Czego szukasz

Video: Ścieżki rozwoju w Cloud

Czym właściwie jest chmura? Czy można ją nazwać siecią serwerów? Jak działa ta usługa? Dlaczego coraz bardziej o niej głośno? Na wszystkie te pytania i na wiele więcej otrzymasz odpowiedź w naszym nagraniu webinaru. O Cloud opowiada Anita Krawczyk – Application Development Specialist w Accenture Poland. Zapraszamy!

Accenture - webinar Ścieżki rozwoju w Cloud

To już kolejne nagranie spotkania organizowanego wspólnie z Accenture Polska. Działamy wspólnie od lat dzieląc się z Wami wiedzą z branży IT, w ramach programu #MamoPracujwIT. Tym razem zapraszamy na nagranie spotkania online, w którym rozwiejemy wątpliwości związane z tematyką chmury.

Dla kogo jest webinar?

Dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć:

 • Czym jest chmura i dlaczego ostatnio tak wiele się o niej mówi?
 • Jakie są rodzaje i charakterystyki rozwiązań chmurowych?
 • Od czego zacząć przygodę z Cloud?
 • Jakie są możliwe ścieżki rozwoju w Cloud?
 • Jakie są certyfikacje w różnych chmurach?

Webinar odbył się 24.06.2021r., o godzinie 21:00, trwał 1,5 godziny

Chcesz aplikować do Accenture?

Poznaj firmę Accenture Polska i odwiedź jej profil w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

Accenture jest globalną firmą, świadczącą profesjonalne usługi w zakresie technologii cyfrowych, chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa.

logo firmy accenture

Grafika: własność Accenture Poland

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.

Znasz język angielski i masz umiejętności analityczne? MicroStrategy dopasuje stanowisko do Ciebie!

Mamy doświadczenie w szkoleniu i w uczeniu (…). I dlatego szukamy osób z potencjałem, które chcą rozwinąć się w obszarze nowych technologii” – mówi Katarzyna Głowacka, General Manager w firmie MicroStrategy. Jeśli myślisz o karierze w branży technologicznej, jesteś na początku drogi, przeczytaj jak możesz zacząć swoją karierę w MicroStrategy i aplikuj na stanowisko Technical Talent aby rozwinąć skrzydła!
Kasia Głowacka MicroStrategy Polska

MicroStrategy to firma, która… ?

To firma, która jest światowym liderem w obszarze Business Intelligence, oferująca nowoczesną platformę analityczną czołowym firmom na świecie.

Pomysł na naszą rozmowę wziął się stąd, że macie bardzo ciekawą propozycję dołączenia do zespołu MicroStrategy dla osób na początku swojej drogi, czy to zawodowej, czy zawodowej ale po przebranżowieniu. Jednak są dwa warunki, proszę opowiedz nam o tym programie.

Jesteśmy otwarci na osoby, które chciałyby dopiero wejść w świat nowych technologii. Wiem, że czasami jest to trudne, bo wielu pracodawców szuka osób już z doświadczeniem w IT. My natomiast mamy doświadczenie w szkoleniu i w uczeniu, nasi trenerzy i managerowie zajmują się tym na co dzień. I dlatego szukamy talentów, czyli osób z potencjałem, które chcą rozwinąć się w obszarze nowych technologii.

Zgłaszając się do nas, nie muszą dokładnie wiedzieć czego chcą. My, znając nasze potrzeby, wymagania i specyfikę pracy w różnych działach, sami doradzimy na etapie rekrutacji, który dział będzie najlepszy na początek dla konkretnej osoby. Po dołączeniu do naszego zespołu, nowa osoba rozpoczyna kilkutygodniowe szkolenie, tzw. bootcamp, podczas którego może nauczyć się platformy MicroStrategy od podstaw. To szkolenie kończy certyfikat, uznawany na całym świecie.

Wracając do warunków aplikacji do nas, to przede wszystkim ważna jest dla nas bardzo dobra znajomość języka angielskiego, bo w tym języku pracujemy na co dzień. Drugi warunek to bardzo dobre umiejętności analityczne, bo pierwszym etapem rekrutacji są testy i jednym z nich jest właśnie test analityczny. Bez zdania tych testów na wymaganym poziomie, nie ma niestety możliwości, aby u nas pracować, bez względu na stanowisko.

Czyli to Wy proponujecie stanowisko pracy, pokazujecie możliwy kierunek rozwoju. A co może wydarzyć się potem? Można zmienić? Rozwijać się dalej?

Rozwijać można się we wszystkich kierunkach. Z założenia jesteśmy fanami przejść pomiędzy działami, bo doświadczenie zdobyte w jednym zespole tylko pomaga w pracy w kolejnym zespole. Na przykład, poznanie platformy MicroStrategy, podczas pracy w zespole wsparcia technicznego, jest oczywiście doskonałą bazą do tego. by rozwijać się w tym zespole do poziomu Principal Engineera, ale również do tego, aby po jakimś czasie przejść do zespołu technologii lub konsultingu.

Ale to tylko jeden z przykładów potencjalnych transferów wewnętrznych. Wspieramy je, bo wszyscy zyskują na takim podejściu: pracownicy ciągle się rozwijają, zdobywają nowe umiejętności, a organizacja ma wszechstronnych pracowników o złożonych umiejętnościach i doświadczeniu.

Brzmi ciekawie? Aplikuj i dołącz do zespołu MicroStrategy!

Porozmawiajmy zatem o teście analitycznym. To kluczowy moment. Jak się do niego przygotować? Kto go zdaje? Jakie kompetencje są sprawdzane? I dlaczego sporo osób go jednak oblewa?

Nasi pracownicy tworzą, kreują, ale również rozwiązują problemy. Dlatego muszą umieć myśleć, muszą umieć kombinować, muszą lubić rozwiązywać problemy. Tylko wtedy będą mieć frajdę z tej pracy. Dlatego sprawdzamy to w procesie rekrutacji.

Tak jak wspomniałam, zaczynamy od kilku testów i właśnie test z myślenia analitycznego jest tym, który najczęściej pokonuje naszych kandydatów. Szczerze mówiąc, to nie wiem dlaczego. Ci, którzy go zdają nie postrzegają go jako trudny. Wydaje mi się, że każdy kto dobrze radził sobie z zadaniami z treścią z matematyki powinien ten test zdać. Mnie on trochę przypomina zadania z matematyki, gdzieś z przełomu podstawówki i liceum. Podejrzewam, że kandydaci po prostu nie podchodzą do niego z wystarczającą uwagą. Kluczem do sukcesu jest czytanie ze zrozumieniem kolejnych zadań i ich rozwiązywanie krok, po kroku.

MicroStrategy - dołącz do zespołu!

A co jeszcze jest ważne, kiedy już otrzymamy link do testu?

Przy tego typu testach, trzeba zadbać także o spokój, o to aby móc się w pełni skupić, aby nic nas nie rozpraszało. I trzeba umieć sobie poradzić z presją czasu, bo nasze testy są ograniczone czasem, więc trzeba umieć nim gospodarować. Nie można go marnować, bo w ten sposób można po prostu nie zdążyć rozwiązać wszystkich zadań.

Osobom, które nie mają doświadczenia z takimi testami polecam poszukanie przykładowych zadań na myślenie analityczne. W Internecie można znaleźć ogólnie dostępne testy, można się tym pobawić, porozwiązywać, rozgrzać trochę komórki nerwowe.

A co, jeśli tym razem wyniki nie będą zadawalające? Ile trzeba odczekać?

Jeśli komuś nie uda się zdać testu na wystarczającym poziomie, to ponownie może do nas aplikować po sześciu miesiącach.

Czy wiek, wcześniejsze doświadczenie ma dla Was znaczenie?

Znaczenie mają dla nas umiejętności, talent i potencjał. Nie mamy żadnych ograniczeń co do wieku. W procesie rekrutacji bardzo przychylnie patrzymy na osoby, które pracowały już w obsłudze klienta lub w różnych rolach supportowych.

MicroStrategy - Rozwiązania Business Intelligence i Analytics

W trakcie naszej rozmowy przygotowującej do tego wywiadu, powiedziałaś Kasiu, że szukacie nie tylko osób po studiach technicznych, ale że wielu humanistów znajduje u Was pracę, jak to możliwe?

Z racji profilu firmy, najczęściej zatrudniamy osoby z wykształceniem technicznym, inżynieryjnym. Absolwenci Politechniki to duża grupa naszych pracowników. Nie wynika to jednak z naszych upodobań, tylko z tego, że osoby ze smykałką do rozwiązywania zagadek technicznych, najczęściej wybierają po prostu studia techniczne.

Jesteśmy jednak bardzo różnorodni, jeśli chodzi o wykształcenie. Mimo, że jesteśmy firmą technologiczną, to w zespołach mamy wielu absolwentów uczelni ekonomicznych lub humanistycznych, którzy doskonale sobie u nas radzą, a co więcej – z czasem niektórzy z nich zostają liderami dużych zespołów. Są wśród nas lingwiści, filozofowie, psychologowie, archeologowie. Oprócz umiejętności technicznych bardzo chętnie zatrudniamy osoby ze znajomością kilku języków: hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego. Oczywiście poza językiem angielskim, który jak wspomniałam, jest obowiązkowy.

A jaka atmosfera panuje w firmie, skoro tak różne osobowości u Was pracują?

Przyjazna! Cheerfulness to jedna z naszych wartości i rzeczywiście lubimy przebywać wśród takich osób. Mamy niesamowity zespół ludzi i w procesach rekrutacyjnych staramy się dobierać osoby pasujące do kultury, którą zbudowaliśmy. To co powie Ci absolutnie każdy nasz pracownik, i to zarówno obecny jak i były, to że mamy świetnych ludzi i fajną atmosferę. Ludzie są dla siebie życzliwi, wspierający. Mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni.

Myśli, że to właśnie dla Ciebie? Aplikuj i dołącz do zespołu MicroStrategy!

Kasiu, masz ogromne doświadczenie w zarządzaniu organizacjami, także w branży IT, jakich argumentów używasz, kiedy chcesz zachęcać kobiety do odważania się po sięganie po pracę marzeń?

Nie mam innych argumentów dla kobiet i dla mężczyzn. Trzeba po prostu wykorzystywać szansę, bo druga może się już nie pojawić. Skakać na głęboką wodę i nie bać się zaryzykować. Trzeba mieć oczywiście szeroko otwarte oczy, żeby tej szansy nie przegapić. I zawsze otaczać się ludźmi, którzy podadzą rękę, gdy będziesz potrzebowała wsparcia.

Warto też pamiętać, że wszystko ma swoją wartość i znaczenie: stanowisko, rola, zakres zadań, wynagrodzenie, plan rozwoju. To wszystko jest ważne. Ale dla mnie atmosfera i relacje jakie panują w firmie są bezcenne. Przyjemniej się żyje idąc do pracy z uśmiechem. Nawet w poniedziałek.

Bardzo dziękuję za wywiad! I zachęcam każdego, kto poczuł, że to coś ciekawego do zaaplikowania!

O firmie MicroStrategy:

MicroStrategy to największa niezależna, notowana na giełdzie firma Business Intelligence, posiadająca wiodącą platformę analityczną dla przedsiębiorstw. Firma realizuje swoją wizję, Intelligence Everywhere™, zapewniając nowoczesną analitykę na otwartej, wszechstronnej platformie korporacyjnej, zoptymalizowanej pod kątem wdrożeń w chmurze i on-premise.

Platforma używana jest przez wiele najbardziej podziwianych marek na świecie z listy Fortune Global 500. MicroStrategy posiada lokalne biura na całym świecie, a drugie pod względem wielkości znajduje się w Warszawie i zatrudnia ponad 450 pracowników.

MicroStrategy - jak dołączyć do zespołu?

Zdjęcia i grafika: własność firmy MicroStrategy

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 

Ścieżki rozwoju w Cloud. Czyli dlaczego warto mieć głowę w chmurach?

Chmura a może sieć serwerów? Czym jest Cloud? Jak działa? I dlaczego coraz bardziej o niej głośno? O tym będziemy rozmawiać z Anitą Krawczyk - Application Development Specialist w Accenture Advanced Technology Center, w trakcie naszego kolejnego webinaru. Zapraszamy!
ścieżki rozwoju w Cloud

Webinar: Ścieżki rozwoju w Cloud! Już 24 czerwca o godzinie 21:00!

Na pewno znasz już nasz program #MamoPracujwIT. Wiesz, że działamy nieprzerwanie od 2016 roku, aby przybliżać i odczarowywać branżę IT kobietom. Od wielu lat działamy ramię w ramię z Accenture Polska, firmą która stawia na różnorodność i kompetencje. Ekspertki i eksperci z tej firmy z chęcią dzielą się swoją wiedzą. Co bardzo nas cieszy!

Nie inaczej jest i tym razem! Dlatego też zapraszamy na spotkanie online w którym rozwiejemy wątpliwości związane z tematyką chmury.

Zapisuję się na webinar!

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

Przed nami wiele ciekawych obszarów do poruszenia. A w szczególności skupimy się na poniższych tematach:

 1. Czym jest chmura i dlaczego ostatnio tak wiele się o niej mówi?
 2. Rodzaje i charakterystyka rozwiązań chmurowych.
 3. Od czego zacząć przygodę z Cloud?
 4. Ścieżki rozwoju w Cloud.
 5. Certyfikacje w różnych chmurach.
 6. Q&A, czyli czas na Twoje pytania

Tak! Biorę udział w webinarze!

Kogo zaprosiłyśmy na spotkanie?

rozwiązania chmurowe
Anita Krawczyk

Będziemy gościć Anitę Krawczyk – Application Development Specialist w Accenture Advanced Technology Center. Jej kariera zawodowa od samego początku związana jest z danymi, ich przetwarzaniem, transformacją i integracją między systemami. Zaczynała w obszarze SQL i PL/SQL w rozwiązaniach typu On-Premise. Natomiast wraz z upowszechnieniem rozwiązań chmurowych, zaczęła rozwijać swoje umiejętności w technologii AWS Cloud.

W codziennej pracy lubi i ceni sobie brak stagnacji oraz ciągły rozwój. Jej aktualnym kierunkiem rozwoju jest Data Science, czyli użycie Sztucznej Inteligencji do analizy danych, a szczególnie ich dużych wolumenów (Big Data).

Szczegóły organizacyjne

Webinar odbędzie się 24.06.2021 (czwartek) o godzinie 21:00 i potrwa ok. 1,5 h.

Spotkanie jest bezpłatne, ale konieczna jest rejestracja. Dzięki temu otrzymasz od nas link umożliwiający udział w spotkaniu. A po spotkaniu, nawet jeśli nie będziesz mogła w nim uczestniczyć, otrzymasz nagranie.

Widzimy się?
Tak, zapisuję się na spotkanie!

Accenture jest globalną firmą, świadczącą profesjonalne usługi w zakresie technologii cyfrowych, chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa. Poznaj bliżej firmę Accenture Advanced Technology Center Poland, która wspiera nasze działania oraz program #MamoPracujwIT już od lat.

Koniecznie odwiedź profil Accenture w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom i zapoznaj się ofertami pracy!

Zdjęcia/grafika: własność Anity Krawczyk/ Accenture Advanced Technology Center Poland

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie