Czego szukasz

Wakacyjny wyjazd marzenie doToskanii

Wakacje z dziećmi? Mamy pomysł na to, aby były relaksem dla rodziców i wspaniałą frajdą dla dzieciaków. Nie usłyszycie „mamo, nudzi mi się”, ani „czy musimy oglądać te głupie zabytki?”.

Co powiesz na wakacyjny, kameralny wyjazd dla rodzin z dziećmi? Wspaniałe jedzenie, włoskie chianti i relaks przy basenie? A na deser zabytki Florencji i San Gimignano?

Justynę Wiśniewską poznałam w styczniu na Zlocie Latającej Szkoły w Krakowie. Z pasją opowiadała o podróżach. W tym roku Justyna po raz pierwszy na wakacje zaprasza rodziny z dziećmi. Na wakacje – marzenie w Toskanii.

Justyno, dlaczego tym razem organizujesz wakacje dla rodzin z dziećmi?

Pomysł zrodził się z rozmów z moimi koleżankami, kolegami , rodziną kiedy rozwialiśmy na temat rodzinnych wakacji. Każdy podkreślał, że marzy o podróżach, rodzinnych wypadach, ale z dziećmi czasami jest ciężej zwłaszcza kiedy wyjeżdża się zagranicę. Rodzice podkreślali, że nie chcą jechać bez dzieci na wakacje, jednak marzą o chwili oddechu, o tym, żeby w czasie wspólnych wakacji mieć czas tylko i wyłącznie dla siebie.

W mojej głowie jest zawsze tysiąc pomysłów więc postanowiłam zrealizować marzenia rodziców, zaproponować taki wyjazd, gdzie rodzina będzie mogła pojechać razem na wakacje i gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Znam wspaniałe miejsce w Toskanii, nadające się idealnie na takie wakacje. Stworzyłam ofertę, przesłałam znajomym z dziećmi, oni ją skorygowali i powstał wyjazd – marzenie większości rodziców.


Dlaczego wyjazd marzenie?

Ponieważ dajemy możliwość wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie, ale również możliwość relaksu, odpoczynku, zwiedzania bez dzieci, zapewniając kameralną atmosferę, profesjonalną kadrę, dużo atrakcji i fantastyczne miejsce jakim jest Toskania.

Jakie atrakcje przygotowałaś dla dzieci? 

Podczas turnusu będzie funkcjonowało tzw: „Rodzinne Przedszkole”. Animatorzy będą zajmowali się dziećmi od 10.00 do 16.00. Dla dzieci w tym czasie będą różnego rodzaju zajęcia, zabawy, posiłek, a jeśli któreś będzie chciało zrobić sobie drzemkę, również mamy na to przeznaczone miejsce i osobę, która będzie sprawowała opiekę nad odpoczywającymi dziećmi.

Jaki program w tym czasie przewidziałaś dla rodziców?

Po pierwsze rodzice mają do dyspozycji ogromny gaj oliwny, winnicę i ogród, więc mogą pójść na spacer. Mogą odpocząć, relaksować się, korzystać z uroków toskańskich krajobrazów. Jest również basen i leżaki. Można pływać, opalać się – po prostu leniuchować.

Dodatkowo w programie jest kilka wycieczek, na które zapraszamy wszystkich dorosłych. Chcemy, będąc w Toskanii, poznać jej klimat, smak, trochę historii, powłóczyć się po historycznych uliczkach, zrobić zakupy na lokalnym targu. Poza tym, mamy wyjątkowe atrakcje, między innymi: wizyta w małej fabryce produkującej makaron, kurs gotowania włoskich past, degustacja wina, wizyta w olejarni oraz wiele innych, których nie chcemy do końca zdradzać, trzeba z nami pojechać i się przekonać na własnej skórze :).

A jeśli rodzice nie będą chcieli jednak rozstawać się z dziećmi na tak długo?

Każdy robi to, na co ma ochotę. Jeśli ktoś będzie chciał pojechać na wycieczkę –  jedzie, jeśli zostać z dziećmi  – zostaje. Ten wyjazd ma być dobrym czasem dla każdego uczestnika, nie obowiązkiem lub przymusem.

Co możesz powiedzieć o samym miejscu, gdzie będziecie wypoczywać?

Słowo Toskania budzi w wielu osobach rozmarzenie, uśmiech, pragnienie bycia tam, dobre emocje. Choć jest niedaleko Polski okazuje się, że wiele osób zawsze chciało do niej pojechać, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie.

Kilka lat temu znalazłam wspaniałe gospodarstwo agroturystyczne, na wzgórzu, wśród gaju oliwnego, w winnicy. Zabrałam tam już ponad 400 osób, większość z nich była zachwycona. Uczestnicy wyjazdów mówią, że tak właśnie wyobrażali sobie Toskanię. Tak o niej czytali, tak ją oglądali w filmach. Największą dla mnie gratyfikacją jest to, że niektórzy z nich wracają tam ze mną jeszcze raz, to tylko świadczy o tym, jak wiele pozytywnych emocji pozostaje po naszym wyjeździe.

Włosi, którzy prowadzą tę agroturystykę są mili, uprzejmi. Zawsze czuwają, aby wszystko było w porządku i dbają o niezakłócony wypoczynek swoich gości. Mamy do dyspozycji wspaniały basen, leżaki, hamak, ogród z widokiem na wzgórza, dużo zieleni, pachnące zioła, bezpieczne otoczenie, wspaniały klimat.

Cóż więcej potrzeba, aby nasze wakacje były wspaniałą rodzinną przygodą?

Rozmarzyłam się… chcę jechać z Wami! Prowadzisz jeszcze zapisy?

Mnóstwo osób jak ogląda ofertę, to mówi, że jest ona wspaniała, że już by chcieli znaleźć się w Toskanii. Dopytują często czy faktycznie tak będzie, że dzieci będą mogły skorzystać z „wakacyjnego przedszkola”. Czasami niedowierzają, że tak może być :). Mamy już kilka rodzin, które się zapisało na ten wyjazd, ale zostało też kilka miejsc. Zapraszamy zatem do skorzystania z oferty.

Dziękuję Ci za rozmowę!

Jeśli zawsze marzyłaś, aby zobaczyć Toskanię, ale nigdy nie miałaś okazji, to będziesz zachwycona, Twoje dzieci również. Zobacz szczegóły wyjazdu. Zapisy do końca kwietnia.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Podyskutuj

10 pomysłów na rozwój osobisty, gdy jesteś aktywną zawodowo mamą

Rozwój osobisty to – w najprostszym ujęciu, szereg działań, dzięki którym stajemy się lepsi w różnych obszarach życia: w pracy, jako rodzice czy jako przyjaciele. Dzięki temu poprawiamy swoje samopoczucie, dbamy o swój umysł i poszerzamy horyzonty. Pytanie tylko – jak znaleźć czas na taki rozwój na co dzień? Jak wyłuskać z przepełnionego dnia rozwojową chwilkę? Oto 10 podpowiedzi dla aktywnych zawodowo mam.
Mama z córką patrzą w ekran laptopa

1. Słuchaj podcastów

Jedną z największych zalet podcastów (poza tym, że wspierają, motywują, uczą, bawią itd.) jest wygoda, z jaką się ich słucha. Możesz dowiedzieć się czegoś nowego podczas sprzątania, możesz poczuć moc motywacji w trakcie spaceru z psem, możesz umilić sobie podcastem gotowanie, spacer
z malutkim dzieckiem albo pobyt na placu zabaw. Nic, tylko słuchać!

Na początek możesz sięgnąć po te pozycje!

2. Poszerz swoją wiedzę w zawodzie

Codziennie zrób jedną małą rzecz, dzięki której będziesz lepsza w tym, co robisz zawodowo. I naprawdę nieważne, co to jest. Jeśli jesteś ekspedientką – wejdź na grupę, na której można dowolnie zadawać ludziom pytania (np. „Pozamiatane. Ch**** pani domu po godzinach”) i napisz np.: „Sprzedaję w sklepie spożywczym. Napiszcie, czego najbardziej nie lubicie w zachowaniach ekspedientek, a co uwielbiacie. Pomóżcie mi być najlepszą ekspedientką w moim mieście”. Poczytaj o tendencjach płacowych w tym zawodzie. Przejrzyj kursy, które mogłyby pomóc ci wejść na stanowisko kierowniczki sklepu. Każdy i zawsze może się rozwijać.

3. Poszerz swoją wiedzę w zakresie pasji

Codziennie zrób jedną małą rzecz, aby udoskonalić swoje umiejętności związane z pasją. Jeśli na przykład lubisz szyć, każdego dnia na pierwszej przerwie w pracy włączaj sobie filmik na YouTube związany z szyciem. Nie musisz od razu ćwiczyć, po prostu poszerzaj horyzonty i wiedzę.

Przeczytaj także: Przekonania, które hamują Twój rozwój

4. Ucz się panować nad emocjami

Ktoś kiedyś powiedział, że posiadanie dzieci to najpiękniejsza, a zarazem najtrudniejsza przygoda życia. To prawda – z pewnością kochasz swoje pociechy, ale czasem też odczuwasz z ich powodu złość, irytację i frustrację. Dlatego też dzieci są idealnym „polem” do ćwiczeń kontroli emocji ;).

Zapoznaj się z technikami kontroli emocji oraz sposobami na błyskawiczną relaksację. Zacznij trenować – codziennie po troszku. Fajnie byłoby, gdyby ktoś kiedyś powiedział, że nie sposób wyprowadzić Cię z równowagi, prawda?

5. Zapisz się do kilku grup na Facebooku

Z pewnością ten krok masz już za sobą. Ale dla odmiany zapisz się do grup nowych. Jeśli uważasz, że nie umiesz gotować – może właśnie gotowanie? Uważasz, że masz kiepską rękę do roślin? Zapisz się do grupy początkujących miłośników kwiatów doniczkowych. Od dawna nie czytałaś, bo nie masz szczęścia do wciągających pozycji? Zapisz się go grupy książkowej.

6. Zmień jedną rzecz, która ci przeszkadza

Zapewne nie lubisz pewnych swoich cech czy zachowań. Może więc zadziałaj w tym obszarze? Nie rzucaj się na głęboką wodę – na początek jedna rzecz. Może być to rzucenie palenia, zrezygnowanie z codziennej, wieczornej lampki wina czy zastąpienie słodkiego croissanta dużym jabłkiem. A może popracuj nad ograniczeniem przeklinania albo przestań ciągle wiązać włosy w kucyk?

Przeczytaj także: Jak zbudować pewność siebie – tylko 7 kroków

7. Ćwicz pamięć przy pomocy aplikacji

Zła wiadomość jest taka, że jeśli masz więcej niż 30 lat, to twoja pamięć stopniowo będzie się pogarszała. Dobra informacja to ta, że możesz temu zaradzić. Od dziś zacznij ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie przy pomocy specjalnych aplikacji. Zamiast marnować czas, czekając w kolejce w przychodni albo u dentysty – ćwicz!

8. Czytaj

Podobno „kto czyta, żyje podwójnie”. Trudno o czynność bardziej rozwojową niż właśnie czytanie. Oczywiście nie musisz sięgać tylko po lektury dotyczące samorozwoju.

Oto kilka godnych uwagi pozycji!

9. Spotykaj się z interesującymi ludźmi

Czy masz czasem tak, że poznajesz kogoś interesującego – np. jakąś mamę na placu zabaw, czujesz, że fajnie Wam się rozmawia, ale ostatecznie nie prosisz o numer telefonu, bo Ci głupio? Zmień to! Pozbądź się takich zahamowań i zacznij otaczać się wartościowymi ludźmi. Oni także – w przeciwieństwie do wampirów energetycznych, pozytywnie wpłyną na twój rozwój!

Przeczytaj także: Rozwój kariery, czyli w jakie kompetencje inwestować?

10. Wstawaj wcześnie

Wczesne wstawanie i wczesne chodzenie spać nie wpłynie na twój rozwój osobisty. Z całą pewnością sprawi jednak, że zaczniesz mieć siły i ochotę na wszystko, co zostało wymienione wyżej. Nie wierzysz? Przez tydzień kładź się spać o 21 – efekty przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama, żona, psycholog i redaktor. Spełniona zawodowo dzięki miłości do pisania, szczęśliwa prywatnie dzięki mężowi i dwóm cudownym synom. W krótkim czasie "tylko dla siebie” czyta, szyje… albo znowu pisze.

Jak wspierać dziecko wracające do szkoły po przerwie i okresie nauki zdalnej?

Lada moment szkolne korytarze znowu będą pełne gwaru i dziecięcych rozmów. Dzieci mają wrócić do szkół i ... no właśnie, co je czeka w murach szkoły po powrocie? Sprawdziany, kartkówki, sprawdzanie zeszytów, wiedzy, czy radość, że mogą spotkać swoich rówieśników i wymienić się doświadczeniami ostatnich miesięcy? Co jest dla nich teraz najważniejsze? Jak myślisz?
dziewczynka z tornistrem na plecach wychodzi do szkoły

Jak wspierać dzieci wracające do szkoły po okresie nauki zdalnej?

To pytanie, które same sobie zadałyśmy. I na które każda z nas w zespole znalazła własną odpowiedź i kierunek. Może nasze rozwiązania pomogą również Twojemu dziecku w powrocie do szkoły, po długiej przerwie związanej z pandemią i nauką zdalną. Ale chętnie skorzystamy też z Twoich podpowiedzi, jak wspierać dziecko wracające do szkoły po długiej przerwie.

W wielu szkołach nauczyciele już dzisiaj zapowiedzieli uczniom, że będą sprawdzać jak pracowali podczas nauki zdalnej. Mają być sprawdziany, kartkówki, ocenianie zeszytów. Czy to właśnie dzisiaj jest naszym dzieciom najbardziej potrzebne?

Obejrzyj Video: Jak wspierać dzieci w nauce?

Nie do końca mamy wpływ na to, co postanowią nauczyciele, jakie zdanie i podejście będzie miała dyrekcja szkoły czy nasi rządzący, ale na jedno ten wpływ mamy. Na to jak przygotujemy nasze dzieci na powrót do szkół, bo dla wielu z nich nie sama nauka i wiedza będzie wyzwaniem, ale spotkanie swoich rówieśników po tak długiej przerwie. Niektórzy przecież, nie liczyli już nawet na powrót w mury tej konkretnej szkoły – patrz, ósmoklasiści.

Jak wspierać dziecko wracające do szkoły po długiej przerwie?

Poznaj nasze podpowiedzi, przeczytaj czym my kierujemy się w rozmowie z naszymi dziećmi i daj znać jak Ty to robisz. Niech powstanie taki mały poradnik rodzica dziecka wracającego po przerwie do szkoły i nauki stacjonarnej.

 • Ważna jest rozmowa i poznanie odczuć dziecka, zaakceptowanie ich, ale też zapytanie: co o tym myślisz? czego się boisz? Co cię stresuje? Może jesteśmy w stanie jakoś pomóc. Wiem, że oceny nie są najważniejsze i że ten rok nie musi być z paskiem.
 • Można umówić się z innymi rodzicami, żeby dzieci miały szansę się spotkać przed szkołą, zanim wrócą i trochę się oswoić z powrotem do normalności.
 • Przez pierwsze dni odbierać lub odprowadzać do szkoły, żeby czuło się pewniej (oczywiście jeśli się zgodzą :)).
 • Fajne działają rytuały, np. raz w tygodniu spędzamy fajnie czas i po szkole idziemy pograć w piłkę, zjeść razem lody itp.
 • Warto też zainteresować się tym, co się będzie działo w tym czasie w szkole, pytać dzieci czego się dziś nauczyły, co usłyszały od Pani itp. Żeby mieć świadomość, jak to wygląda.

Przeczytaj także: 10 książek, które będą wspierać edukację naszych dzieci

 • Generalnie zainteresowanie i przestrzeń na uczucia to już więcej niż luksus.
 • Powtarzać tyle razy ile trzeba, że oceny nie są najważniejsze.
 • Jak nauczyciele oszaleli i zapowiedzieli 5 sprawdzianów po powrocie to pozwolić nie pisać jakiegoś sprawdzianu (jeśli interwencja w szkole nic nie dała).
 • Zrobić 1 dzień wagarów jeśli jest taka potrzeba. 🙂
 • Nie kazać uzupełniać zeszytów z całego roku i nie wymagać dobrych ocen.
 • Dać coś – np. jakiś mały słodycz – dziecku, żeby podzieliło się z koleżankami / kolegami w szkole.
 • Odliczać dni do wakacji możemy odznaczać w kalendarzu. 🙂
 • Zaplanować wakacje.
 • Tulenie się przez co najmniej 15 minut po powrocie. To wycisza i uspokaja.
 • Zielone kółka czy tam kwadraciki nie są najważniejsze. Po prostu ważne jest to żeby jak najwięcej czerpali ze spotkań w szkole.
 • Pytać czy dziecko rozmawiało z kimś na jakiś super interesujący temat, co zbroiło na przerwie. 🙂 Co było najfajniejsze w danym dniu, a co było najtrudniejsze. A jak nie potrafi powiedzieć, to też jest ok.
 • Pytać z czego jest dumne.
 • Rekompensatą za cały tydzień szkoły może być fajny weekend, czas sam na sam dziecka z rodzicem, tak by miało 100% uwagi, wspólny rodzinny seans filmowy wieczorem.
 • Śniadanie do szkoły z tym co lubi. Takie „jedzenie na pocieszenie”. To oczywiście nie oznacza chipsów i batonów, to może być ulubiona kanapka, warzywko, sałatka owocowa itp.
 • Piknik przed powrotem do szkoły, zorganizowany wspólnie przez rodziców i wychowawcę, aby dzieci na nowo się poznały czy zobaczyły.
 • Przypominanie, że został tylko miesiąc.
 • Wieczorem przed snem opowiedzieć czego może się spodziewać następnego dnia, co może je spotkać w szkole, jak ten dzień będzie wyglądał. Podkreślić, że nie tylko ono będzie zagubione, wyrazić zrozumienie dla jego obaw (o ile one oczywiście występują) i pozytywnie nastawić. 🙂

Przeczytaj także: 11 sposobów jak uczyć się łatwiej i efektywniej

A Ty jak wspierasz swoje dziecko w powrocie do szkoły? Koniecznie daj znać!

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×