Czego szukasz

Technik usług kosmetycznych-czyli powracający trend małych salonów kosmetycznych

Branża kosmetyczna w Polsce rozwija się bardzo intensywnie, a jej wartość systematycznie rośnie. Główną przyczyną tego trendu jest zmiana podejścia do swojego wyglądu i trybu życia, na którą decyduje się coraz więcej Polek i Polaków. Specjaliści są poszukiwani m.in. przez ośrodki SPA i salony kosmetyczne. Technik usług kosmetycznych to kierunek, którego ukończenie daje szansę na znalezienie ciekawej pracy w popularnej branży.

 • Alicja Zielińska - 09/08/2017

Kierunek technik usług kosmetycznych – dla kogo?

Od pracownika salonu kosmetycznego klienci oczekują kompleksowego wykształcenia, ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji oraz śledzenia trendów i nowości. Słuchacz, który decyduje się na kierunek technik usług kosmetycznych musi być sprawny zarówno fizycznie, jak i manualnie. W tym zawodzie bardzo ważna jest dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa, odporność na stres i wysoka kultura osobista. Ponieważ od efektów pracy technika usług kosmetycznych zależy wygląd drugiego człowieka, słuchacz musi być także osobą odpowiedzialną, rzetelną i sumienną.

Małe salony kosmetyczne z powrotem cieszą się coraz większą sympatią klientek i klientów m.in. ze względu na możliwość nawiązania bliższego kontaktu z pracownikami i przytulniejszą atmosferę. Aby stanowisko pracy zachęcało do odwiedzenia salonu kosmetycznego, technik usług kosmetycznych musi mieć też zdolności organizacyjne, poczucie estetyki oraz wyróżniać się zamiłowaniem do porządku.

Co warto wiedzieć o tym kierunku?

Ukończenie nauki na kierunku technik usług kosmetycznych daje szereg korzyści przyszłym pracownikom branży kosmetycznej. Przez 2 lata nauki poznają oni m.in. tajniki sztuki makijażu, analizy kolorystycznej czy sekrety upiększania twarzy i cała.

Nie tylko uczestniczą w „zwykłych” zajęciach, ale także biorą udział w warsztatach i praktykach zawodowych. Dzięki temu już w chwili zakończenia nauki mogą pochwalić się praktycznymi umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym. Ukończony kierunek technik usług kosmetycznych umożliwia podjęcie pracy w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej.

W jakich zajęciach uczestniczą słuchacze?

Kierunek technik usług kosmetycznych ma program nauczania dostosowany do wymagań rynku pracy i oczekiwań przyszłych klientów. Słuchacze uczą się na czym polegają zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni, stóp i ciała. Poznają też podstawy anatomiczno-dermatologiczne, które powinien znać każdy technik usług kosmetycznych.

Aby być gotowym do profesjonalnej obsługi zagranicznych klientów, słuchacze intensywnie uczą się także języka obcego w kosmetyce. Natomiast ci, którzy myślą o założeniu własnego salonu kosmetycznego na pewno docenią zajęcia z podstaw przedsiębiorczości oraz działalności gospodarczej i usługowej w salonie kosmetycznym.

Kierunek technik usług kosmetycznych, a perspektywy pracy

Powyższy program nauczania daje różnorodne możliwości znalezienia zatrudnienia. Coraz częściej swoją ofertę o usługi kosmetyczne poszerzają hotele, aby umożliwić swoim gościom połączenie noclegu z relaksującymi lub upiększającymi zabiegami. Technik usług kosmetycznych znajdzie też pracę w ośrodkach SPA i salonach odnowy biologicznej.

Osoby w różnym wieku chętnie wybierają się tam na weekend lub na krótki urlop, stąd duże zapotrzebowanie na specjalistów z branży kosmetycznej. Polacy coraz więcej uwagi poświęcają swojemu wizerunkowi i poszukują różnorodnych stylizacji w zależności od okazji.

Dla technika usług kosmetycznych jest to szansa na znalezienie pracy w studiu stylizacji. Natomiast ci najbardziej ambitni i ci którzy od dawna o tym marzyli będą gotowi do otworzenia własnej praktyki.

Zostań technikiem usług kosmetycznych!

Do tej pory tylko śledziłaś nowości na rynku kosmetycznym i oglądałaś makijażowe vlogi? Weź przyszłość i karierę w swoje ręce i wybierz kierunek technik usług kosmetycznych. Jego ukończenie zagwarantuje Ci zdobycie kompleksowej wiedzy i praktycznych umiejętności, które przydadzą się w pracy i w życiu osobistym.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska
Podyskutuj

Mama robi kurs wirtualnej asystentki – czyli o tym, jak pracować nie wychodząc z domu

Albo wychodząc i pracując tam gdzie chcesz :) Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to co lubię, a potem pójść z dziećmi w góry - Czy możliwa jest praca zdalna jeśli nie jesteś grafikiem, programistą ani blogerką? Oczywiście!
 • Ewa Wczelik - 12/08/2019
kobieta pracuje z domu na laptopie

Dylematy mamy i taty

Końcówka urlopu macierzyńskiego plus Przedszkolak na pokładzie. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy. Wracać do pracy? Zostawić Mrówkę z… tylko z kim? Niania? Żłobek?!

Żłobek odpada na starcie – nie jestem przekonana do tego typu opieki. Szukam “cioci” na etat. Robię research, trzeba sprawdzić jakie obecnie panują stawki. Szybka kalkulacja i niemały szok – braknie pensji! Nawet na waciki nie zostanie… Co teraz? Wieczorna rozmowa z mężem. Biała kartka: zaczynamy wypisywać plusy i minusy. Wreszcie jest decyzja! Mama idzie na wychowawczy.

Kamień z serca. Najgorszy jest brak decyzji, a tu jeden wieczór i już jest. Uff… Ale i tysiące myśli bombardują mi głowę. Czy aby na pewno finansowo damy radę? Czy pojedziemy na wakacje w przyszłym roku? Czy będę musiała przerwać treningi? A jeśli nam braknie na podstawowe rzeczy?

Może udałoby się znaleźć pracę, którą mogę wykonywać z domu? Taką, gdzie sama ustalę co będę robić i ile godzin na to poświęcę. Dzięki której nie będzie problemem zająć się chorym Przedszkolakiem gdy będzie taka potrzeba. Po naszym pierwszym sezonie przedszkolnym wiem, że tamtejsze prezenty to nie tylko laurki, ale i glut po kostki. Katar potrafi przerodzić się w istną walkę pod hasłem “oby tylko nie opadło na oskrzela” itd.

Kurs na szerokie wody – czyli jak znalazłam kurs wirtualnej asystentki

Pierwsza myśl: chyba nie ma takiej pracy, którą mogłabym wykonywać tylko zdalnie. Nie jestem grafikiem, programistą, blogerką itp. Zaczynam ponownie przeszukiwać internet i trafiam na informację: kurs wirtualnej asystentki na mamopracuj.pl. Czytam z wypiekami na twarzy. Nie muszę być programistą, ani grafikiem. Uff. Trochę rzeczy już potrafię. Rozmową z drugą połówką – wchodzimy w to. Idę na kurs – nie wychodząc! 🙂

Pierwsza lekcja z mentorką daje dużo nadziei. Dziewczyny współkursantki – fantastyczne. Jest moc! Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu wieczorami. Nawet kiedy moja Mrówka Z. się obudzi i w te pędy biegnę, by ją ululać, to nasze wirtualne spotkania są nagrywane i mogę do nich wrócić, kiedy tylko mam taką możliwość. Oprócz lekcji codziennie komunikujemy się na ​slacku​. Wymieniamy się wrażeniami, dzielimy naszymi pracami oczekując nie tylko konstruktywnej krytyki, ale i wsparcia czy pochwały. Czuję, że nabieram wiatru w żagle. Poznaję nowe rzeczy. Chłonę, ile tylko mój zmęczony i niewyspany mózg przyjmie 🙂 Idzie nowe!

Praca zdalna na końcu świata

Pisząc ten wpis jestem w “Chacie na końcu świata” w Beskidzie Niskim. Mrówka Z. drzemie w wózku, Przedszkolak ze swym najlepszym Tatą odkrywa dziką roślinność i robactwo wszelkiej maści, a ja? Ja siedzę w chacie na werandzie z kubkiem herbaty i laptopem na kolanach. Delektuję się zapachem lasu, trawy i kwiatów. Słucham jak świergolą ptaszki, odganiam upierdliwe muchy i podnosząc wzrok znad ekranu cieszę się widokiem gór. Spoglądam z ciekawością na krążącego po niebie myszołowa.

Można być realną mamą – zajmującą się dzieckiem i wirtualną asystentką, która rozwija się zawodowo.

Tak wyobrażam sobie moją przyszłą pracę: robię to co chcę i lubię, tam gdzie chcę – oczywiście jeśli tylko mam dostęp do internetu 🙂 Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to, co lubię zawodowo, a potem pójść z dziećmi w góry. Cieszę się na myśl, że będę z Mrówką Z., że będę mogła lepiej zająć się Przedszkolakiem, jeśli zostanie w domu. Czuję po prostu wolność. Wcześniej drżałam na samą myśl, że jedno czy drugie dziecko choruje, a ja muszę powiedzieć szefowi, że znowu (!) mnie nie będzie przez dwa tygodnie… To już za mną, a kolejne wyzwania przede mną.

Ok, ale WA to nie cukiereczki, górki, ptaszki itd. To jest praca. Tak samo wartościowa jak etat, do której również trzeba się przygotowywać, doszkalać, pracować nad sobą i marką. Nawet więcej: jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W którą stronę popłyniesz, taki cel osiągniesz. A zadbany okręt pomoże dobić do celu.

Chcesz poznać inne historie kobiet, które odmieniły swoje życie zawodowe? Przczytaj:

Powodzenia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Wczelik
Zawodowo wirtualna asystentka w twojaprawareka.pl. Swoją pracą pomaga przedsiębiorcom odzyskać ważny dla nich czas, aby mogli skupić się na swoim sukcesie. Prywatnie żona przewodnika beskidzkiego, mama dwojga małych odkrywców pragnąca pokazać im świat. Choć w biegu, łapie wolne chwile zaczytując się w literaturze z okresu II wojny światowej, smakuje w kuchni indyjskiej, a bywa że i coś "zaszyje" na maszynie do szycia. Najbardziej odpoczywa w Beskidzie Niskim.

Docenianie w pracy jest dla Ciebie ważne? Powiedz o tym pracodawcom! Wypełnij ankietę

Czy docenianie Twoich wysiłków i rozwoju działa na Ciebie motywująco? Czy daje Ci poczucie spełnienia i szczęścia? Czy fakt, że jesteś doceniana w pracy jest dla Ciebie ważny? A czy Ty sama doceniasz swoich przełożonych czy pracowników? Wypełnij ankietę i wygraj nagrody >>>
 • Dominika Wassermann - 12/08/2019
Indeks_doceniania _troje uśmiechniętych ludzi

Docenianie – jak wielka jest według Ciebie jego siła?

Chyba każdy z nas lubi czuć się docenionym, mieć poczucie, że to co robi jest ważne i potrzebne. W wielu miejscach pracy standardem są już kwartalne czy roczne rozmowy z przełożonym, w czasie których dostajemy informację zwrotną na temat wykonywanej przez nas pracy. Częstą praktyką jest też regularne chwalenie pracowników za perfekcyjnie wypełnione obowiązki. Niestety niektórzy pracodawcy, czy managerowie zapominają o tym prostym, acz ważnym aspekcie. Docenianie – czy jest dla Ciebie istotne?

Weź udział w badaniu na temat doceniania – Twoja opinia ma znaczenie!

Serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w badaniu i wyrażeniu swojej opinii na temat jakim jest docenianie.

 • Czy dla Ciebie docenianie jest istotnym elementem pracy?
 • Czy ma wpływ na Twoją pracę?
 • Czy docenianie daje Ci poczucie spełnienie i szczęścia?
 • Czy dostajesz feedback od razu, czy w czasie tzw. rozmowy rocznej?
 • Czy sam/a doceniasz współpracowników i kierownictwo?

Opowiedz o tym! Weź udział w drugiej edycji badania przeprowadzanego przez @Preeshare, AmRest i @HRM Institute.

Badanie jest anonimowe, a biorąc w nim udział można wygrać super nagrody:

 • 1 x Kindle Paperwhite,
 • 5 x zestaw: kawa + kubek Starbucks + zaproszenie do kawiarni,
 • 10 x książka biznesowa,
 • 10 x voucher do Empik-u o wartości 50zł.

Zapraszamy!

Zdjęcie: indeksdoceniania.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Wassermann
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, oraz Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , która po dziesięciu latach postanowiła powrócić do zajmowania się grafiką komputerową. Prywatnie "zwierzolub", opiekunka 3 kotów, miłośniczka kuchni roślinnej, spędzająca wolny czas na rowerowych wycieczkach.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail