Czego szukasz

Terminal płatniczy dostosowany do potrzeb firmy

Terminal płatniczy powinien być dostosowany do konkretnego przedsiębiorstwa. Co to jest POS i czym różnią się od siebie urządzenia płatnicze?

Terminal płatniczy

Coraz większa popularność płatności bezgotówkowych sprawia, że przybywa urządzeń płatniczych. Przedsiębiorca powinien wybrać taki terminal, który będzie najlepszy dla niego i klientów.

Terminal płatniczy POS – co to takiego?

Terminal POS to urządzenie, które można spotkać w wielu punktach handlowo-usługowych. Używane jest do kontaktu z bankiem za pośrednictwem centrum autoryzacyjnego, za każdym razem gdy klient płaci kartą płatniczą lub np. BLIK-iem za dany towar lub usługę.

W Polsce jest dziewięć spółek uwierzytelniających płatności kartami. Największą z nich jest eService, który w ciągu roku realizuje blisko półtora miliarda transakcji bezgotówkowych i procesuje transakcje z blisko 360 tysięcy terminali płatniczych w Polsce i dziewięciu krajach Europy.

Terminal POS, ze względu na swoją funkcjonalność, staje się urządzeniem coraz bardziej wszechstronnym.

Choć jeszcze niedawno popularne były urządzenia, w których przeciągało się kartę przez terminal wyposażony w czytnik pasków magnetycznych, obecnie wykorzystuje się terminale POS obsługujące karty chipowe i, coraz częściej, karty zbliżeniowe.

Jakie funkcje może mieć terminal płatniczy?

Stacjonarny terminal płatniczy świetnie sprawdza się przy stanowiskach kasowych, np. w sklepach czy na stacjach benzynowych. Bezprzewodowy terminal mobilny jest zaś idealny, gdy trzeba z nim dotrzeć do klienta – np. w restauracjach czy hotelach. Szukasz terminala płatniczego? Wejdź na stronę terminal płatniczy eService.

Większość terminali przyjmuje płatności najpopularniejszymi kartami płatniczymi, a także smartfonem i systemem BLIK. Nowoczesne, bezprzewodowe urządzenia typu smart posiadają dodatkowo ekran dotykowy i pozwalają na elektroniczne przechowywanie potwierdzeń transakcji. Ale to nie wszystko.

Innowacyjne terminale płatnicze, poza przyjmowaniem płatności, pozwalają również na sprzedawanie doładowań do telefonów i opłacanie rachunków.

Umożliwiają także wypłatę gotówki podczas robienia zakupów, tzw. usługę Cashback oraz płatności w obcych walutach, dzięki czemu pełnią funkcję kantoru. Niektóre z urządzeń mają także funkcję kalkulatora, dzięki czemu można szybko i wygodnie wykonać podstawowe działania matematyczne. Wykonane wyliczenia zaprezentować można zaś na wyświetlaczu lub wydruku z terminala.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie