Czego szukasz

500 plus na pierwsze dziecko – zmiany w programie już w 2019 roku

23 lutego 2019 r. odbyła się konwencja programowa PIS pod hasłem „Nowa arena programowa”. W czasie jej trwania prezes PiS – Jarosław Kaczyński ogłosił kilka nowych punktów programowych, które są istotnym elementem kampanii wyborczej. Jedną z zapowiedzianych zmian będzie przyznanie, jeszcze w 2019 roku, 500 + na pierwsze dziecko niezależnie od kryterium dochodowego.

500 plus dla wszystkich

Już od pierwszego lipca 2019 pieniądze z programu 500+ będą przyznawane na pierwsze dziecko, bez ryzyka przekroczenia progu dochodowego i bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach.

Przypomnijmy, że do tej pory świadczenie można było dostać „od ręki” na drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze tylko w sytuacji, gdy nie został przekroczony próg w wysokości 800 zł na osobę lub 1200 zł gdy w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że poprzez wprowadzenie nowych punktów do programu dąży do wolności i równości dla wszystkich Polaków.

Obietnice przedwyborcze, a możliwości Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Nie trzeba było długo czekać na komentarz Elżbiety Rafalskiej. Pani minister zapewniła, że obietnice zostaną spełnione, stwierdziła też, że w końcu nadeszła chwila radości.

Do tej pory wielu rodziców uznawało program za niesprawiedliwy i krzywdzący dla rodziców jedynaków, lub tych, którzy przekraczają próg. Elżbieta Rafalska powiedziała, że wreszcie skończą się takie komentarze.

500 plus na pierwsze dziecko dla samotnych matek?

Jeszcze niedawno w sieci krążyły pogłoski, że PiS zmieni zasady przyznawania świadczenia 500+ dla samotnych rodziców, okazały się one jednak nieprawdziwe.

W sytuacji, gdy pieniądze będą przyznawane na pierwsze dziecko bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek dokumentów odnośnie dochodów, w tym i alimentów, samotni rodzice mają szansę odzyskać tak istotne dla nich środki z programu.

Źródło: Nowa arena programowa PiS

Zdjęcie: Storyblocks

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie