Czego szukasz

Sklep internetowy szansą na pogodzenie macierzyństwa z rozwojem zawodowym

Połączenie pracy zawodowej z macierzyństwem to dla wielu kobiet duże wyzwanie. Z pomocą przychodzi e-commerce (handel elektroniczny) i dynamicznie rozwijający się rynek usług on-line. Młode mamy mają szansę, by pracować zdalnie z laptopem – na przykład przy obsłudze własnego sklepu internetowego i w ten sposób łączyć opiekę nad maluszkiem z rozwojem zawodowym i zarabianiem pieniędzy. O czym powinnaś pamiętać budując własne miejsce do sprzedaży internetowej?

kobieta przekazuje paczkę kurierowi

Założenie sklepu internetowego i budowanie marki

Na etapie tworzenia biznesplanu, jako początkująca bizneswoman powinnaś zastanowić się, kto będzie Twoim klientem i jaki towar będzie dostępny w sklepie. Kolejnym krokiem jest budowanie pozycji marki, która powinna wzbudzać zaufanie i dobrze się kojarzyć. Na tym etapie pomyśl o identyfikacji wizualnej, wybierz logo. Pomocne w docieraniu do klientów będą media społecznościowe, czy platformy blogowe. Do prowadzenia sklepu internetowego niezbędny jest laptop, dostęp do Internetu oraz oprogramowanie. Swoją przygodę z e-commerce możesz również zacząć od założenia konta na popularnej platformie sprzedażowej. Gdy wszystko działa i zaczynają wpływać pierwsze zamówienia, pamiętaj o ważnych szczegółach.

Gdy szczegóły mają znaczenie – wysokiej jakości opakowania

W twoim życiu liczy się czas – nauczyłaś się już, że w opiece nad dzieckiem trzeba dobrze wykorzystać każdą chwilę. Pakowanie zamówień zatem nie powinno przysparzać Ci zmartwień. Dlatego świetnym rozwiązaniem, z którego powinnaś skorzystać, są opakowania kartonowe. Do szybkiego i wygodnego pakowania zamówień idealnie nadają pudełka przeznaczone dla e-commerce z taśmą zrywającą i paskiem klejowym. Pakowanie zamówień zajmie Ci minimum czasu, a całość będzie ładnie się prezentowała dla klienta. Odbiorcy paczek na pewno docenią taśmę zrywającą, za którą wystarczy mocno pociągnąć, by dostać się do wnętrza pudełka. Więcej profesjonalnych opakowań do wysyłki zamówień internetowych możesz obejrzeć na stronie polskiego producenta opakowań kartonowych: www.kraften.pl. Pamiętaj, że klienci lubią być zaskakiwani i rozśmieszani. Wykorzystaj karton, by umieścić na nim logo, śmieszny nadruk – aforyzm lub wierszyk, który będzie kojarzył się z firmą i wywoła uśmiech na twarzy odbiorcy.

Nie jest łatwo być mamą i kobietą, która dba o rozwój swojej kariery. Praca w e-commerce to może być doskonały sposób dla Ciebie, byś mogła łączyć przyjemność przebywania z dzieckiem ze zdobywaniem nowych i bardzo przydatnych we współczesnym e-świecie kompetencji.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: storyblocks.com

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Video: Jak być dobrym sprzedawcą w finansach? Praca w bankowości – zobacz webinar!

"Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?" to drugi z serii trzech webinariów przygotowanych wspólnie z Santander Bank Polska. Podczas spotkania ekspertki Santander Bank Polska podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych sprzedawców. Jeśli interesuje Cię praca w bankowości, koniecznie zobacz nagranie z naszego webinaru!

Praca w bankowości – zobacz webinar!

Podczas serii trzech webinarów zorganizowanych wspólnie z Santander Bank Polska, omówiłyśmy wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące rozpoczęcia i rozwoju kariery w branży bankowej. Pierwszy webinar dotyczył szans i wyzwań w pracy z klientem.

Dzisiaj publikujemy dla Ciebie drugi, w którym ekspertki Santander Bank Polska odpowiadają na pytanie „Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?”

Dzięki uczestnictwu w naszym cyklu, będziesz mogła krok po kroku przygotować się do wejścia w nową branżę!

Czego dowiesz się z nagrania?

  • Jak być dobrym sprzedawcą w bankowości?
  • Jakie wykształcenie i doświadczenie jest potrzebne na stanowisku sprzedawcy?
  • Które cechy charakteru są ważne, aby być dobrym doradcą?
  • Oraz wiele innych praktycznych wskazówek dotyczących branży bankowej.

Kim są nasze ekspertki?

Justyna Pietraszewska
Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Magister Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji Rynki Finansowe. Od 2013 doradca klienta w Santander Bank Polska. Od 6 lat dyrektor 1 Oddziału w Strzelinie. Pasjonatka rolnictwa. Prywatnie mama 12-letniego Miłosza i rocznego Ignasia. W wolnych chwilach pasjonatka podróży, jazdy na nartach i nurkowania.

Małgorzata Szelwicka
p.o. Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Uzyskała stopień magistra na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Od 15 lat pracuje w finansach. Od 11 lat Pracownik Santander Bank Polska. Od 8 lat menadżer zespołu sprzedażowego. W chwili obecnej p.o. dyrektor 12 oddziału we Wrocławiu. W 2020 Bohaterka Ryzyka Santander Bank Polska. W życiu prywatnym mama 4 letniej Łucji. W wolnych chwilach wolontariuszka Fundacji Santander i skrzypaczka.

Moderacja: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska (Fundacja Mamo Pracuj)

Sprawdź aktualne oferty pracy Santander Polska!

Zdjęcie: zrzut ekranu z nagrania webinaru; pozostałe zdjęcia archiwum prywatne.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama trójki fantastycznych dzieci i szczęśliwa żona. Uwielbia, gdy wokół dużo się dzieje i nieustannie uczy się czegoś nowego o świecie. Baczna obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości. Pasjonatka dobrej kuchni, muzyki i podróży.

Koszulki damskie z nadrukiem – pomysł na prezent dla pracowników

Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem każdej firmy stoi między innymi dobrostan pracowników. Osoby, które czują się ważne i doceniane, są efektywniejsze i lepiej wykonują powierzone im zadania, a ponadto czują więź z pracodawcą i współpracownikami. Wszystko to ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie firmy. Oprócz dobrej atmosfery na co dzień i spotkań integracyjnych, warto także pomyśleć o drobnych podarunkach. Dobrym pomysłem na prezent dla pracowników mogą się okazać koszulki damskie z nadrukiem.
Kobieta obdarowana koszulkami dla pracowników

Koszulki damskie z nadrukiem – dlaczego są idealnym prezentem?

Po pierwsze – t shirty damskie z nadrukiem to niezwykle praktyczny prezent, który nie zostanie schowany czy rzucony w kąt, ale rzeczywiście się przyda. Po drugie prezent ten można dowolnie spersonalizować, co dodatkowo pokazuje zaangażowanie pracodawcy w życie społeczności pracowników. Na takiej koszulce można umieścić nadruk lub napis, nawiązujący na przykład do panujących w firmie zwyczajów czy powiedzonek.

Przeczytaj także: Rozwijaj swoje talenty w firmie, która ceni Ciebie i Twoją rodzinę

Koszulki z nadrukiem dla pracowników – na jakie okazje?

Obdarowanie pracownika koszulką z nadrukiem może stanowić miły gest na powitanie – na przykład po dłuższej nieobecności, spowodowanej chorobą lub urlopem macierzyńskim czy wychowawczym. Powrót do pracy wiąże się z reguły ze stresem i niesie za sobą wiele obaw, a ponowne zaaklimatyzowanie się w miejscu pracy może zająć nawet kilka dni. Miłe powitanie i zabawny prezent na pewno pomogą przełamać lody i szybko wrócić do rutyny pracowniczej sprzed urlopu.

Koszulki z nadrukiem mogą być także miłym prezentem dla nowego pracownika, który dopiero dołącza do zespołu. Dzięki temu od razu poczuje się pewniej i łatwiej będzie przyswajał niezbędną do wykonywania obowiązków wiedzę.

Jakie koszulki wybrać na prezent dla pracowników?

Jak już wspominaliśmy – mogą to być koszulki z zabawnym napisem, którego często używacie w firmie. Może nić porozumienia między pracownikami utworzyła się na bazie wspólnej fascynacji jakąś filmową produkcją lub ulubionym gatunkiem muzyki? Takie koszulki można znaleźć bez problemu.

Należy pamiętać także o rozmiarze. Lepiej zdecydować się na pakiet koszulek w nieco większym rozmiarze. Pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy koszulka będzie za mała. Większe koszulki można natomiast nosić jako tzw. oversize, co jest bardzo modne. Chyba że pracodawca zna rozmiar każdego z pracowników – można go wówczas dobrać indywidualnie do każdej osoby.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×