Czego szukasz

Startup Weekend Poznań dla miłośników nowych technologii

W weekend 18-20 listopada w Poznaniu Startup Weekend, podczas którego miłośnicy nowych technologii podejmą wyzwanie, by w 54 godziny stworzyć inteligentne rozwiązania wspierające życie rodzinne. Spotkanie dedykowane jest osobom z pomysłem jak połączyć nowe technologie z życiem rodzinnym, z rozwojem dzieci, wsparciem dla rodziców oraz dla wszystkich, którzy interesują się tematami: e-commerce, wearables, internet of things i hardware. Wszyscy uczestnicy startują z równego poziomu, zaczynając pracę od pomysłu, nad którym nie pracowali wcześniej. Zachęcamy Was Dziewczyny #MamoPracuj w IT do wzięcia udziału w wydarzeniu. Zapisy trwają!

spotkanie miłośników nowych technologii na Startup Weekend

Technologia stopniowo przenika do kolejnych dziedzin naszego życia i staje się co raz większą jego częścią.

Jak pogodzić postęp z codziennym życiem rodzinnym?

Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy tegorocznej edycji Poznań Startup Weekend, która odbędzie w Starym Browarze. Będzie to już czwarte tego rodzaju wydarzenie, które odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Do tej pory miłośnicy programistycznych maratonów mieli okazję skupić się m.in. na rozwiązaniach wspierających funkcjonowanie inteligentnych miast czy też łączących modę i design z nowymi technologiami.

startup-weekend-2

Organizatorzy, co roku starają się zapewnić uczestnikom pomoc merytoryczną na najwyższym poziomie i tak wśród tegorocznych mentorów znajdziemy między innymi takie nazwiska jak: Marek Przystaś (Duckie Deck), Michał Seidel (KIds & young), Marcin Fejfer (SpeedUp Group) czy Konrad Synoradzki (Allegro). Poza sesjami mentorskimi będzie okazja do wzięcia udziału w warsztatach z lean canvas.

Dla kogo jest Startup Weekend?

Z jednej strony dla osób które mają pomysł na to, jak nowe technologie mogą łączyć rodziny, rozwijać dzieci, wspierać rodziców i ułatwiać ich codzienne życie. Z drugiej strony organizatorzy zapraszają wszystkich którzy interesują się e-commerce, wearables, internet of things i hardware a przede wszystkim wszystkich, którzy chcą się czegoś nauczyć i nabrać bardziej biznesowego podejścia do realizowanych projektów. Co ważne – wszyscy uczestnicy startują z równego poziomu czyli zaczynają pracę od pomysłu, nad którym nie pracowali wcześniej.

startup-weekend-1

Czy warto?

“Pewnie, że tak!” – śmieje się Kamil Puk – jeden z uczestników poprzedniej edycji Startup Weekend, współautor projektu PikoPiko, obecnie pracujący w Nativetap.io, poznańskim startupie, który brał udział w akceleratorze 500 Startups, w słynnej Dolinie Krzemowej. “Jestem pewien, że wiele osób chętnie wróci. Atmosfera była niesamowita. Dużo się od siebie nauczyliśmy, poznaliśmy nowych ludzi. Wielu nadal trzyma się razem, rozwija swoje pomysły. Już nie odpuści. Ja z pewnością wracam. Mam już swoją wejściówkę. Nie czekam, bo jeszcze nic dla mnie nie zostanie ” – kontynuuje.

startup-weekend-3

Partnerzy: Allegro, Microsoft, Aviva, Stary Browar, Whalla Labs, Miasto Poznań

Rejestracja uczestników rozpoczęła się 1 września. Szczegóły TUTAJ >> 

*Startup Weekend to trwające 54 godziny wydarzenie, podczas którego uczestnicy, przy wsparciu międzynarodowej grupy mentorów opracowują pomysły na biznes. Wydarzenie rozpoczyna się piątkową prezentacją projektów, podczas których każdy ma okazję opowiedzieć o swoim pomyśle oraz zachęcić innych uczestników do współpracy w ramach zespołu. W sobotę i niedzielę uczestnicy biorą udział w warsztatach i sesjach mentorskich, podczas których zdobywają wiedzę niezbędną do rozwinięcia projektów i nabrania biznesowego spojrzenia. Wydarzenie kończy się prezentacją opracowanych projektów przed Jury złożonym z inwestorów i przedstawicieli biznesu, po których następuje wręczenie nagród.

Zdjęcia: własność Organizatora wydarzenia.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie