Czego szukasz

Video: Warto mieć plan, ale trzeba słuchać siebie

O przebranżowieniu mówi się ostatnio bardzo dużo – i nie ma się co dziwić. To w ostatnim czasie temat bardzo popularny. Co więcej – bardzo obszerny. I najwyższy czas, aby przyjrzeć się mu z trochę innej perspektywy. Historia Joanny Jażdrzyk-Barańskiej z Equinix to dowód na to, że pracę w IT można znaleźć bazując na swoim dotychczasowym doświadczeniu, niekoniecznie związanym z branżą IT. Jak to zrobić? Obejrzyj nagranie webinaru.

Warto mieć plan, ale trzeba słuchać siebie

Nie jesteś czystą kartą

Łatwo powiedzieć, prawda? Na rozmowach rekrutacyjnych – jeśli już do nich dojdzie – pytają nas o doświadczenie w tym konkretnym obszarze, a przecież my dopiero zaczynamy w nowej branży. A co, gdyby tak do swojego przebranżowienia podejść trochę inaczej? Uczynić fundament ze swoich dotychczasowych doświadczeń i szukać pracy zgodnej z tym, co już umiemy i co nam dobrze wychodzi? Tak zrobiła bohaterka naszego spotkania, choć początkowo w ogóle nie myślała o karierze w branży IT.

Kogo gościliśmy?

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Joanną Jażdrzyk-Barańską, która opowiada o swoich zawodowych zwrotach akcji. Asia to mama 10-latki, obecnie pracuje w firmie Equinix na stanowisku Managerki ds. wsparcia transakcji sprzedaży i wraz ze swoim zespołem wspiera klientów wewnętrznych i zewnętrznych zlokalizowanych w wielu krajach w zakresie przygotowywania dokumentacji, weryfikacji ich poprawności oraz konfiguracji zamówień.

Rozmowę prowadziła Edyta Kapanowska z Fundacji Mamo Pracuj

A w nagraniu…

  • Zastanawiamy się, czy jest uniwersalny przepis na przebranżowienie i czy możemy go wrzucić w jakieś ramy;
  • Poznasz historię Joanny i dowiesz się, jak to się stało, że absolwentka dietetyki z doświadczeniem w branży deweloperskiej i telekomunikacyjnej trafiła do branży IT;
  • Dowiesz się, jak szukać pracy w innej branży bez dokonywania wielkiej rewolucji;
  • Poznasz dwie perspektywy dotyczące planowania i dowiesz się, czy warto planować;
  • Posłuchasz, jak sobie radzić z niepowodzeniami oraz w którym momencie warto wdrożyć plan B;
  • Dowiesz się, czym jest zwinność w procesie rozwoju kariery zawodowej oraz jak aplikować na oferty, kiedy staramy się o pracę w innej branży.

Warto mieć plan, ale…

No właśnie. Co, jeśli nam nie wychodzi? Mijają dni, tygodnie, miesiące, a my mamy wrażenie, że stoimy w miejscu. Jak w takiej sytuacji znaleźć w sobie siłę i uniknąć błędnych decyzji?

  • Weryfikować, sprawdzać, testować
  • Zatrzymać się, żeby dokonać ponownej samoanalizy.
  • Być otwartym na nowe możliwości.
  • Nie bać się niespodzianek, które nam niesie los – czasem najciekawsze zawodowe pivoty mogą być dziełem przypadku.

Kilka słów o firmie Equinix

To światowa firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową. Łączy wiodące w branży organizacje z sektora finansów, produkcji, mobilności, transportu, administracji, opieki zdrowotnej i edukacji w świecie opartym na chmurze. Equinix to ponad 240 centrów danych na ponad 70 rynkach w 32 krajach na pięciu kontynentach (w tym w Warszawie).

Poznaj firmę i sprawdź oferty pracy, które znajdziesz pod profilem Equinix w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom

Logotyp Equinix
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie