Czego szukasz

Stylowa mama, czyli jak w 5 minut poczuć się piękną

W ciągu pierwszych 15 sekund od spotkania drugiej osoby, wyrabiasz sobie zdanie na jej temat, a ona robi dokładnie to samo! Jak wyglądać pięknie, jeżeli większą część dnia spędzasz z maluchem w domu i masz tylko 5 minut, aby zadbać o siebie? Jest na to bardzo prosty sposób…

Jesteś tym, co nosisz

W 1971 roku, profesor Philip Zimbardo z Uniwersytetu Stanford, przeprowadził eksperyment, który nazwał eksperymentem więziennym. Wyniki eksperymentu wykazały, że ubranie a także środowisko, w jakich przebywasz wpływają na role, które przyjmujesz, na twój nastrój i samopoczucie. Dlatego jednego dnia ubiór dodaje Ci pewności siebie i kompetencji, innym razem jest ochroną i pancerzem, a czasem jest po to, by otulać i ogrzewać.

5 minut dla mamy

Jeśli jesteś mamą małego dziecka, to zwykle masz tylko 5 minut, żeby zadbać o siebie. Reszta dnia to dziecko i sprawy domu. Warto, więc wykorzystać swoje 5 minut by poczuć się pięknie, swobodnie i wygodnie. Sama jestem mamą i wiem, naprawę wiem, jak ważna jest wygoda! Stawiam na wygodę i odrzucam to, co niewygodne do biegania za dzieckiem, do piaskownicy, na zakupy czy na zajęcia z maluchem. Do tego musi by praktycznie. Ach te plamy z zupek, tłuszcz z patelni czy inne ciekawe wzory na ubraniach, które pojawiają się w ciągu kilkunastu sekund od włożenia ubrania! Jak mimo to, poczuć się pięknie będąc mamą małego dziecka? Spraw sobie sukienkę domową!

Mama i domowa sukienka

Sukienka domowa jest piękna: w kwiatki, wzory, desenie lub jednokolorowa. Dodaje lekkości, kobiecości, sprawia, że wyglądasz zwiewnie i ciekawie. Ławo się ją pierze, a gdy ma wzór, to nie widać na niej plam. I nie chodzi o to, by chodzić w brudnych ubraniach, lecz o to by było praktycznie i byś mogła w niej wytrwać do końca bardzo aktywnego dnia. Jej fenomen polega też na tym, że wciągasz ją przez głowę lub zapinasz z przodu na kilka guzików i już jesteś ubrana! Wspaniale! Sukienka domowa, może maskować brzuszek lub podkreślać biust. Jest wygodna, bo łatwo się zakłada, nie krępuje ruchów. Gdy jest nad kolano zakrywa pupę, co jest ważne przy schylaniu się nad maluchem. Krótsze tuniki cudownie wyglądają z leginsami czy z rurkami.

Spraw sobie sukienkę domową

Sukienka domowa, to NIE jest ta sukienka, która leży na dnie szafy, bo jej nie nosisz, bo nawet jej nie lubisz. To taka sukienka, która sprawia, że czujesz się sobą, bo zasługujesz na to by dobrze się czuć. Zatem do dzieła! Spraw sobie sukienkę domową, a gwarantuję ci, że przestaniesz myśleć o sobie: kura domowa. Twój mąż czy partner popatrzy z zachwytem i będziesz robiła dobre pierwsze wrażenie, bo będziesz częściej się uśmiechać.

Zapisz się na konsultację dotyczącą wyglądu: [email protected]

Zdjęcie: sxc.hu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem doradcą wizerunku i trenerką komunikacji niewerbalnej, a także projektantką ubioru i autorką. Zapraszam na moją stronę: www.anetaryfczynska.com. Współtworzę bloga Przyjaciele żyrafy. W maju 2014 roku ukazała się książka "Przyjaciele żyrafy", której jestem współautorką.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie