Czego szukasz

Sztuka kochania i rozmowy o miłości – wakacje z Wisłocką

Czy wszyscy marzymy o seksie? Czy miłość dojrzała oznacza raczej przyjaźń i przywiązanie? Jak chcieć kogoś, kogo już się ma? Na te i wiele innych „gorących” tematów rozmawiają Dorota Rzepka i Karolina Obremska (motivita.pl). Zobacz krótkie filmiki wybrane specjalnie dla Ciebie! A może chcesz zadać swoje pytanie? Sprawdź jak!

Grafika od motivita.pl

Sztuka kochania

„Wakacje z Wisłocką, to cykl filmów nagrywanych z inspiracji lekturami Michaliny Wisłockiej: „Sztuka kochania” oraz „Sztuka kochania 20 lat później”. To rozmowy Doroty Rzepki – współzałożycielki i właścicielki portalu www.motivita.pl z Karolina Obremską – psychologiem, psychoterapeutą specjalizującym się w psychoterapii par i rodzin.

Książki zostały znalezione podczas porządkowania biblioteczki rodziców…, no a kto by się powstrzymał aby ich nie przejrzeć?

Dodatkowo, dla wszystkich „widzów” cyklu mamy extra kupon rabatowy na zupełnie nowe szkolenie: „On i ona – instrukcja obsługi” – Wystarczy obejrzeć film # 7 do końca 🙂

Marzenia o seksie

Dziewczyny, od czego zaczniemy? Może od tego jak znaleźć czas na seks kiedy przygniata nas codzienność?

Niech będzie! Cytaty z Michaliny Wisłockiej stały się pretekstem do tego, by przyjrzeć się np. stwierdzeniu: „Zostaliśmy zaprogramowani by marzyć  o seksie”.

Paradoksalnie zaś owoce seksu zwane potomstwem, często powodują, że na te marzenia coraz mniej mamy sił i ochoty. Nie mówiąc już o realizowaniu działań! To odcinek, w którym zastanawiamy się jak pomiędzy myciem podłogi, szczepieniem psa i karmieniem dzieci znaleźć ochotę na seks? Dlaczego seks często jest na końcu listy? Jaki wpływ na naszą alkowę ma chaos wywoływany przez najmłodszych? Jak wpływa na nas mit spontaniczności? I czy rola Matki –Polki, która stale coś od siebie daje i daje warta jest porzucenia w łóżku? Czy w sypialni możemy też brać?

Odcinek 4 MARZENIA O SEKSIE

https://www.youtube.com/watch?v=exbFRFBpwo8

Zdrada, jak się przed nią ustrzec?

Boimy się zdrady?

W odcinku pt. „Zdrada” zastanawiamy się nad tym, jak zmieniło się na przestrzeni lat pojęcie i praktyczne zastosowanie idei małżeństwa i wierności. Zauważamy, że od funkcji regulującej sprawy społeczno-prawne typu kwestie dziedziczenia domu, pola i koni związek i wierność zaczęły pełnić rolę zakorzeniania i malowania naszej tożsamości. Partner stał się kimś, kto odpowiada na pytania i zaspokaja potrzeby, które kiedyś zaspokajała cała wioska. Nasz wybranek/wybranka daje nam poczucie bezpieczeństwa i często odpowiada na pytanie „Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaka jestem?”. I dlatego dziś strach przed zdradą jest tym większy – bo zagraża naszemu ja. Wspólnie szukamy odpowiedzi na pytanie jak ustrzec się zdrady.

Odcinek 6 ZDRADA

https://www.youtube.com/watch?v=g2zTjf2r8Qc

Czy Gorączka namiętności musi wystygnąć?

To ważne pytanie, tak samo jak…

Czy miłość dojrzała oznacza raczej przyjaźń i przywiązanie? Jak chcieć kogoś, kogo już się ma? Jak wygląda współczesna love story? Czy musimy namiętność złożyć w ofierze na ołtarzu bezpieczeństwa i stabilizacji? Jak niepewność ma się do podtrzymywania ognia pożądania?

Oj, bardzo ważne. Dlatego na te i inne pytania szukamy odpowiedzi w odcinku 7 pt GORĄCZKA NAMIĘTNOŚCI

https://www.youtube.com/watch?v=aGiIymvUqLw

Krótką rozmowę z Dorotą  i Karoliną poprowadziła Agnieszka Czmyr-Kaczanowska.

Aby zobaczyć pozostałe odcinki „Wakacji z Wisłocką” zaglądnijcie tutaj >>>

A może masz pytanie? Coś siedzi Ci w głowie ale nie było okazji zapytać eksperta? Pytaj! Napisz komentarz albo bezpośrednio na maila (obowiązuje mnie tajemnica korespondencji) a dziewczyny z Motivita.pl przygotują dla Ciebie odpowiedź!

Mój adres: [email protected]

Zapraszamy!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie