Czego szukasz

Szkolna wyprawka online

Co piąty rodzic w tym roku kupi szkolną wyprawkę dla swoich pociech przez internet. Zakupy online cieszą się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród tych z nas, którym praca nie pozwala na wielogodzinne buszowanie w marketach, a czas wolny wolą spędzić z dziećmi na świeżym powietrzu.

E-zakupy to nie tylko wygodne, lecz przede wszystkim tanie rozwiązanie – pomagające zaoszczędzić nie tylko czas, lecz również pieniądze. Zbliżający się rok szkolny to świetna okazja do zaznajomienia z internetowymi zakupami także najmłodszych!

Podręczniki przez internet

Czy zawsze opłaca się kupować przez internet? To zależy od ceny towarów. O ile w przypadku zakupu zeszytów i przyborów do pisania śmiało możemy polegać na pobliskim supermarkecie, o tyle bardziej kosztowne części szkolnej wyprawki zdecydowanie taniej znajdziemy w sieci. Świetnym przykładem są podręczniki, których ceny w księgarniach on-line są średnio około 5-15% niższe niż w przypadku księgarń tradycyjnych. Dodatkowym atutem jest ich większa dostępność, co ma znaczenie zwłaszcza tak gorącym okresie, jakim jest początek września, kiedy to niektóre z publikacji rozchodzą się w księgarniach w zawrotnym tempie.

Tornistry i plecaki

Jedna z największych inwestycji w szkolną wyprawkę. Ceny dobrej jakości markowych plecaków mogą sięgać nawet 160-220 PLN w sklepach stacjonarnych i około 150-180 PLN w sklepach internetowych. W tym przypadku jednak zakupy online mają jednak swój minus – trudno ocenić nam fizyczne właściwości danego produktu (np. poczuć ciężar tkaniny w rękach, czy sprawdzić jakość zamka błyskawicznego). Z pomocą przychodzą nam liczne fora parentingowe i opinie klientów danego sklepu. Pamiętajmy również, że w przypadku, gdy nie jesteśmy do końca zadowoleni z danego towaru, mamy prawo do jego zwrotu w ciągu co najmniej 10 dni od daty dostarczenia.

Odzież dziecięca

Odzież to najpopularniejsza kategoria zakupowa w sieci. W przypadku ubrań dla maluchów niezwykle ważne jest, aby dokładnie sprawdzić rozmiarówkę – niektóre sklepy posiadają zindywidualizowany system miar. Dość powszechnym rozwiązaniem jest również mierzenie ubranek w sklepie stacjonarnym, a następnie kupowanie ich w niższej cenie w internecie. Wciąż trwające letnie wyprzedaże to doskonała okazja do skompletowania garderoby naszego dziecka na najbliższe kilka miesięcy. Zachęcają nas do tego popularne sklepy internetowe, takie jak Zalando, 5.10.15 czy Smyk, które z okazji powrotu do szkoły organizują specjalne akcje promocyjne. Informacje o nich, a także wyjątkowe kody rabatowe znajdziemy na stronie Kupon.pl (sprawdź promocje 5.10.15 na Kupon.pl, Smyk, Matras, Empik, Merlin i inne).

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie