Czego szukasz

Sposób na dziecięcą nudę? Trampolina w ogrodzie!

WHO alarmuje, dzieci ruszają się coraz mniej! Widok aktywnych maluchów i młodzieży to w ostatnich czasach rzadkość. Podwórka świecą pustkami w trakcie, kiedy najmłodsi z nudy zagrzewają miejsca przed szklanymi ekranami smartfonów, tabletów czy telewizorów. To na barkach dorosłych spoczywa odpowiedzialność i możliwość zainicjowania zabawy, która pokona nudę! Świetnym pomysłem będzie ogrodowa trampolina dla dzieci. Postaw na najprostszy ruch, który jest kwintesencją dzieciństwa – skakanie.

dziewczynka skacze na trampolinie

Jeśli stajesz przed wyzwaniem jakim jest wybór trampoliny najlepiej poradzić się sprzedawcy w sklepie. W pierwszej kolejności określ jej rozmiar, nie jest bowiem prawdą, że musisz posiadać wielki ogród. Postaw na dobrą jakość wykonania i bezpieczeństwo.

Trampolina dla dzieci – korzyści

Trampolina ogrodowa dla dzieci to genialny pomysł, by zachęcić dzieci do ruchu i wyrobić nawyk spędzania czasu wolnego w aktywny sposób na świeżym powietrzu. Propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci zależy w głównej mierze od dorosłych.

Kupując trampolinę do ogrodu nie tylko sprawisz najmłodszym frajdę, ale też zadbasz o zdrowe nawyki! Co ważne, dobre przyzwyczajenia zostaną z nimi na zawsze. Aktywne dziecko stanie się więc aktywnym dorosłym, a ryzyko otyłości i chorób jej towarzyszących pójdą w zapomnienie. Pierwsza zaleta? Zapobieganie otyłości u dzieci! Bardzo fajne jest też to, że kupując modną zabawkę ogrodową, jaką jest trampolina dla dzieci, tak naprawdę kupujesz zabawkę dla całej rodziny! Dzięki temu wspólne spędzanie czasu z rodziną zacieśni więzy. Możecie skakać wspólnie, urządzić konkurs na najwyższy skok czy zawody na najdłuższe skoki.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na trampolinie?

Jeśli zdecydujesz się kupić dziecku trampolinę, zadbaj przede wszystkim o bezpieczeństwo. Co roku na początku sezonu wiosenno-letniego lekarze ostrzegają rodziców – trampolina ogrodowa to jedna z niebezpieczniejszych zabawek. Dlaczego? Każdego roku bardzo wiele dzieci trafia do szpitali z urazami, których doznały skacząc na trampolinie.

Dlaczego się tak dzieje? Niestety w większości z winy rodziców. Dziecko bawiąc się dobrze zapomina o rozsądku i nie zdaje sobie sprawy z wielu zagrożeń. To od rodziców zależy jak zabawa ta będzie przebiegać.

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

  • Dobra jakość sprzętu

Zwróć przede wszystkim uwagę na jakość wykonania. Trampolina ogrodowa musi być stabilna i posiadać niezbędne zabezpieczenia np. osłony sprężyn, mocną siatkę zabezpieczającą i drabinkę pomagająca bezpiecznie wejść i zejść z trampoliny.

  • Nadzór rodziców

Staraj się mieć na oku skaczące dzieci. Jeśli zauważysz jakąś zabawę zagrażającą bezpieczeństwu zareagujesz szybciej i nie stanie się nic złego.

  • Ustal zasady

To ważne, by ustalić zasady od razu po wstawieniu trampoliny do ogrodu. Wśród nich powinien znaleźć zakaz skakania w kilka osób, wykonywania niebezpiecznych salt czy skakania na siatkę.

Trampolina jest bezpiecznym sprzętem, jeśli właściwie się z niej korzysta.

Wiosna już za pasem, a lato zbliża się wielkimi krokami, więc to idealny czas, by wstawić trampolinę do ogrodu. Biorąc pod uwagę jej wady i zalety, zdecydowanie przeważa to drugie! Nie należy się bać, ale trzeba być świadomym zagrożeń. Pozwól dziecku bawić się po swojemu, ale miej je pod czujnym okiem.

Przerwij dziecięcą nudę, wstaw do ogrodu trampolinę, a Twoje dziecko już nigdy nie będzie narzekać, że nie ma co robić w wolne popołudnie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: zdjęcie partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie