Czego szukasz

Sposób na dziecięcą nudę? Trampolina w ogrodzie!

WHO alarmuje, dzieci ruszają się coraz mniej! Widok aktywnych maluchów i młodzieży to w ostatnich czasach rzadkość. Podwórka świecą pustkami w trakcie, kiedy najmłodsi z nudy zagrzewają miejsca przed szklanymi ekranami smartfonów, tabletów czy telewizorów. To na barkach dorosłych spoczywa odpowiedzialność i możliwość zainicjowania zabawy, która pokona nudę! Świetnym pomysłem będzie ogrodowa trampolina dla dzieci. Postaw na najprostszy ruch, który jest kwintesencją dzieciństwa – skakanie.

 • Alicja Zielińska - 23/06/2020
dziewczynka skacze na trampolinie

Jeśli stajesz przed wyzwaniem jakim jest wybór trampoliny najlepiej poradzić się sprzedawcy w sklepie. W pierwszej kolejności określ jej rozmiar, nie jest bowiem prawdą, że musisz posiadać wielki ogród. Postaw na dobrą jakość wykonania i bezpieczeństwo.

Trampolina dla dzieci – korzyści

Trampolina ogrodowa dla dzieci to genialny pomysł, by zachęcić dzieci do ruchu i wyrobić nawyk spędzania czasu wolnego w aktywny sposób na świeżym powietrzu. Propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci zależy w głównej mierze od dorosłych.

Kupując trampolinę do ogrodu nie tylko sprawisz najmłodszym frajdę, ale też zadbasz o zdrowe nawyki! Co ważne, dobre przyzwyczajenia zostaną z nimi na zawsze. Aktywne dziecko stanie się więc aktywnym dorosłym, a ryzyko otyłości i chorób jej towarzyszących pójdą w zapomnienie. Pierwsza zaleta? Zapobieganie otyłości u dzieci! Bardzo fajne jest też to, że kupując modną zabawkę ogrodową, jaką jest trampolina dla dzieci, tak naprawdę kupujesz zabawkę dla całej rodziny! Dzięki temu wspólne spędzanie czasu z rodziną zacieśni więzy. Możecie skakać wspólnie, urządzić konkurs na najwyższy skok czy zawody na najdłuższe skoki.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na trampolinie?

Jeśli zdecydujesz się kupić dziecku trampolinę, zadbaj przede wszystkim o bezpieczeństwo. Co roku na początku sezonu wiosenno-letniego lekarze ostrzegają rodziców – trampolina ogrodowa to jedna z niebezpieczniejszych zabawek. Dlaczego? Każdego roku bardzo wiele dzieci trafia do szpitali z urazami, których doznały skacząc na trampolinie.

Dlaczego się tak dzieje? Niestety w większości z winy rodziców. Dziecko bawiąc się dobrze zapomina o rozsądku i nie zdaje sobie sprawy z wielu zagrożeń. To od rodziców zależy jak zabawa ta będzie przebiegać.

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

 • Dobra jakość sprzętu

Zwróć przede wszystkim uwagę na jakość wykonania. Trampolina ogrodowa musi być stabilna i posiadać niezbędne zabezpieczenia np. osłony sprężyn, mocną siatkę zabezpieczającą i drabinkę pomagająca bezpiecznie wejść i zejść z trampoliny.

 • Nadzór rodziców

Staraj się mieć na oku skaczące dzieci. Jeśli zauważysz jakąś zabawę zagrażającą bezpieczeństwu zareagujesz szybciej i nie stanie się nic złego.

 • Ustal zasady

To ważne, by ustalić zasady od razu po wstawieniu trampoliny do ogrodu. Wśród nich powinien znaleźć zakaz skakania w kilka osób, wykonywania niebezpiecznych salt czy skakania na siatkę.

Trampolina jest bezpiecznym sprzętem, jeśli właściwie się z niej korzysta.

Wiosna już za pasem, a lato zbliża się wielkimi krokami, więc to idealny czas, by wstawić trampolinę do ogrodu. Biorąc pod uwagę jej wady i zalety, zdecydowanie przeważa to drugie! Nie należy się bać, ale trzeba być świadomym zagrożeń. Pozwól dziecku bawić się po swojemu, ale miej je pod czujnym okiem.

Przerwij dziecięcą nudę, wstaw do ogrodu trampolinę, a Twoje dziecko już nigdy nie będzie narzekać, że nie ma co robić w wolne popołudnie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: zdjęcie partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska

Twoje dziecko kocha LEGO? Sprawdź zajęcia online z instruktorem

Wasz wakacyjny wyjazd stoi pod znakiem zapytania? A dziecko nudzi się w domu? Mamy coś dla Was - zajęcia Lego online! Mały Konstruktor to świetna zabawa z sympatycznym instruktorem Emilem i nielimitowany dostęp do zajęć do końca roku - można budować i budować bez końca! Także po wakacjach!
 • Agnieszka Wadecka - 08/07/2020
edukido w domu, chlopcy buduja z klockow lego

Dlaczego zajęcia LEGO online to świetna alternatywa na wakacje?

To pierwsze tak nietypowe wakacje. Choć wychodząc na ulicę mamy nieraz wrażenie, że wirusa już nie ma, to według statystyk nadal liczba zachorowań rośnie, więc nic dziwnego, że boimy się planować dalekie wyjazdy.

Niełatwo też o miejsce w przedszkolu w okresie wakacyjnym, a podejrzewam, że nadal posyłanie dzieci do placówek wiąże się z pewnym lękiem.

Nie mówiąc już o tym, że nie każdy ma szansę na urlop, albo musi pracować zdalnie z domu mając dziecko pod opieką. W takich właśnie sytuacjach mogą nas uratować zajęcia zdalne, które zajmą wolny czas dziecka i pozwolą rodzicowi skupić się na obowiązkach.

Zajęcia z LEGO z instruktorem i do tego online!

Mały Konstruktor to pakiet 8 zajęć online w bardzo przystępnej cenie, prowadzonych przez sympatycznego instruktora Emila. Wybierając te zajęcia możesz korzystać z filmów bez ograniczeń – ile razy chcesz i kiedy tego potrzebujesz – do 31.12.2020 roku. Filmy trwają od 10 do 27 minut, ale na zabawę i zbudowanie konstrukcji z klocków Lego potrzeba 30 do 60 minut.

Nie obawiaj się też, że będziesz musiała kupić nowe zestawy Lego, nic z tych rzeczy! Twoje dziecko będzie tworzyć z klocków, które posiada w domu. Po prostu wyjmijcie klocki, odpalcie filmik i pokłady wyobraźni.

Instruktor będzie dawał wskazówki jak budować, ale zostawi dziecku pole do popisu na kreatywne pomysły i rozwiązania. Co więcej – istnieje ogromna szansa, iż po takich zajęciach dziecko nauczy się, że z klocków można zbudować wszystko, nie potrzeba do tego instrukcji, tylko odrobinę inwencji.

6-letni Krzyś, synek Agnieszki po pierwszych zajęciach był zachwycony i nie mógł się doczekać kolejnego spotkania z prowadzącym Emilem.

Tak, chcę zapisać dziecko na zajęcia Mały Konstruktor!

Emil pokazuje jak zbudowac konstrukcje z klockow Lego

Przeczytaj także: A może zainteresuje Cię przedszkole polsko-angielskie także online?

Jakie korzyści dają zajęcia Lego online Mały Konstruktor?

 • połączenie nauki, zabawy i poznawanie świata,
 • rozwinięcie umiejętności motorycznych – motoryka mała,
 • praca nad koncentracją,
 • tworzenie kreatywnych budowli i możliwość samodzielnej decyzji, jaki będzie ich ostateczny kształt,
 • dużo frajdy, zero nudy,
 • rozwinięcie kreatywności,
 • nauka budowania i łączenia klocków w niestandardowy sposób,
 • rozbudzenie wyobraźni.

Przeczytaj także: Wyślij dzieci na półkolonie online!

Edukido to sprawdzony pomysł na biznes w branży edukacyjnej

Edukido to autorski program zajęć edukacyjnych z klockami LEGO® dla dzieci w wieku 3-12 lat. Firma oferuje zajęcia pozalekcyjne pozwalające dzieciom lepiej poznać otaczający nas świat, tematyczne warsztaty szkolne i przedszkolne dopasowane do programu placówki, półkolonie tematyczne oraz urodziny w świecie klocków. Wiosną 2020 ruszyły także zajęcia online – Edukido W Domu

Edukido Polska bierze udział w akcji Franczyza dla Mamy organizowanej przez Mamo Pracuj.

Przeczytaj także: Pomysły na wakacje 2020. Atrakcje online dla dzieci

Zdjęcie: Edukido

Ten wpis powstał we współpracy partnerskiej i zawiera linki afiliacyjne. Klikając w nie wspierasz działania Fundacji Mamo Pracuj.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Wyślij dzieci na półkolonie online!

Jak zorganizować dzieciom czas w te nietypowe wakacje? Kiedy nie możesz lub nie chcesz wysłać dziecka na kolonie? Albo zwyczajnie nie możesz wziąć urlopu i najbliższe tygodnie stoją pod znakiem pracy zdalnej? Na ratunek przychodzą tematyczne półkolonie online dla dzieci! Sprawdź!
 • Agnieszka Wadecka - 07/07/2020
usmiechnieta dziewczynka siedzi przy komputerze

Półkolonie online – i to jest myśl!

Półkolonie online to najlepszy wybór dla rodziców, którzy nie chcą lub nie mogą wysłać swoich dzieci na wakacje. Wybierając tego typu zajęcia mają pewność, że dziecko ma kreatywnie zagospodarowany czas i nie surfuje w internecie na różnych podejrzanych stronach bez nadzoru. Dzięki temu rodzic może się skupić na swoich zadaniach bez żadnych obaw i wyrzutów sumienia.

Zapisz dziecko na półkolonie online!

Raz, dwa, trzy, zajęcia wybierasz Ty!

Twoje dziecko lubi się uczyć? Może woli tworzyć? Albo wręcz przeciwnie, uwielbia ruch i sport? Dla każdego znajdą się ciekawe zajęcia. Do wyboru są między innymi:

 • zajęcia przyrodnicze/ekologiczne (6-8 lat)
 • plastyczne DIY / zajęcia kreatywne (6-8 lat)
 • zajęcia tematyczne o piłce nożnej (8-12 lat)
 • zajęcia aktorskie i dubbing (6-8 lat)
 • escape room i ciekawe eksperymenty (8-12 lat)
 • dziennikarstwo i rap na wesoło (8-12 lat)
 • zumba dla najmłodszych (3-5 lat)

A może przedszkole online? Sprawdź propozycję od Early Stage!

Półkolonie online o różnych porach i dla dzieci w różnym wieku

Pojedyncze zajęcia, które trwają 50 minut kosztują tylko 39 zł. Tematyka zajęć jest dostosowana jest do różnych grup wiekowych. Co ważne, zajęcia odbywają się codziennie, kilka razy o różnych porach, więc można dobrać sobie odpowiednią godzinę do swojego harmonogramu dnia.

Kreatywne zajęcia i wyprawy przygodowe? Także w wersji online dla najmłodszych – sprawdź!

Dlaczego warto pomyśleć o półkoloniach online?

Dzieci mają latem ponad 2 miesiące wolnego. Jak mądrze zagospodarować dzieciom ten czasu? Może wysłać do dziadków, do cioci czy na kolonie? Jeśli nie masz takich możliwości, albo na przykład chcesz dać wytchnienie dziadkom – półkolonie online to świetne rozwiązanie!

Obóz magiczny z Harrym Potterem w Twoim domu? Zapisz swoje dziecko!

Warsztaty, obóz a może koło zainteresowań?

Dla większych grup – jeśli np umówicie się ze znajomymi – są organizowane dłuższe, tygodniowe obozy i warsztaty. Np. obóz dla fanów Harrego Pottera, albo obóz, na którym nastolatki mogą szkolić swoje umiejętności w prowadzeniu social mediów: Tik Toka, You Tube’a czy Instagrama. W tym przypadku wzrasta i cena (rozkłada się ona na ilość uczestników i dni obozu).

zdziecmi.pl ma w swojej ofercie także kółka zainteresowań, korepetycje i zdalne odrabianie zadań, więc możecie zaplanować różne formy pomocy naukowej na nadchodzący rok szkolny.

Sprawdź ofertę i wybierz idealną opcję dla swojego dziecka!

Ten wpis powstał we współpracy partnerskiej i zawiera linki afiliacyjne. Klikając w nie wspierasz działania Fundacji Mamo Pracuj.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail