Czego szukasz

Ty tu jesteś bohaterem. Książka do przeżycia

To nie jest zwykła książka – nie ma tu prozy, nie ma tu opisanej historii, nie ma tu bohaterów, nie ma tu złotych rad… Ale jednocześnie to Ty stajesz się głównym bohaterem tej książki, zapisując swoje marzenia, pomysły i doświadczenia – to jest tylko Twoje. To taki Twój pamiętnik będący uporządkowanym dekalogiem Twoich zasad, Twojego życia teraz.

Książka do przeżycia

Śmiało można powiedzieć, że „Książka do Przeżycia” to taka forma autoterapii realizowanej gdzieś na spokojnie w tym całym chaosie informacyjnym, w codziennym biegu, gdzieś w wolnej chwili, na spokojnie we własnym zaciszu domowym, w wybranym przez siebie czasie.
I to nie będzie zwykła recenzja pisana prozą, będzie trochę tak jak w tej książce – hasłowo, to co najważniejsze, to co zwróciło moją uwagę:

Kontrola nad czasem

Czyli racjonalne korzystanie z nowych technologii, z mediów społecznościowych, z Internetu etc., w gąszczu zewsząd atakującej nas informacji pożerającej nasz czas na życie. Czas spędzony z tą książką jest to chwila na zatrzymanie się, zadanie sobie pytań, zapisanie odpowiedzi i refleksja nad tym wszystkim.

Zadania do zrealizowania

Na zasadzie – zapisz, przyklej, przyczep, narysuj i wróć do tego za jakiś czas… niby banalne, ale bardzo wartościowe. Daje nam to nową perspektywę spojrzenia na rzeczy ważne i na samego siebie z innej nieznanej strony.

Mądre słowa mądrych ludzi

Dużo cennych i dosadnych cytatów mądrych i znanych większości ludzi – do autorefleksji.
Przykładowo ujęły mnie:

  • Przez całe życie zamartwiamy się tym, co będziemy robić w przyszłości, zamiast cieszyć się tym, co już udało nam się osiągnąć.” John-Paul Flintoff
  • Nikt nie może wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo to już nigdy nie będzie ta sama rzeka i to już nigdy nie będzie ten sam człowiek.” Heraklit
  • Posiadać warto tylko to, co zawsze można mieć przy sobie. Ucz się języków, poznawaj inne kraje i ludzi. Niech pamięć służy Ci za torbę podróżną.” Aleksander Sołżenicyn

I wiele innych będących inspiracją dla naszego życia.
Sam autor o swojej książce:

Ta książka powstała z myślą o ludziach, którzy przyszli na świat w epoce cyfrowej

(a także o każdym, kto czuje się przytłoczony wysokimi wymaganiami i tempem współczesności)…Ta książka zachęca nas do tego, abyśmy na chwilę przystanęli… wskaże Ci drogę do refleksji nad własnymi przekonaniami, celami, przyjaźniami, wspomnieniami i marzeniami. Zawiera szczyptę inspiracji i ziarnko refleksji. Jest naprawdę wyjątkowa, pełna mądrych słów w atrakcyjnej oprawie. Weź ją do ręki i nadaj jej niepowtarzalny charakter. Noś tę książkę przy sobie. Inaczej niż miliony tekstów, które możesz dziś bez trudu pobrać z Internetu, ona może dać Ci szczęście.”

PS. Fakt – „Książka do Przeżycia” wciąga nas do działania, a dodatkowo jest tak pięknie i kolorowo i ciekawie wydana, że wciąga nawet mojego 4-letniego syna bardziej niż niejedna bajka .

Ksiazka.do.przezycia

Tytuł: „Książka do Przeżycia”

Autor: Tom Chatfield

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Zdjęcie tytułowe: fot autorka

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą 4-letniego Oskara. Pracowałam w marketingu oraz w projektach unijnych. Podczas „urlopu” macierzyńskiego moją firmę zamknęli, a ja pozostałam bez pracy. Przez kilka lat spędzonych z dzieckiem miałam dużo czasu na przemyślenia i ostatecznie postanowiłam robić to, co kocham najbardziej, czyli pracując wspierać inne mamy. Dodatkowo kocham jogę, spacery, podróże i długie spanie ;)

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie