Czego szukasz

Rozwiń skrzydła z projektem dla przedsiębiorczych

Któż z nas nie trzyma na dnie szuflady planu na własną firmę? Z pewnością takich niespełnionych przedsiębiorców jest wśród nas wielu. Przyczyn, dla którego pomysł pozostaje jedynie w sferze koncepcji jest wiele – niedostateczna motywacja, brak wiary we własne siły lub w powodzenie, umiarkowana wiedza na temat prowadzenia działalności. Ale przede wszystkim brak kapitału. Ten program może być dla Ciebie szansą! Zwycięzca programu „Rozwiń skrzydła” ma szansę stworzyć firmę z kapitałem miliona złotych. Zapoznaj się ze szczegółami akcji i zrób ten pierwszy krok. Czasu nie zostało wiele!

  • Marzena Gólska - 25/11/2016
kobieta przedsiębiorcza tworzy biznesplan

„Rozwiń skrzydła”

Nawet milion złotych na wymarzoną firmę!

Ten wyjątkowy konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy nie chcą już poprzestawać na marzeniach o swojej firmie, ale zdecydują się uczynić ważny – może najważniejszy w ich życiu – krok na przód. Program oficjalnie wystartował 14 listopada.

„Rozwiń skrzydła” to projekt skierowany w praktyce do każdego. Nie ma w nim ograniczeń wiekowych. Swoim pomysłem może podzielić się każdy – student, bezrobotny, osoba zatrudniona na etacie lub umowach cywilno – prawnych, a nawet, co ciekawe prowadzący już działalność gospodarczą.

– Z resztą data jego inauguracji również nie jest przypadkowa. Tego dnia rozpoczyna się bowiem doroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. A chyba trudno wyobrazić sobie lepszą promocję przedsiębiorczości niż konkurs, którego zwycięzca stanie przed szansą stworzenia własnego biznesu. Dlatego program idealnie wpisuje się w jego ideę – mówi Łukasz Stoliński, z podlaskiej spółki TEDI, właściciela marki „Vodka Szelment”, pomysłodawcy konkursu.

projekt_rozwin_skrzydla

Jak wziąć udział w projekcie?

Zasady są dość proste. Do końca stycznia należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, w którym powinno się zawrzeć wszystkie niezbędne informacje na temat pomysłu na biznes. Ocenie będą podlegały: innowacyjność, zasięg terytorialny jego realizacji, realna możliwość wdrożenia pomysłu, sposób prezentacji przed komisją, minimalny czas zwrotu z inwestycji, minimalna wysokość inwestycji, rodzaj biznesu: usługi świadczone tradycyjnie lub e-usługi, produkcja, sprzedaż realizowana tradycyjnie, e-sprzedaż, wiek zgłaszającego pomysł.

Następnie, po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń kapituła wybierze najciekawsze propozycje, których autorzy w kolejnym etapie – zaplanowanym w kwietniu przyszłego roku – będą musieli przygotować biznesplany oraz zmierzyć się z prezentacją swojej koncepcji i przekonaniem komisji, o tym, że to właśnie ich pomysł zasługuje na realizację.

O wyborze zwycięskiego pomysłu zadecyduje łączna liczba punktów przyznanych przez członków kapituły konkursowej na podstawie założeń przedstawionych w biznesplanie oraz sposób prezentacji, a jego autor będzie mógł rozwinąć skrzydła tworząc wspólnie z organizatorem konkursu wymarzoną firmę.

W przeciwieństwie do wielu „urzędowych” projektów przewidujących wsparcie finansowe na uruchomienie przedsiębiorstwa lub jego rozwój, w tym wypadku organizatorzy postawili na minimum formalności.

– Chcemy zachęcać ludzi do tego, aby próbowali sięgać swoich marzeń. Aby odważyli się pokazać światu swój pomysł. Chcemy motywować, a nie zniechęcać, dlatego postanowiliśmy wyeliminować wszelkie zbędne ograniczenia. Na początek wystarczy spróbować dokładnie opisać swój pomysł, w taki sposób, aby kapituła mogła na tej podstawie dokonać wstępnej weryfikacji – dodaje.

Nagrodą w programie jest założenie firmy w postaci spółki kapitałowej, wsparcie w uruchomieniu biznesu, obsługa księgowa, prawna, promocyjna i marketingowa, pomoc organizacyjna w stworzeniu produktów lub usługi, ale przede wszystkim kapitał – nawet milion złotych – jako wkład organizatora konkursu w charakterze wspólnika w nowy biznes.

Pomysłodawcą i organizatorem programu jest spółka TEDI, właściciel marki „Vodka Szelment”, która będzie wspólnikiem zwycięzcy. Patronem medialnym projektu są: Wirtualna Polska oraz portal money.pl.

Szczegóły na temat konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie programu TUTAJ >>

Zdjęcia: tytułowe Picjumbo.com, tekstowe: Fotolia autorstwa ivanko80.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Marzena Gólska
Jestem mamą 4-letniego Oskara. Pracowałam w marketingu oraz w projektach unijnych. Podczas „urlopu” macierzyńskiego moją firmę zamknęli, a ja pozostałam bez pracy. Przez kilka lat spędzonych z dzieckiem miałam dużo czasu na przemyślenia i ostatecznie postanowiłam robić to, co kocham najbardziej, czyli pracując wspierać inne mamy. Dodatkowo kocham jogę, spacery, podróże i długie spanie ;)
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail