Czego szukasz

Wakacje malucha – jakie zabawki zabieramy na wczasy?

Jedziemy na wakacje! Nas czeka czas pełen zabawy i radości w nowym miejscu, a rodzice wreszcie odpoczną od pracy, no i oczywiście pobawią się z nami! Ale nawet w najbardziej fantastycznym miejscu potrzebujemy zabawek. Chcemy, żeby były ładne, bezpieczne i gwarantowały nam najfajniejszą zabawę na świecie. Kochani rodzice, chętnie opowiemy Wam, co chcielibyśmy zabrać ze sobą na wakacje.

Mężczyzna z dziewczynką na plaży

Jedziemy nad morze

Ahoj! Wypływamy na niezbadane wody! Kochamy pluskać się w morzu i odkrywać skarby zakopane w piasku. Wakacje nad morzem to dla nas tyyyyyyle możliwości do świetnej zabawy, a jak weźmiemy ze sobą fajne zabawki na wakacje, na pewno nie będziemy się nudzić od rana do wieczora, aż wreszcie zmęczeni położymy się na swoje koja.

Pływanie, pływanie, pływanie…

Tatusiu, a może nauczysz nas pływać? Chodźmy do sklepu i wybierzmy płetwy rekina, które utrzymają nas na wodzie. Będziemy w nich bezpieczne, a nauka pływania na pewno sprawi nam dużo frajdy. Taka płetwa jest znacznie lepsza niż rękawki i kółka – korzystają z niej nawet pływacy, którzy startują na igrzyskach! No i przydadzą nam się też okulary i maski do pływania, które pozwolą nam widzieć pod wodą i sprawią, że oczy nie będą nas piekły w słonej wodzie.

Mali piaskowi artyści

Kochamy rzeźbić w piasku! Stawiamy babki, które przyjmują najróżniejsze kształty. Najpiękniejsze wychodzą z silikonowych foremek, które wyglądają jak delfiny, kraby, muszelki i inne zwierzęta, żyjące w morzu. Foremki z silikonu są dla nas bezpieczne i nie psują się na gorącym słońcu.

Szukajmy skarbu piratów!

Piraci zakopali skrzynię bardzo głęboko. Ale my i tak ją znajdziemy, nie możemy tylko zapomnieć zabrać sobą na wakacje łopatek, którymi będziemy kopać w piasku. A jeśli do tego weźmiemy też wiaderko i sitko, to może znajdziemy na plaży piękne bursztyny?

Wakacje na sportowo!

Ćwiczymy, ćwiczymy, ćwiczymy! W przyszłości będziemy zdobywać olimpijskie medale, dlatego już teraz dbamy o swoją kondycję. W wakacje my dużo czasu, żeby ścigać się na trójkołowych hulajnogach albo biegowych rowerkach. Nie martwcie się o nas – przecież na pewno założymy kaski. W czasie jazdy na tych pojazdach rozwiniemy swoje mięśnie i będziemy stawać się silniejsi i szybsi.

Gol!

Na wakacjach na pewno chętnie pogramy w piłkę. Bierzemy ze sobą miękką, balonową piłkę i uczymy się strzelać gole jak prawdziwi piłkarze. A może porzucamy też małymi piłeczkami? Bardzo chętnie, przy świetnej zabawie nauczymy się łapać i rozwiniemy swój refleks. Kiedy znudzi nam się piłeczka, wtedy porzucamy silikonowym dyskiem i będziemy rywalizować jak prawdziwi olimpijczycy.

Poćwiczmy cel

Ustawiamy tarczę i strzelamy z procy. Mięciutkie pianki nie zrobią nikomu krzywdy, a my nauczymy się trafiać idealnie w cel. Podczas strzelania nauczymy się wykonywać naszymi rączkami precyzyjne ruchy. A to wszystko podczas znakomitej zabawy.

Na wieś, na biwak!

Ruszamy ku przygodzie! Najpierw odwiedzimy babcię na wsi, a stamtąd ruszamy na biwak do lasu, żeby poczuć się jak prawdziwi harcerze! Najpierw pomożemy babci podlewać rośliny naszymi pięknymi, kolorowymi konewkami, a później w czasie pieszej wędrówki dokładnie zbadamy kwiaty przez szkło powiększające w drewnianej ramce. A może pomożecie nam złapać owady do pudełeczka ze szkłem powiększającym? Tak bardzo chcielibyśmy zobaczyć je z bliska, przecież przyroda to coś, co najbardziej nas interesuje. Te wszystkie wspaniałe zabawki będziemy nosić w dziecięcych plecaczkach, w których poczujemy się jak prawdziwi turyści.

Wreszcie rozbijemy namiot, przecież jesteśmy na biwaku! Zrobimy to sami, no może z Waszą małą pomocą. Przecież namioty do zabawy dla dzieci są lekkie i łatwe w montażu. Schronimy się w nim przed letnim słońcem, odpoczniemy i zjemy pożywny posiłek.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie