Czego szukasz

Umów się na kawę, mamo!

Młody i prężnie rozwijający się portal spolecznościowy na-kawe.net, okrzyknięty polską alternatywą dla Facebooka swoje istnienie zawdzięcza… mamom. Nie tylko Izabeli Błażowskiej, młodej mamie z Rzeszowa, która jest jego twórczynią i pomysłodawczynią, ale setkom mam z całej Polski, które inspirowane do aktywnego macierzyństwa szukały możliwości do nawiązywania nowych kontaktów.

Na-kawe.net  to pomysł przedsiębiorczej mamy, Izabeli Błażowskiej, która zainspirowana doświadczeniami własnymi oraz innych mam, postanowiła stworzyć portal społecznościowy. Serwis na-kawe.net to narzędzie do poznawania nowych osób, nawiązywania ciekawych kontaktów, ale przede wszystkim – miejsce promujące życie w realu. Idea serwisu zrodziła się w głowie przedsiębiorczej mamy, Izy Błażowskiej, tuż po jej przeprowadzce z Krakowa do Rzeszowa. Zaczynając życie w zupełnie nowym miejscu, doskwierał jej brak znajomych, który stał się jeszcze bardziej dotkliwy po narodzinach córeczki. Autorka serwisu pragnęła poznać inne mamy, z którymi mogłaby dzielić się swoimi radościami, problemami lub po prostu podpytać o rady. Pierwszym – i jak się okazało, bardzo ciepło przyjętym – krokiem było założenie Klubu Mam z Rzeszowa na portalu Facebook. Ogromne zainteresowanie fanpage’em spowodowało, że Izabela stworzyła identyczne strony dla 18 innych miast Polski. W ramach fanpage’y organizowała różne akcje typu: „Wymieniamy się ciuszkami”, „Znajdź mamę w okolicy na wspólny spacer/zabawę z dzieckiem” czy „Weź mamę na kawę”.

Dzięki popularności tych stron prawdopodobnie nie doszłoby do powstania na-kawe.net, gdyby nie… ograniczenia technologiczne Facebooka. Ze względu na ustawienia prywatności mamy miały obawy co do umawiania się na spotkania z innymi mamami. Przede wszystkim nie miały możliwości wstępnego poznania drugiej osoby ze względu na zablokowany profil. Nie miały możliwości, by np. poznać zainteresowania drugiej mamy, co byłoby bardzo pomocne w przełamywaniu pierwszych lodów. Z drugiej strony Iza zauważyła, że ze względu na nowa politykę Facebooka, jej posty na fanpage’ach dochodziły tylko do 15-20% mam, co również dało jej do myślenia.

Dlatego powróciła do swojego pomysłu na serwis, gdzie mamy, a obecnie także pozostałe grupy społeczne, mogą umawiać się na spacery, gry czy wspólne wyjścia do kina. Nie będzie to jednak spotkanie „w ciemno”. Wcześniej trzeba stworzyć własny profil w serwisie na-kawe.net. Można podać swój wiek, płeć, miasto oraz zainteresowania. W ramce „status” napisać to, co ma się ochotę robić, np. „Szukam mam chętnych na wspólny spacer z dzieckiem” lub „Szukam osób chętnych do gry w tenisa”, albo samemu poszukać, co inne osoby proponują i jakie mają zainteresowania. Rejestracja jest bezpłatna.

Serwis na-kawe.net, to – jak mówi sama autorka – jej mała misja, by zrobić wielką rewolucję społeczną w realu. Sprowokować ludzi do wyjścia, przywrócić wartość tradycyjnych spotkań i podstawowych, towarzyskich więzi społecznych. Również mamom na urlopach macierzyńskich, czy wychowawczych serwis ma pomóc w znalezieniu podobnych mam z okolicy i umożliwić umawianie się na wspólne zabawy z dziećmi, spacery, czy po prostu na kawę.

Sprawdź: na-kawe.net

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie