Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Seminarium on-line dla zespołów HR: Życie zaczyna się po 40-tce

  • Edyta Kapanowska
  • 18 listopada 2021
  • 4 MIN. CZYTANIA
seminarium online życie zaczyna się po 40-tce
Już 24.11 o 12:00 - Weź udział w seminarium i dowiedz się jak pozyskać i zatrzymać świetne kandydatki do pracy z grupy kobiet kobiet w wieku 45+, 50+ lat i więcej. Spotkanie przygotowane z myślą o zespołach rekrutacyjnych firm, zespołach HR a także wszystkich tych, dla których temat różnorodności pokoleniowej ma znaczenie. My wierzymy, że to temat, którym musimy zająć się już dziś. Zapisz się!

Demografia nie pozostawia złudzeń. Starzejemy się. Nie tylko w ujęciu jednostkowym, ale również jako społeczeństwo. W 2037 r. osoby 50+ będą stanowić blisko połowę mieszkańców Europy – czytamy w Raporcie Pokolenia 50+ w Polsce i w Europie: aktywność, stan zdrowia, warunki pracy, relacje międzypokoleniowe i wykluczenie.[1]

A zatem… czas na konkretne działania. My nie pozostajemy obojętni wobec liczb i faktów. Zdajemy sobie sprawę, że tematem należy zająć się nie jutro, nie za miesiąc, nie w bliższej bądź dalszej przyszłości, ale już dziś.

Dlatego zapraszamy do udziału w seminarium on-line pt. „Życie zaczyna się po 40-tce, czyli jak pozyskać i zatrzymać świetne kandydatki do pracy”, które poświęcone będzie sytuacji na rynku pracy kobiet w wieku 45+, 50+ lat i więcej.

Kiedy i jak się zapisać?

Spotkanie odbędzie się 24 listopada w godz. 12.00 – 15.00 na platformie ZOOM. Udział jest bezpłatny. Niezbędna jest jednak rejestracja pod poniższym linkiem:

Tak, zapisuję się!

Kto za tym stoi?

Wydarzenie zostało przygotowane przez Fundację NESsT Polska oraz Fundację Mamo Pracuj. Powstało z myślą o zespołach rekrutacyjnych firm, zespołach HR i działach employer branding, a także wszystkich tych, którzy chcą pozyskać i zatrzymać wartościowych pracowników. Również tych, dla których temat różnorodności pokoleniowej ma znaczenie.

Kim są nasze ekspertki?

Do udziału w seminarium zaprosiliśmy znane ekspertki. 3 wspaniałe kobiety, których udział nie powinien być zaskoczeniem, gdyż ich zainteresowania zawodowe pokrywają się z poruszaną przez nas problematyką.

Katarzyna Łakińska – założycielka i twórczyni konceptuFlexi.pl, prezes funkcjonującej od 30 lat grupy marketingowej V&P Group. Flexi.pl – portal pracy i aktywności adresuje potrzeby grupy osób 50+, którą nazywamy Pokoleniem Flexi, trafnie je diagnozując. Flexi.pl daje możliwości wsparcia w obszarze zawodowym i prywatnym, a także umożliwia działom HR nowe opcje rekrutacji, podkreśla rolę doświadczonych pracowników.

Aleksandra Laudańska – twórczyni portalu wolniodmetryki.pl i pomysłodawczyni platformy dla kobiet menopauzalnych Mameno, redaktor naczelna Warszawskiego Miesięcznika Seniorów #Pokolenia wydawanego przez urząd miasta stołecznego Warszawy, prezes zarządu Silver Content Hub. Zajmuje się problematyką starzejącego się społeczeństwa w obszarach takich jak profilaktyka zdrowotna, aktywizacja zawodowa osób 50+, zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu, silver marketing, mieszkalnictwo senioralne, relacje międzypokoleniowe, women’s empowerment. Jest propagatorką idei smart aging i autorskiej koncepcji edukacji do długowieczności.

dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak, prof. SGH– Prorektorka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ds. Nauki oraz dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii SGH. Członkini Komitetu Nauk Demograficznych PAN, liderka polskiej grupy badawczej SHARE 50+. W latach 2008-2009 podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, zasiadała również w radzie nadzorczej ZUS, była członkinią KNF. W latach 2007-2009 wiceprzewodnicząca Komitetu ds. Ochrony Socjalnej Rady Europejskiej. W latach 2010-2017 w Instytucie Badań Edukacyjnych kierowała projektami związanymi z przygotowaniem wdrożenia Polskiej Ramy Kwalifikacji. Specjalizuje się w problematyce demografii, systemów emerytalnych, rynku pracy, polityki społecznej, zdrowia oraz edukacji.

Tak, zapisuję się!

Dlaczego warto?

Podczas 3-godzinnego spotkania porozmawiamy m.in. o:

  • demografii i jej wpływie na zmiany zachodzące na rynku pracy,
  • sytuacji kobiet 45+ w świetle badań,
  • tym, jakie zalety pracowników 45+ dostrzegają pracodawcy,
  • potrzebie zmian w podejściu do pracowników i kandydatów 45+,
  • rozwiązaniach, jakie już wprowadzili lub mogą wprowadzić pracodawcy przy zatrudnianiu lub współpracy z osobami dojrzałymi wiekowo.

Będzie też okazja do zabrania głosu w dyskusji, wymiany doświadczeń i podzielenia się dobrymi praktykami.
Po wydarzeniu planujemy wydanie e-booka z podsumowaniem najważniejszych treści i wniosków, jaki pojawią się podczas spotkania.

Tak, zapisuję się!

Do zobaczenia!

Fundacja NESsT
Fundacja Mamo Pracuj

[1] Pokolenia 50+ w Polsce i w Europie: aktywność, stan zdrowia, warunki pracy, relacje międzypokoleniowe i wykluczenie. Raport podsumowujący wyniki badań 7. rundy badania „SHARE: 50+ w Europie”, Redakcja merytoryczna: prof. dr hab. Irena Kotowska, dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak i Dorota Holzer-Żelażewska. (share50plus.pl/wyniki-badan/publikacje)

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content