad odpoczywającymi dziećmi.

Jaki program w tym czasie przewidziałaś dla rodziców?

Po pierwsze rodzice mają do dyspozycji ogromny gaj oliwny, winnicę i ogród, więc mogą pójść na spacer. Mogą odpocząć, relaksować się, korzystać z uroków toskańskich krajobrazów. Jest również basen i leżaki. Można pływać, opalać się – po prostu leniuchować.

Dodatkowo w programie jest kilka wycieczek, na które zapraszamy wszystkich dorosłych. Chcemy, będąc w Toskanii, poznać jej klimat, smak, trochę historii, powłóczyć się po historycznych uliczkach, zrobić zakupy na lokalnym targu. Poza tym, mamy wyjątkowe atrakcje, między innymi: wizyta w małej fabryce produkującej makaron, kurs gotowania włoskich past, degustacja wina, wizyta w olejarni oraz wiele innych, których nie chcemy do końca zdradzać, trzeba z nami pojechać i się przekonać na własnej skórze :).

A jeśli rodzice nie będą chcieli jednak rozstawać się z dziećmi na tak długo?

Każdy robi to, na co ma ochotę. Jeśli ktoś będzie chciał pojechać na wycieczkę –  jedzie, jeśli zostać z dziećmi  – zostaje. Ten wyjazd ma być dobrym czasem dla każdego uczestnika, nie obowiązkiem lub przymusem.

Co możesz powiedzieć o samym miejscu, gdzie będziecie wypoczywać?

Słowo Toskania budzi w wielu osobach rozmarzenie, uśmiech, pragnienie bycia tam, dobre emocje. Choć jest niedaleko Polski okazuje się, że wiele osób zawsze chciało do niej pojechać, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie.

Kilka lat temu znalazłam wspaniałe gospodarstwo agroturystyczne, na wzgórzu, wśród gaju oliwnego, w winnicy. Zabrałam tam już ponad 400 osób, większość z nich była zachwycona. Uczestnicy wyjazdów mówią, że tak właśnie wyobrażali sobie Toskanię. Tak o niej czytali, tak ją oglądali w filmach. Największą dla mnie gratyfikacją jest to, że niektórzy z nich wracają tam ze mną jeszcze raz, to tylko świadczy o tym, jak wiele pozytywnych emocji pozostaje po naszym wyjeździe.

Włosi, którzy prowadzą tę agroturystykę są mili, uprzejmi. Zawsze czuwają, aby wszystko było w porządku i dbają o niezakłócony wypoczynek swoich gości. Mamy do dyspozycji wspaniały basen, leżaki, hamak, ogród z widokiem na wzgórza, dużo zieleni, pachnące zioła, bezpieczne otoczenie, wspaniały klimat.

Cóż więcej potrzeba, aby nasze wakacje były wspaniałą rodzinną przygodą?

Rozmarzyłam się… chcę jechać z Wami! Prowadzisz jeszcze zapisy?

Mnóstwo osób jak ogląda ofertę, to mówi, że jest ona wspaniała, że już by chcieli znaleźć się w Toskanii. Dopytują często czy faktycznie tak będzie, że dzieci będą mogły skorzystać z „wakacyjnego przedszkola”. Czasami niedowierzają, że tak może być :). Mamy już kilka rodzin, które się zapisało na ten wyjazd, ale zostało też kilka miejsc. Zapraszamy zatem do skorzystania z oferty.

Dziękuję Ci za rozmowę!

Jeśli zawsze marzyłaś, aby zobaczyć Toskanię, ale nigdy nie miałaś okazji, to będziesz zachwycona, Twoje dzieci również. Zobacz szczegóły wyjazdu. Zapisy do końca kwietnia.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie