Czego szukasz

Szklany sufit przełamany! Szukamy założycielek startupów

Female Founders Poland i Bitspiration Festival ogłaszają akcję skierowaną do kobiet prowadzących startupy. Do 30 maja 2016 organizatorzy konkursu czekają na krótkie historie kobiet, które prowadzą biznes oparty o nowe technologie. Efektem będzie publikacja mini-katalogu promującego polskie kobiety biznesu, a autorki najlepszych historii zdobędą bilet na Bitspiration Festival 2016!

Kobieta przedsiębiorcza na scenie Bitspiration

W świecie szeroko rozumianych nowych technologii, spotykamy coraz więcej kobiet. Te inżynierki, managerki, programistki, również coraz częściej decydują się na założenie swoich startupów. Przykładów takich biznesów, które na swoim koncie mają międzynarodowe sukcesy można wymienić sporo, np. Glov, Spontime, Migam, PRowly, Evenea czy Saule Technologies. I chociaż, jak pokazują badania Fundacji Startup Poland, co trzeci polski startup został założony przez kobietę, to wciąż w zestawienia, rankingach czy na spotkaniach branżowych brakuje kobiet, szczególnie w charakterze panelistek. Czasem dzieje się tak dlatego, że kobiety po prostu mniej chętnie opowiadają o swoich sukcesach. Jednak w konsekwencji ich nazwiska są słabiej rozpoznawane. Dlatego chociaż organizatorzy różnego rodzaju spotkań chcą zapraszać prelegentki, mają kłopot, żeby je znaleźć. Aby zmienić ten stan rzeczy, powstała inicjatywa Female Founders Poland.

Chcemy stworzyć środowisko kobiet działających w polskich startupach technologicznych, pokazywać, że to idealne prelegentki podczas konferencji czy bohaterki artykułów prasowych. Mamy nadzieję, że ich historie będą inspirowały inne kobiety. Przez nasze działania, takie jak dzielenie się własną wiedzą i doświadczeniami, chcemy również pokazywać, że relacje między kobietami powinny opierać się na współpracy i przyjaźni – mówi Magdalena A. Olczak, założycielka Female Founders Poland.

Wygląda na to, że powstanie tej inicjatywy trafiło na dobry czas. Do grupy dołączają kolejne kobiety związane z nowymi technologiami, coraz więcej pań chce pojawiać się na wydarzeniach technologicznych.

Obserwując światowe trendy związane z aktywowaniem kobiet do uczestnictwa w spotkaniach IT (ruch ten wzmocnił miniony WebSummit, którego organizator rozdał 10 000 wejściówek kobietom tylko po to, by zachęcić ich do udziału!), postanowiliśmy zrobić naszą rodzimą akcję promocyjną. Podczas Dnia Kobiet wszystkie panie mogły zdobyć u nas darmową wejściówkę na Festiwal Bitspiration. Efekty akcji przeszły nasze oczekiwania – w ciągu 24 godzin zarejestrowało się 320 kobiet! Nie chcieliśmy pozostawiać tego fenomenu bez echa, dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do inicjatywy Female Founders Poland – opowiada Sylwia Wojtas, PR Manager Festiwalu Bitspiration.

Akcja Festiwalu Bitspiration oraz Female Founders Poland ma jeden cel – wyłonić najciekawsze startupy założone przez kobiety, poznać ich historie i przedstawić je światu. Planowane jest także  stworzenie bazy prelegentek związanych z nowymi technologiami. Z nadesłanych historii powstanie publikacja, prezentująca inspirujące idee polskich kobiet biznesu, a autorki tych najciekawszych otrzymają dodatkowo bilety na Festiwal Bitspiration. Podczas imprezy odbędzie się też panel poświęcony kobietom w startupach.

Historie można przesyłać do końca maja 2016 na adres [email protected].

Szczegóły akcji na stronie wydarzenia >>>

Zdjęcia: własność Bitspiration

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie