Czego szukasz

Seminarium on-line dla zespołów HR: Życie zaczyna się po 40-tce

Już 24.11 o 12:00 – Weź udział w seminarium i dowiedz się jak pozyskać i zatrzymać świetne kandydatki do pracy z grupy kobiet kobiet w wieku 45+, 50+ lat i więcej. Spotkanie przygotowane z myślą o zespołach rekrutacyjnych firm, zespołach HR a także wszystkich tych, dla których temat różnorodności pokoleniowej ma znaczenie. My wierzymy, że to temat, którym musimy zająć się już dziś. Zapisz się!

Życie zaczyna się po 40-tce seminarium online dla HR

Demografia nie pozostawia złudzeń. Starzejemy się. Nie tylko w ujęciu jednostkowym, ale również jako społeczeństwo. W 2037 r. osoby 50+ będą stanowić blisko połowę mieszkańców Europy – czytamy w Raporcie Pokolenia 50+ w Polsce i w Europie: aktywność, stan zdrowia, warunki pracy, relacje międzypokoleniowe i wykluczenie.[1]

A zatem… czas na konkretne działania. My nie pozostajemy obojętni wobec liczb i faktów. Zdajemy sobie sprawę, że tematem należy zająć się nie jutro, nie za miesiąc, nie w bliższej bądź dalszej przyszłości, ale już dziś.

Dlatego zapraszamy do udziału w seminarium on-line pt. „Życie zaczyna się po 40-tce, czyli jak pozyskać i zatrzymać świetne kandydatki do pracy”, które poświęcone będzie sytuacji na rynku pracy kobiet w wieku 45+, 50+ lat i więcej.

Kiedy i jak się zapisać?

Spotkanie odbędzie się 24 listopada w godz. 12.00 – 15.00 na platformie ZOOM. Udział jest bezpłatny. Niezbędna jest jednak rejestracja pod poniższym linkiem:

Tak, zapisuję się!

Kto za tym stoi?

Wydarzenie zostało przygotowane przez Fundację NESsT Polska oraz Fundację Mamo Pracuj. Powstało z myślą o zespołach rekrutacyjnych firm, zespołach HR i działach employer branding, a także wszystkich tych, którzy chcą pozyskać i zatrzymać wartościowych pracowników. Również tych, dla których temat różnorodności pokoleniowej ma znaczenie.

Kim są nasze ekspertki?

Do udziału w seminarium zaprosiliśmy znane ekspertki. 3 wspaniałe kobiety, których udział nie powinien być zaskoczeniem, gdyż ich zainteresowania zawodowe pokrywają się z poruszaną przez nas problematyką.

Katarzyna Łakińska – założycielka i twórczyni konceptu Flexi.pl, prezes funkcjonującej od 30 lat grupy marketingowej V&P Group. Flexi.pl – portal pracy i aktywności adresuje potrzeby grupy osób 50+, którą nazywamy Pokoleniem Flexi, trafnie je diagnozując. Flexi.pl daje możliwości wsparcia w obszarze zawodowym i prywatnym, a także umożliwia działom HR nowe opcje rekrutacji, podkreśla rolę doświadczonych pracowników.

Aleksandra Laudańska – twórczyni portalu wolniodmetryki.pl i pomysłodawczyni platformy dla kobiet menopauzalnych Mameno, redaktor naczelna Warszawskiego Miesięcznika Seniorów #Pokolenia wydawanego przez urząd miasta stołecznego Warszawy, prezes zarządu Silver Content Hub. Zajmuje się problematyką starzejącego się społeczeństwa w obszarach takich jak profilaktyka zdrowotna, aktywizacja zawodowa osób 50+, zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu, silver marketing, mieszkalnictwo senioralne, relacje międzypokoleniowe, women’s empowerment. Jest propagatorką idei smart aging i autorskiej koncepcji edukacji do długowieczności.

dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak, prof. SGH – Prorektorka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ds. Nauki oraz dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii SGH. Członkini Komitetu Nauk Demograficznych PAN, liderka polskiej grupy badawczej SHARE 50+. W latach 2008-2009 podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, zasiadała również w radzie nadzorczej ZUS, była członkinią KNF. W latach 2007-2009 wiceprzewodnicząca Komitetu ds. Ochrony Socjalnej Rady Europejskiej. W latach 2010-2017 w Instytucie Badań Edukacyjnych kierowała projektami związanymi z przygotowaniem wdrożenia Polskiej Ramy Kwalifikacji. Specjalizuje się w problematyce demografii, systemów emerytalnych, rynku pracy, polityki społecznej, zdrowia oraz edukacji.

Tak, zapisuję się!

Dlaczego warto?

Podczas 3-godzinnego spotkania porozmawiamy m.in. o:

  • demografii i jej wpływie na zmiany zachodzące na rynku pracy,
  • sytuacji kobiet 45+ w świetle badań,
  • tym, jakie zalety pracowników 45+ dostrzegają pracodawcy,
  • potrzebie zmian w podejściu do pracowników i kandydatów 45+,
  • rozwiązaniach, jakie już wprowadzili lub mogą wprowadzić pracodawcy przy zatrudnianiu lub współpracy z osobami dojrzałymi wiekowo.

Będzie też okazja do zabrania głosu w dyskusji, wymiany doświadczeń i podzielenia się dobrymi praktykami.
Po wydarzeniu planujemy wydanie e-booka z podsumowaniem najważniejszych treści i wniosków, jaki pojawią się podczas spotkania.

Tak, zapisuję się!

Do zobaczenia!

Fundacja NESsT
Fundacja Mamo Pracuj

[1] Pokolenia 50+ w Polsce i w Europie: aktywność, stan zdrowia, warunki pracy, relacje międzypokoleniowe i wykluczenie. Raport podsumowujący wyniki badań 7. rundy badania „SHARE: 50+ w Europie”, Redakcja merytoryczna: prof. dr hab. Irena Kotowska, dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak i Dorota Holzer-Żelażewska. (share50plus.pl/wyniki-badan/publikacje)

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie