Czego szukasz

Technik usług kosmetycznych-czyli powracający trend małych salonów kosmetycznych

Branża kosmetyczna w Polsce rozwija się bardzo intensywnie, a jej wartość systematycznie rośnie. Główną przyczyną tego trendu jest zmiana podejścia do swojego wyglądu i trybu życia, na którą decyduje się coraz więcej Polek i Polaków. Specjaliści są poszukiwani m.in. przez ośrodki SPA i salony kosmetyczne. Technik usług kosmetycznych to kierunek, którego ukończenie daje szansę na znalezienie ciekawej pracy w popularnej branży.

Kierunek technik usług kosmetycznych – dla kogo?

Od pracownika salonu kosmetycznego klienci oczekują kompleksowego wykształcenia, ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji oraz śledzenia trendów i nowości. Słuchacz, który decyduje się na kierunek technik usług kosmetycznych musi być sprawny zarówno fizycznie, jak i manualnie. W tym zawodzie bardzo ważna jest dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa, odporność na stres i wysoka kultura osobista. Ponieważ od efektów pracy technika usług kosmetycznych zależy wygląd drugiego człowieka, słuchacz musi być także osobą odpowiedzialną, rzetelną i sumienną.

Małe salony kosmetyczne z powrotem cieszą się coraz większą sympatią klientek i klientów m.in. ze względu na możliwość nawiązania bliższego kontaktu z pracownikami i przytulniejszą atmosferę. Aby stanowisko pracy zachęcało do odwiedzenia salonu kosmetycznego, technik usług kosmetycznych musi mieć też zdolności organizacyjne, poczucie estetyki oraz wyróżniać się zamiłowaniem do porządku.

Co warto wiedzieć o tym kierunku?

Ukończenie nauki na kierunku technik usług kosmetycznych daje szereg korzyści przyszłym pracownikom branży kosmetycznej. Przez 2 lata nauki poznają oni m.in. tajniki sztuki makijażu, analizy kolorystycznej czy sekrety upiększania twarzy i cała.

Nie tylko uczestniczą w „zwykłych” zajęciach, ale także biorą udział w warsztatach i praktykach zawodowych. Dzięki temu już w chwili zakończenia nauki mogą pochwalić się praktycznymi umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym. Ukończony kierunek technik usług kosmetycznych umożliwia podjęcie pracy w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej.

W jakich zajęciach uczestniczą słuchacze?

Kierunek technik usług kosmetycznych ma program nauczania dostosowany do wymagań rynku pracy i oczekiwań przyszłych klientów. Słuchacze uczą się na czym polegają zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni, stóp i ciała. Poznają też podstawy anatomiczno-dermatologiczne, które powinien znać każdy technik usług kosmetycznych.

Aby być gotowym do profesjonalnej obsługi zagranicznych klientów, słuchacze intensywnie uczą się także języka obcego w kosmetyce. Natomiast ci, którzy myślą o założeniu własnego salonu kosmetycznego na pewno docenią zajęcia z podstaw przedsiębiorczości oraz działalności gospodarczej i usługowej w salonie kosmetycznym.

Kierunek technik usług kosmetycznych, a perspektywy pracy

Powyższy program nauczania daje różnorodne możliwości znalezienia zatrudnienia. Coraz częściej swoją ofertę o usługi kosmetyczne poszerzają hotele, aby umożliwić swoim gościom połączenie noclegu z relaksującymi lub upiększającymi zabiegami. Technik usług kosmetycznych znajdzie też pracę w ośrodkach SPA i salonach odnowy biologicznej.

Osoby w różnym wieku chętnie wybierają się tam na weekend lub na krótki urlop, stąd duże zapotrzebowanie na specjalistów z branży kosmetycznej. Polacy coraz więcej uwagi poświęcają swojemu wizerunkowi i poszukują różnorodnych stylizacji w zależności od okazji.

Dla technika usług kosmetycznych jest to szansa na znalezienie pracy w studiu stylizacji. Natomiast ci najbardziej ambitni i ci którzy od dawna o tym marzyli będą gotowi do otworzenia własnej praktyki.

Zostań technikiem usług kosmetycznych!

Do tej pory tylko śledziłaś nowości na rynku kosmetycznym i oglądałaś makijażowe vlogi? Weź przyszłość i karierę w swoje ręce i wybierz kierunek technik usług kosmetycznych. Jego ukończenie zagwarantuje Ci zdobycie kompleksowej wiedzy i praktycznych umiejętności, które przydadzą się w pracy i w życiu osobistym.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie