Czego szukasz

Samodzielny Smyk – pomocnik każdej mamy

Jak minął Wam pierwszy miesiąc szkoły, przedszkola? Czy napotykacie się na poranne trudności w postaci POWTARZANIA po kilka (sto ;)) razy wciąż tych samych zdań? Jak nakłonić dziecko do współpracy? Mamy rozwiązanie!

Kasiu umyj ząbki, Jasiu ubierz buty, Zosiu zjedz śniadanie…. Małgosiu, czy spakowałaś śniadanie do plecaka? Znacie to? Powtarzanie po kilkadziesiąt razy, codzienne przypominanie dzieciom o tych samych czynnościach, może wyprowadzić z równowagi niejednego rodzica. Zwłaszcza kiedy czasu rano mało, kawa jeszcze nie zadziałała, spieszysz się do pracy, a na zegarze już za pięć ósma.

My to znamy doskonale. Wciąż wałkujemy ten temat w naszych domach (a wspólnie mamy 11 dzieci!) i dlatego wymyśliliśmy małe usprawnienie. Wspólnie z Agnieszką i Anią, z MaMy Kalendarza opracowaliśmy kartę Samodzielny Smyk, którą można wydrukować i powiesić w widocznym miejscu. To karta, a nie Wy, będzie przypominać dzieciom o codziennych czynnościach.

Kartę można indywidualnie modyfikować, zależnie od potrzeb rodziny w danym momencie.

Oto lista sprawności Samodzielny Smyk, którą możecie pobrać GRATIS. Wybierzcie te które potrzebujecie i naklejcie wspólnie z dziećmi do ramki. Dodajcie takie, których nie ma i zastosujcie przez kilka tygodni. Mamy nadzieję, że Wasze i nasze dzieci nabędą dobrych nawyków,  a to ułatwi nam codzienność.

Czy macie ochotę włączyć się do gry? Jakie sprawności i obowiązki mają Wasze dzieci? Czy rano, kiedy wszyscy się spieszą, współpracują z Wami? Dzięki naszej liście staną się bardziej samodzielne! Nasza karta jest „testowana na dzieciach”.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie