Czego szukasz

Szukamy mamy takiej jak Ty. Pracuj z nami!

Ania z 3-letnią Mają szaleją w ciepłe dni na rowerze. Gosia z rocznym Ignacym buduje po pracy konstrukcje z klocków. Natalia z 3-letnim Kacperkiem uwielbia wspólne walki na poduchy. A wszystkie pracują w PwC Service Delivery Center w Katowicach. Chcesz dołączyć do zespołu PwC SDC? Sprawdź najnowsze oferty pracy specjalnie dla mam >>>

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 23/03/2015
Mama z synkiem

Dynamicznie rozwijająca się firma PwC Service Delivery Center w Katowicach poszukuje do swojego zespołu osób rzetelnych i odpowiedzialnych. Nie mamy wątpliwości kto sprosta takim wymaganiom! Tak, tak, właśnie My Mamy!

Jeśli więc szukasz pracy sprawdź najnowsze oferty pracy PwC SDC skierowane do Mam, dowiedz się więcej o tym jak pracuje się w PwC SDC od samych mam lub sama zapytaj o wszystko co Cię interesuje korzystając z infolinii.

PwC Service Delivery Center (SDC) w Katowicach wspiera działy audytu finansowego i doradztwa podatkowego spółek PwC zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Centrum w Katowicach powstało 5 lat temu, stale rośnie i obecnie zatrudnia już blisko 800 osób. Zespół PwC SDC to ekonomiści, humaniści i inżynierowie – młodzi, ambitni ludzie z wieloma pasjami.

Aby lepiej przedstawić firmę porozmawialiśmy z trzema mamami, które w PwC pracują od kilku lat. Poznajcie zatem Anię, Gosię i Natalię.

Macie doświadczenie w pracy zarówno przed, jak i po urodzeniu dziecka. Czy macierzyństwo Was zmieniło? Jak odnalazłyście się w nowej sytuacji?

Ania – Wracałam po 1,5-rocznej przerwie z urlopu macierzyńskiego z wielką obawą, ale szybko okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Co więcej, od razu otrzymałam propozycje udziału w ciekawych projektach, co było dla mnie bardzo ważne. Ponadto przewartościowałam sobie pewne kwestie i wróciłam do pracy dużo bardziej profesjonalna, dojrzalsza i bardziej odporna na stres.

Gosia – Ja również obawiałam się powrotu do pracy. Wróciłam niedawno, bo 5 miesięcy temu i muszę powiedzieć, że zarówno ja, jak i moje dziecko weszliśmy gładko w ten nowy etap naszego życia. Wydaje mi się, że bardzo szybko wróciłam do rytmu sprzed urlopu macierzyńskiego i nie czułam, aby cokolwiek mnie ominęło. Teraz jestem pewna, że po kilku miesiącach spędzonych z dzieckiem fajnie mieć życie zawodowe, wejść w dynamikę pracy, mieć odskocznię od życia rodzinnego. 

A czy firma oferuje Wam elastyczne godziny pracy lub możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin?

Ania – Po urlopie macierzyńskim wróciłam na część etatu i nie było  z tym żadnego problemu. Miałam komfort, że mogę wracać wcześniej, a także  pracować z domu, jeśli była taka potrzeba. Myślę, że ta swoboda, że można część pracy zacząć w biurze, a część dokończyć wieczorem w domu jest bardzo istotna. Nie musiałam rezygnować z czasu spędzonego z dzieckiem.

Natalia – Ja korzystałam zarówno z niepełnego wymiaru pracy, jak i z przerwy na karmienie, więc pracowałam 2 godziny krócej. Pozwoliło mi to łagodniej wrócić do pracy i na nowo przywyknąć do tego rytmu, a mojemu dziecku zaakceptować czas bez mamy. Myślę, że to jest idealne rozwiązanie dla mam, które wracają po urlopie macierzyńskim. 

Jak radzicie sobie w przypadku choroby dziecka?

Natalia – Dla mnie najważniejsza była możliwość pracy z domu, i to nie tylko w przypadku choroby. Byłam, można powiedzieć, prekursorem takiego rozwiązania w moim zespole. I to rozwiązanie świetnie się sprawdza. Nie czuję też żadnej presji ze strony pracodawcy, kiedy muszę wziąć zwolnienie i zająć się Kacperkiem.

Gosia – Ja muszę przyznać, szczególnie cenię sobie bardzo korzystny pakiet prywatnej opieki medycznej, który zapewnia firma, zarówno dla mnie jak i dla najbliższej rodziny. Nie muszę czekać na wizyty u lekarza, w tym wizyty u specjalistów. Umawiam się na wizyty w dogodnych terminach i nie muszę czekać godzinami w poczekalni. To jest bardzo istotne, zwłaszcza gdy ma się dziecko, które nie jest w stanie długo wytrzymać w kolejce 😉

Natalia – Ważne jest też to, że w naszym pakiecie prywatnej opieki medycznej jest opcja swobody leczenia, co oznacza to, że jeśli chcemy korzystać z naszych własnych specjalistów z innej poradni lub w prywatnym gabinecie, możemy tę usługę rozliczyć i część kosztów zostaje nam zwrócona.

Co jeszcze podoba się Wam w pracy w PwC SDC, z punktu widzenia Was – Mam?

Gosia – Ja lubię Dzień Dziecka dla całych rodzin, który organizuje nasza firma. Poza tym, bardzo fajnym dodatkiem ze strony firmy są punkty w Programie Cafeteria*. Są to punkty, które mogę wykorzystać np. na zakup ubranek lub zabawek w sklepach dla dzieciaków.

Natalia – Nam nie udało się uczestniczyć w Dniu Dziecka, ale w zamian  dostałam paczkę dla synka, która była mocno spersonalizowana, dostosowana do wieku i płci dziecka. Dodatkowo, ważne jest dla mnie to, że akurat okres wakacyjny jest w naszej pracy luźniejszy i w tym czasie można spokojnie wykorzystać cały urlop. Mogę się na te kilka tygodni całkowicie wyłączyć od pracy i poświęcić czas na zabawę czy wspólny wyjazd.

Ania – Poza tym punkty w Programie Cafeteria można także zamienić na kartę Multisport, która umożliwia korzystanie z aquaparków, basenów, fitness clubów. To ważne z punktu widzenia mam, które chcą szybko wrócić do formy po urlopie macierzyńskim. Cenię naszą firmę także za działania społeczne, w które włączają się wszyscy pracownicy. Ostatnio wspólnie robiliśmy zakupy świąteczne dla rodzin potrzebujących.

A czy w okresie ciąży również mogłyście liczyć na dodatkowe udogodnienia ze strony firmy?

Gosia – Ja jak najbardziej. Korzystałam z darmowych soków dla kobiet ciężarnych, ale też warzyw i owoców, które firma zapewnia wszystkim pracownikom. Sama nie korzystałam, ale wiem że firma kobietom ciężarnym oferuje specjalne podkładki na plecy i udostępnia darmowe miejsca parkingowe w budynku.

Natalia – Ja pamiętam, że wyjścia na badania, czy do lekarza nie były żadnym problemem. Czułam pełne zrozumienie ze strony pracodawcy.

A jak udaje się Wam zachować równowagę między pracą i macierzyństwem?

Natalia – Koncentruję się na tym, by dobrze wykonywać swoją pracę, pracować w określonych godzinach, natomiast najważniejsze jest dla mnie dziecko i rodzina. Kiedy wracam do domu, chcę się w pełni realizować jako mama. Nie mam poczucia, że coś tracę. Dla mnie najważniejsza jest po prostu ta równowaga. Mogę zarówno spełniać się zawodowo, jak i w roli mamy. I dzięki temu jestem na pewno bardziej szczęśliwa.

Ania – A dla mnie jest ważna stabilność i bezpieczeństwo. Wiem, że mogę liczyć na męża i możemy w każdej nieprzewidzianej sytuacji się dopasować. Elastyczny czas pracy daje możliwość zachowania równowagi pomiędzy dwoma rolami – rolą mamy i rolą kobiety w pracy, w biznesie. Te dwa obszary mojego życia dają mi dużo energii i wzajemnie się napędzają.

I na koniec, jakiego argumentu użyłybyście, aby przekonać nasze Czytelniczki, że warto dołączyć do zespołu PwC SDC?

Gosia – Myślę, że warto pracować w firmie, która tak szybko się rozwija i tym samym stwarza duże możliwości rozwoju swoim pracownikom. Poszukujemy ludzi niekoniecznie z wykształceniem profilowym, czyli ekonomicznym, ale ludzi którzy przede wszystkim są zmotywowani i nastawieni na rozwój. Istotna jest znajomość języków obcych, natomiast wiedzę merytoryczną dostarczamy poprzez liczne szkolenia.

Ania – Ja bardzo lubię dobrą atmosferę pracy. Zatrudniamy osoby, które są bardzo otwarte, pozytywne. To też ma przełożenie na atmosferę i relacje w pracy.

Natalia – Nasz zespół składa się w większości z kobiet (70% pracowników to kobiety), dobrze się rozumiemy, lubimy i wspieramy. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że „siła jest kobietą” i ja się z nim w 100% zgadzam!

Dziękuję za rozmowę!

* Program Cafeteria – to wewnętrzny program firmy, pozwalający pracownikom gromadzić specjalne punkty i zamieniać je np. na kartę Multisport lub bilety do kina czy vouchery do sklepów. 

Rozmawiała: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Więcej na www.pwc.pl/sdc

Zdjęcia: własność  www.pwc.pl/sdc

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Wyzwania firm w kontekście pandemii

Pandemia zmieniła nie tylko skalę zatrudnienia i sposób rekrutacji, ale również nasze podejście do pracy i oczekiwania w stosunku do pracodawców. Zespół Pracuj.pl na przełomie kwietnia i maja 2020 r., przeprowadził wśród użytkowników swojego portalu badanie, którego efektem była identyfikacja wyzwań w zakresie wykorzystania biur i przestrzeni do pracy, integracji pracowników w sytuacji rozproszenia, modyfikacji oferty benefitów, a także akceptacji i zrozumienia w stosunku do pracujących rodziców.
  • Natalia Gozdowska - 16/09/2020
dwie kobiety w maseczkach spotkały się w biurze, witają się łokciami

Od paru miesięcy uczymy się funkcjonować zawodowo w innej rzeczywistości. Po całkowitym zamknięciu biur, zaczynają do nich wracać pracownicy, jednak w większości firm, fizyczna obecność jest wciąż rotacyjna lub funkcjonuje na zupełnie innych zasadach.

Pandemia zmieniła nie tylko skalę zatrudnienia i sposób rekrutacji, ale również nasze podejście do pracy i oczekiwania w stosunku do pracodawców. Zespół Pracuj.pl na przełomie kwietnia i maja 2020 r., przeprowadził wśród użytkowników swojego portalu badanie „Zawodowy styl życia”, którego efektem była identyfikacja wyzwań w zakresie wykorzystania biur i przestrzeni do pracy, integracji pracowników w sytuacji rozproszenia, modyfikacji oferty benefitów, a także akceptacji i zrozumienia w stosunku do pracujących rodziców.

Docenienie pracy zdalnej

Pracodawcy, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, wprowadzili większą elastyczność, jeśli chodzi o wybór miejsca pracy. Zespoły pracują w mniejszym wymiarze w biurach, część z nich ma możliwość wyboru miejsca pracy, a niektórzy funkcjonują w systemie rotacyjnym, który umożliwia zmniejszenie liczby personelu na jednej przestrzeni.

Według Pracuj.pl zdecydowana większość pracowników (89%) po opanowaniu pandemii chce pracować przynajmniej częściowo zdalnie. Jednak tylko 10% chciałoby wykonywać 100% etatu spoza biura, co pokazuje potrzebę integracji i współpracy w zespole, nie tylko w świecie wirtualnym. 57% respondentów pracujących zdalnie uznało, że taki model wykonywania obowiązków pozwolił im bardziej docenić możliwość przychodzenia do biura i bezpośrednich spotkań ze współpracownikami.

Eksperci prognozują, że z czasem ten trend się rozwinie, a przestrzeń biurowa będzie służyć przede wszystkim do spotkań projektowych, warsztatów kreatywnych, sytuacji, kiedy fizyczne bycie obok siebie jest koniecznością. Oczywiście nie bez znaczenia są tu ogromne oszczędności firm, związane z infrastrukturą.

Przeczytaj także: [07] Rynek pracy w trakcie i po pandemii. Możliwe scenariusze, szanse i ryzyka

Budowanie relacji w rozproszonych zespołach

Powyższy trend wiąże się niestety nieodłącznie z większymi wyzwaniami pracodawców, jeśli chodzi o budowanie więzi pomiędzy funkcjonującymi wirtualnie pracownikami. W badaniu „Zawodowy styl życia” respondenci wybierali spotkania (67%) i wyjazdy (59%) czy wspólne warsztaty (48%) jako najskuteczniejsze metody integracji. To oczekiwanie jest trudne do realizacji w obecnych warunkach. Ducha wspólnoty można oczywiście budować poprzez media społecznościowe lub różnego rodzaju narzędzia wirtualne, jednak nie zastąpi to spotkań na żywo.

Analitycy trendów prognozują stopniowy zanik pracy etatowej na korzyść pracy dorywczej, co utrudni dodatkowo tworzenie społeczności wewnątrz firmy i zaangażowanie pracowników w formie, jaka była nam znana dotychczas, na korzyść przedefiniowanego employee experience. Co zrobić więc, aby zmodyfikować perspektywę patrzenia na biznes, na współpracowników i pracowników, na zarządzanie, budowanie relacji i bycie „w pracy” razem?

Przeczytaj także: Czy Gig Economy będzie rosnąć w 2020 r.? Prognozy dla freelancerów

Przeformułowanie oferty benefitów

W nowych ofertach pracy pojawia się coraz mniej benefitów. Niektóre z nich dotychczas wiązały się z fizycznym „byciem” w biurze, więc siłą rzeczy musiały zniknąć, inne są ograniczane ze względów kosztowych czy z powodu zmniejszenia ich atrakcyjności (karty sportowe, karnety do kina itp.). Jeśli benefity mają wciąż pozostać czynnikiem, który uatrakcyjnia ofertę pracy, muszą zostać zmienione tak, by mogły być wykorzystywane w świecie online.

Według Pracuj.pl zyskają oferty, które będą pomagać pracownikom w wykonywaniu pracy zdalnej, np. dostęp do szkoleń w sieci, usługi personalnych asystentów, dofinansowanie do przedszkoli czy dobry sprzęt służbowy.

Wsparcie i zrozumienie pracujących rodziców

Pandemia była niewątpliwie ogromnym wyzwaniem dla pracujących rodziców. 57% z nich miało w czasie pandemii trudności z oddzieleniem czasu prywatnego i służbowego. Dodatkowo sytuacja, której doświadczyliśmy, pokazała jak w powiększającym lustrze problemy, z którymi kobiety mierzą się na co dzień. Nie bez powodu mówi się, że rola matki to praca na pełen etat. Zamknięcie w domu z dziećmi i jednocześnie konieczność wykonywania pracy zdalnej było sytuacją ekstremalną, bardzo obciążającą psychicznie.

Przeczytaj także: Mieć wolność chłonięcia świata – kobiece rozmowy w czasie kwarantanny

Według Pracuj.pl 83% matek uważało, że miały większe trudności w wykonywaniu obowiązków w trakcie pandemii od bezdzietnych koleżanek, ale aż 46% nie czuło się traktowanych przez przełożonych ze zrozumieniem.

Warto pamiętać, że temat przyciągania talentów do organizacji oraz budowania kultury organizacyjnej opartej na zaufaniu jest wciąż aktualny, a nawet szczególnie ważny w najbliższych latach. Firmy doceniające różnorodność i dbające o równowagę pomiędzy życiem osobistym, a zawodowym pracowników będą w dłuższej perspektywie czasowej budować przewagę konkurencyjną. Nawet jeśli w tym momencie rynek pracownika wydaje nam się przeszłością.

Źródło: media.pracuj.pl

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Natalia Gozdowska
Zawodowo zajmuje się rozwojem, coachingiem, projektami HR, kulturą organizacyjną i budowaniem marki pracodawcy. Prywatnie mama dwóch wrażliwców, zakochana żona, pasjonatka reportaży, teatru tańca i psychologii. Prowadzi bloga i fun page „Studio Rzeczy Ważnych”, fotografuje i wspiera tych, którzy tego potrzebują. :)

Najbardziej angażująca konferencja HR w Polsce! – HeReos Conference już 18 września!

Już w najbliższy piątek 18.09 dołącz do wydarzenia, na które wszyscy czekaliśmy! Podczas HeReos Conference zaplanowano aż cztery ścieżki tematyczne, obejmujące najważniejsze obszary HR w kontekście obecnej, nowej rzeczywistości. Chcesz dowiedzieć się jak tworzyć miejsca pracy przyjazne rodzicom i dlaczego warto? Zapraszamy na wystąpienie Agnieszki Czmyr-Kaczanowskiej, współzałożycielki Fundacji Mamo Pracuj. Skorzystaj z rabatu #mamopracuj i zapisz się już dziś!
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 15/09/2020

„Najbardziej angażująca konferencja HR w Polsce” – HeReos Conference już 18 września

Chcesz się dowiedzieć, co charakteryzuje firmy przyjazne rodzicom i które z nich naprawdę zasłużyły na ten tytuł?

Koniecznie weź udział w konferencji HeReos Conference i posłuchaj wystąpienia Agnieszki Czmyr-Kaczanowskiej, współzałożycielki Fundacji Mamo Pracuj pt. „Jak tworzyć miejsca pracy przyjazne rodzicom i dlaczego warto?”.

Zapisz się na to wydarzenie używając naszego kodu rabatowego #mamopracuj, a otrzymasz 15% rabatu!

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej, zatem jeżeli chcesz wysłuchać wystąpień siedząc wygodnie we własnym fotelu, to wybierz Pakiet ONLINE i użyj kodu rabatowego #mamopracuj, specjalnie dla Czytelniczek i Czytelników portalu mamopracuj.pl!

Jeżeli masz ochotę dołączyć do uczestników „na żywo” i wziąć udział w warsztatach 19 września i super After Party w CulinaryOn w Warszawie, wybierz Pakiet HYBRYDOWY.

Koniecznie sprawdź jakie atrakcje przygotowali dla Ciebie organizatorzy i dlaczego HeReos Conference to wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć!

Kliknij w link i poznaj szczegóły: www.heroesconf.pl

Do zobaczenia!

Grafiki: HREmbassy, organizator HeRoes Conference

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail