Czego szukasz

Rynek pracy bez tajemnic – bezpłatne spotkanie w Poznaniu

Początek roku sprzyja tworzeniu listy postanowień noworocznych oraz planowaniu nowych przedsięwzięć, również tych, które wiążą się z życiem zawodowym. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy warto zastanowić się, czy nasze przygotowanie jest wystarczające, by osiągnąć upragniony cel. Pomogą w tym doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, którzy zapraszają 15 stycznia na spotkanie pn. „Dzień z informacją zawodową. Rynek pracy bez tajemnic”.

Biurko freelancera, notes, kawa, smartfon, notatki

Od czego zacząć?

Warto zacząć od refleksji na temat wiedzy o lokalnym rynku pracy, sposobach dotarcia do pracodawców i zasad, którymi rządzą się rekrutacje. Dla osób zamierzających wzmocnić swoją skuteczność, które chciałyby zaplanować nową lub zmienić dotychczasową strategię działania – punktem zwrotnym może okazać się udział w spotkaniu „Dzień z informacją zawodową. Rynek pracy bez tajemnic”. Zajęcia skierowane są również do tych osób, które pracują i jednocześnie przygotowują się do zmiany miejsca zatrudnienia.

Co w programie?

Spotkanie będzie składało się z kilka wykładów, m.in. na temat lokalnego rynku pracy i umiejętności sprawnego wyszukiwania informacji o ofertach pracodawców, wskaźników wynagrodzeń w różnych branżach, zawodów nadwyżkowych i deficytowych. Wykłady będą obejmowały również zagadnienia związane z efektywnością poszukiwania pracy. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się, czym powinien wyróżniać się kandydat, by został zauważony przez pracodawcę, a także na jakie informacje należy zwrócić uwagę, czytając ogłoszenia o pracę.

Rzetelna wiedza na temat rynku pracy może okazać się kluczem do sukcesu. A oto tematy wykładów:

  1. Dlaczego poszukując zatrudnienia warto poznać rynek pracy? – specyfika wielkopolskiego rynku pracy
  2. Jak odnaleźć się w gąszczu informacji o rynku pracy – praktyczne wskazówki
  3. Określenia używane w ogłoszeniach – sprawdź czy dobrze rozumiesz język rekrutacji
  4. Wizytówka zawodowa – 10 sposobów na to by zostać zauważonym

Gdzie i kiedy?

Zajęcia odbędą się w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu przy ul. Kościelnej 37. Termin: 15 stycznia 2016 r., godz. 10.00 – 14.30. Zapisy pod nr tel. 61 846 38 52.

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie