Czego szukasz

Szukamy mamy takiej jak Ty. Pracuj z nami!

Ania z 3-letnią Mają szaleją w ciepłe dni na rowerze. Gosia z rocznym Ignacym buduje po pracy konstrukcje z klocków. Natalia z 3-letnim Kacperkiem uwielbia wspólne walki na poduchy. A wszystkie pracują w PwC Service Delivery Center w Katowicach. Chcesz dołączyć do zespołu PwC SDC? Sprawdź najnowsze oferty pracy specjalnie dla mam >>>

Mama z synkiem

Dynamicznie rozwijająca się firma PwC Service Delivery Center w Katowicach poszukuje do swojego zespołu osób rzetelnych i odpowiedzialnych. Nie mamy wątpliwości kto sprosta takim wymaganiom! Tak, tak, właśnie My Mamy!

Jeśli więc szukasz pracy sprawdź najnowsze oferty pracy PwC SDC skierowane do Mam, dowiedz się więcej o tym jak pracuje się w PwC SDC od samych mam lub sama zapytaj o wszystko co Cię interesuje korzystając z infolinii.

PwC Service Delivery Center (SDC) w Katowicach wspiera działy audytu finansowego i doradztwa podatkowego spółek PwC zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Centrum w Katowicach powstało 5 lat temu, stale rośnie i obecnie zatrudnia już blisko 800 osób. Zespół PwC SDC to ekonomiści, humaniści i inżynierowie – młodzi, ambitni ludzie z wieloma pasjami.

Aby lepiej przedstawić firmę porozmawialiśmy z trzema mamami, które w PwC pracują od kilku lat. Poznajcie zatem Anię, Gosię i Natalię.

Macie doświadczenie w pracy zarówno przed, jak i po urodzeniu dziecka. Czy macierzyństwo Was zmieniło? Jak odnalazłyście się w nowej sytuacji?

Ania – Wracałam po 1,5-rocznej przerwie z urlopu macierzyńskiego z wielką obawą, ale szybko okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Co więcej, od razu otrzymałam propozycje udziału w ciekawych projektach, co było dla mnie bardzo ważne. Ponadto przewartościowałam sobie pewne kwestie i wróciłam do pracy dużo bardziej profesjonalna, dojrzalsza i bardziej odporna na stres.

Gosia – Ja również obawiałam się powrotu do pracy. Wróciłam niedawno, bo 5 miesięcy temu i muszę powiedzieć, że zarówno ja, jak i moje dziecko weszliśmy gładko w ten nowy etap naszego życia. Wydaje mi się, że bardzo szybko wróciłam do rytmu sprzed urlopu macierzyńskiego i nie czułam, aby cokolwiek mnie ominęło. Teraz jestem pewna, że po kilku miesiącach spędzonych z dzieckiem fajnie mieć życie zawodowe, wejść w dynamikę pracy, mieć odskocznię od życia rodzinnego. 

A czy firma oferuje Wam elastyczne godziny pracy lub możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin?

Ania – Po urlopie macierzyńskim wróciłam na część etatu i nie było  z tym żadnego problemu. Miałam komfort, że mogę wracać wcześniej, a także  pracować z domu, jeśli była taka potrzeba. Myślę, że ta swoboda, że można część pracy zacząć w biurze, a część dokończyć wieczorem w domu jest bardzo istotna. Nie musiałam rezygnować z czasu spędzonego z dzieckiem.

Natalia – Ja korzystałam zarówno z niepełnego wymiaru pracy, jak i z przerwy na karmienie, więc pracowałam 2 godziny krócej. Pozwoliło mi to łagodniej wrócić do pracy i na nowo przywyknąć do tego rytmu, a mojemu dziecku zaakceptować czas bez mamy. Myślę, że to jest idealne rozwiązanie dla mam, które wracają po urlopie macierzyńskim. 

Jak radzicie sobie w przypadku choroby dziecka?

Natalia – Dla mnie najważniejsza była możliwość pracy z domu, i to nie tylko w przypadku choroby. Byłam, można powiedzieć, prekursorem takiego rozwiązania w moim zespole. I to rozwiązanie świetnie się sprawdza. Nie czuję też żadnej presji ze strony pracodawcy, kiedy muszę wziąć zwolnienie i zająć się Kacperkiem.

Gosia – Ja muszę przyznać, szczególnie cenię sobie bardzo korzystny pakiet prywatnej opieki medycznej, który zapewnia firma, zarówno dla mnie jak i dla najbliższej rodziny. Nie muszę czekać na wizyty u lekarza, w tym wizyty u specjalistów. Umawiam się na wizyty w dogodnych terminach i nie muszę czekać godzinami w poczekalni. To jest bardzo istotne, zwłaszcza gdy ma się dziecko, które nie jest w stanie długo wytrzymać w kolejce 😉

Natalia – Ważne jest też to, że w naszym pakiecie prywatnej opieki medycznej jest opcja swobody leczenia, co oznacza to, że jeśli chcemy korzystać z naszych własnych specjalistów z innej poradni lub w prywatnym gabinecie, możemy tę usługę rozliczyć i część kosztów zostaje nam zwrócona.

Co jeszcze podoba się Wam w pracy w PwC SDC, z punktu widzenia Was – Mam?

Gosia – Ja lubię Dzień Dziecka dla całych rodzin, który organizuje nasza firma. Poza tym, bardzo fajnym dodatkiem ze strony firmy są punkty w Programie Cafeteria*. Są to punkty, które mogę wykorzystać np. na zakup ubranek lub zabawek w sklepach dla dzieciaków.

Natalia – Nam nie udało się uczestniczyć w Dniu Dziecka, ale w zamian  dostałam paczkę dla synka, która była mocno spersonalizowana, dostosowana do wieku i płci dziecka. Dodatkowo, ważne jest dla mnie to, że akurat okres wakacyjny jest w naszej pracy luźniejszy i w tym czasie można spokojnie wykorzystać cały urlop. Mogę się na te kilka tygodni całkowicie wyłączyć od pracy i poświęcić czas na zabawę czy wspólny wyjazd.

Ania – Poza tym punkty w Programie Cafeteria można także zamienić na kartę Multisport, która umożliwia korzystanie z aquaparków, basenów, fitness clubów. To ważne z punktu widzenia mam, które chcą szybko wrócić do formy po urlopie macierzyńskim. Cenię naszą firmę także za działania społeczne, w które włączają się wszyscy pracownicy. Ostatnio wspólnie robiliśmy zakupy świąteczne dla rodzin potrzebujących.

A czy w okresie ciąży również mogłyście liczyć na dodatkowe udogodnienia ze strony firmy?

Gosia – Ja jak najbardziej. Korzystałam z darmowych soków dla kobiet ciężarnych, ale też warzyw i owoców, które firma zapewnia wszystkim pracownikom. Sama nie korzystałam, ale wiem że firma kobietom ciężarnym oferuje specjalne podkładki na plecy i udostępnia darmowe miejsca parkingowe w budynku.

Natalia – Ja pamiętam, że wyjścia na badania, czy do lekarza nie były żadnym problemem. Czułam pełne zrozumienie ze strony pracodawcy.

A jak udaje się Wam zachować równowagę między pracą i macierzyństwem?

Natalia – Koncentruję się na tym, by dobrze wykonywać swoją pracę, pracować w określonych godzinach, natomiast najważniejsze jest dla mnie dziecko i rodzina. Kiedy wracam do domu, chcę się w pełni realizować jako mama. Nie mam poczucia, że coś tracę. Dla mnie najważniejsza jest po prostu ta równowaga. Mogę zarówno spełniać się zawodowo, jak i w roli mamy. I dzięki temu jestem na pewno bardziej szczęśliwa.

Ania – A dla mnie jest ważna stabilność i bezpieczeństwo. Wiem, że mogę liczyć na męża i możemy w każdej nieprzewidzianej sytuacji się dopasować. Elastyczny czas pracy daje możliwość zachowania równowagi pomiędzy dwoma rolami – rolą mamy i rolą kobiety w pracy, w biznesie. Te dwa obszary mojego życia dają mi dużo energii i wzajemnie się napędzają.

I na koniec, jakiego argumentu użyłybyście, aby przekonać nasze Czytelniczki, że warto dołączyć do zespołu PwC SDC?

Gosia – Myślę, że warto pracować w firmie, która tak szybko się rozwija i tym samym stwarza duże możliwości rozwoju swoim pracownikom. Poszukujemy ludzi niekoniecznie z wykształceniem profilowym, czyli ekonomicznym, ale ludzi którzy przede wszystkim są zmotywowani i nastawieni na rozwój. Istotna jest znajomość języków obcych, natomiast wiedzę merytoryczną dostarczamy poprzez liczne szkolenia.

Ania – Ja bardzo lubię dobrą atmosferę pracy. Zatrudniamy osoby, które są bardzo otwarte, pozytywne. To też ma przełożenie na atmosferę i relacje w pracy.

Natalia – Nasz zespół składa się w większości z kobiet (70% pracowników to kobiety), dobrze się rozumiemy, lubimy i wspieramy. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że „siła jest kobietą” i ja się z nim w 100% zgadzam!

Dziękuję za rozmowę!

* Program Cafeteria – to wewnętrzny program firmy, pozwalający pracownikom gromadzić specjalne punkty i zamieniać je np. na kartę Multisport lub bilety do kina czy vouchery do sklepów. 

Rozmawiała: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Więcej na www.pwc.pl/sdc

Zdjęcia: własność  www.pwc.pl/sdc

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie