Czego szukasz

Śledź kursy walut i pomnażaj oszczędności

Zarobiłaś pieniądze w innym kraju? Wybierasz się na wakacje za granicę? Współpracowałaś z zagranicznym klientem? W każdym z tych przypadków możesz zaoszczędzić pieniądze i pomnażać zyski, jeśli poświęcisz czas na śledzenie kursów walut. Zapoznaj się z mini poradnikiem dla zadbanych finansowo mam.

Skarbonka

Zarobiłaś pieniądze w innym kraju? Kup walutę po niskim kursie, sprzedawaj w korzystnym okresie

Wyjechałaś do sezonowej pracy za granicę, by podreperować domowy budżet? Obserwuj kursy walut, by wymienić zarobione pieniądze w najlepszym momencie, przykładowo kiedy kurs złotego jest wysoki, a wartość Euro spada. Ponadto w okresie gdy zagraniczna waluta jest tania, możesz kupić ją na zapas, by za jakiś czas sprzedać, zarabiając na różnicy w kursie.

Wybierasz się na wakacje za granicę? Załóż bezpłatne konto walutowe

Planujesz wakacje z wyprzedzeniem, by skorzystać z promocji biur podróży? To nie jedyny sposób na zadbanie o stan rodzinnych finansów. Nie czekaj z wymianą pieniędzy przed letnim wyjazdem do ostatniej chwili. Wybierz najlepszy moment na zakup zagranicznej waluty. Jeśli przykładowo tuż przed wyjazdem kurs Euro poszybuje w górę, narazisz się na dodatkowe koszty.

Podczas pobytu w innym kraju pomocne okaże się konto walutowe. Dzięki niemu nie musisz ponosić kosztów przewalutowywania pieniędzy w strefie Euro – wypłacasz je bezpośrednio z konta. Pamiętaj o wyrobieniu karty płatniczej do konta walutowego, którą możesz wygodnie dokonywać transakcji.

Współpracowałaś z klientem zagranicznym? Wykonaj przelew za pośrednictwem kantora internetowego!

Prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, a do twojej skrzynki wpadła propozycja współpracy z klientem, który swoją firmę zarejestrował w innym kraju, np. Holandii czy Wielkiej Brytanii? Jeśli tylko język nie stanowi bariery, możesz podjąć się tego zadania. Wystarczy, że do Urzędu Skarbowego złożysz wniosek o nadanie NIP-u do międzynarodowych transakcji, który poprzedzony jest skrótem PL. Tym samym stajesz się podatnikiem VAT UE. Fakturę wystawiasz w języku ojczystym i po angielsku, musi być na niej zawarty zwrot „odwrotne obciążenie”, który zobowiązuje klienta do rozliczenia VAT—u w swoim kraju. Opłaty banków za wykonanie przelewu międzynarodowego są wysokie, dlatego rozlicz się z klientem za pośrednictwem kantora internetowego.

Wpis powstał we współpracy z kantorem internetowym ergokantor.pl, na którym możesz obserwować wahania w kursie walut i świadomie zarządzać pieniędzmi.

Zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama pełną parą, która od spraw domowych i trywialnych ucieka w nałóg… pisanie. Dzieli się matczyną dolą i z innymi rodzicielkami na portalu www.niedoskonalamama.pl. Prowadzi także blogi www.takeitizi.pl oraz www.kobietawe-biznesie.pl.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie