Czego szukasz

Rozwiń skrzydła z projektem dla przedsiębiorczych

Któż z nas nie trzyma na dnie szuflady planu na własną firmę? Z pewnością takich niespełnionych przedsiębiorców jest wśród nas wielu. Przyczyn, dla którego pomysł pozostaje jedynie w sferze koncepcji jest wiele – niedostateczna motywacja, brak wiary we własne siły lub w powodzenie, umiarkowana wiedza na temat prowadzenia działalności. Ale przede wszystkim brak kapitału. Ten program może być dla Ciebie szansą! Zwycięzca programu „Rozwiń skrzydła” ma szansę stworzyć firmę z kapitałem miliona złotych. Zapoznaj się ze szczegółami akcji i zrób ten pierwszy krok. Czasu nie zostało wiele!

kobieta przedsiębiorcza tworzy biznesplan

„Rozwiń skrzydła”

Nawet milion złotych na wymarzoną firmę!

Ten wyjątkowy konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy nie chcą już poprzestawać na marzeniach o swojej firmie, ale zdecydują się uczynić ważny – może najważniejszy w ich życiu – krok na przód. Program oficjalnie wystartował 14 listopada.

„Rozwiń skrzydła” to projekt skierowany w praktyce do każdego. Nie ma w nim ograniczeń wiekowych. Swoim pomysłem może podzielić się każdy – student, bezrobotny, osoba zatrudniona na etacie lub umowach cywilno – prawnych, a nawet, co ciekawe prowadzący już działalność gospodarczą.

– Z resztą data jego inauguracji również nie jest przypadkowa. Tego dnia rozpoczyna się bowiem doroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. A chyba trudno wyobrazić sobie lepszą promocję przedsiębiorczości niż konkurs, którego zwycięzca stanie przed szansą stworzenia własnego biznesu. Dlatego program idealnie wpisuje się w jego ideę – mówi Łukasz Stoliński, z podlaskiej spółki TEDI, właściciela marki „Vodka Szelment”, pomysłodawcy konkursu.

projekt_rozwin_skrzydla

Jak wziąć udział w projekcie?

Zasady są dość proste. Do końca stycznia należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, w którym powinno się zawrzeć wszystkie niezbędne informacje na temat pomysłu na biznes. Ocenie będą podlegały: innowacyjność, zasięg terytorialny jego realizacji, realna możliwość wdrożenia pomysłu, sposób prezentacji przed komisją, minimalny czas zwrotu z inwestycji, minimalna wysokość inwestycji, rodzaj biznesu: usługi świadczone tradycyjnie lub e-usługi, produkcja, sprzedaż realizowana tradycyjnie, e-sprzedaż, wiek zgłaszającego pomysł.

Następnie, po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń kapituła wybierze najciekawsze propozycje, których autorzy w kolejnym etapie – zaplanowanym w kwietniu przyszłego roku – będą musieli przygotować biznesplany oraz zmierzyć się z prezentacją swojej koncepcji i przekonaniem komisji, o tym, że to właśnie ich pomysł zasługuje na realizację.

O wyborze zwycięskiego pomysłu zadecyduje łączna liczba punktów przyznanych przez członków kapituły konkursowej na podstawie założeń przedstawionych w biznesplanie oraz sposób prezentacji, a jego autor będzie mógł rozwinąć skrzydła tworząc wspólnie z organizatorem konkursu wymarzoną firmę.

W przeciwieństwie do wielu „urzędowych” projektów przewidujących wsparcie finansowe na uruchomienie przedsiębiorstwa lub jego rozwój, w tym wypadku organizatorzy postawili na minimum formalności.

– Chcemy zachęcać ludzi do tego, aby próbowali sięgać swoich marzeń. Aby odważyli się pokazać światu swój pomysł. Chcemy motywować, a nie zniechęcać, dlatego postanowiliśmy wyeliminować wszelkie zbędne ograniczenia. Na początek wystarczy spróbować dokładnie opisać swój pomysł, w taki sposób, aby kapituła mogła na tej podstawie dokonać wstępnej weryfikacji – dodaje.

Nagrodą w programie jest założenie firmy w postaci spółki kapitałowej, wsparcie w uruchomieniu biznesu, obsługa księgowa, prawna, promocyjna i marketingowa, pomoc organizacyjna w stworzeniu produktów lub usługi, ale przede wszystkim kapitał – nawet milion złotych – jako wkład organizatora konkursu w charakterze wspólnika w nowy biznes.

Pomysłodawcą i organizatorem programu jest spółka TEDI, właściciel marki „Vodka Szelment”, która będzie wspólnikiem zwycięzcy. Patronem medialnym projektu są: Wirtualna Polska oraz portal money.pl.

Szczegóły na temat konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie programu TUTAJ >>

Zdjęcia: tytułowe Picjumbo.com, tekstowe: Fotolia autorstwa ivanko80.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą 4-letniego Oskara. Pracowałam w marketingu oraz w projektach unijnych. Podczas „urlopu” macierzyńskiego moją firmę zamknęli, a ja pozostałam bez pracy. Przez kilka lat spędzonych z dzieckiem miałam dużo czasu na przemyślenia i ostatecznie postanowiłam robić to, co kocham najbardziej, czyli pracując wspierać inne mamy. Dodatkowo kocham jogę, spacery, podróże i długie spanie ;)
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie