Czego szukasz

Rozkochaj dziecko w aktywności fizycznej

Najprostszym sposobem nauki i naturalną drogą do poznania świata jest oczywiście ruch. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu dobrze wpływa na zdrowie, a także rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. Właśnie dlatego rodzice w szczególny sposób dbają o to, by zapewnić dziecku odpowiednią ilość bodźców i możliwości, które pozwolą na eksplorację świata w coraz bardziej ciekawy sposób.

kobieta i dziecko w wózku

Rowerek trójkołowy

Pobudzanie ciekawości w maluchach to jedno z najważniejszych zadań, jakie stają przed dorosłymi. Nie musi być jednak tak bardzo trudne, jeśli rozsądnie wybierasz to, co ofiarowujesz dziecku. Rowerek trójkołowy Smart Trike może ci znacząco pomóc. Skradł serca tysięcy rodziców!

Rowerek trójkołowy to żadna nowość. Gdy sięgniemy pamięcią do lat naszego dzieciństwa, na pewno znajdziemy we wspomnieniach jego obraz. Rodzice od wielu pokoleń decydują się na taki wybór dla swoich pociech. Mają bowiem świadomość, że ich naturalnej ciekawości i związanej z nią aktywności nie da się i nie powinno się zatrzymywać. Dlatego dbają o to, by rowerek trójkołowy zapewniał dzieciakom bezpieczeństwo i stabilizację podczas eksplorowania otoczenia.

Dzisiaj rodzice mogą wybrać coś więcej. Rowerek trójkołowy Smart Trike łączy w sobie wszystkie niezbędne cechy, które zapewniają radość dziecku i spokój rodzicowi. To nie tylko przystępna cena, bezpieczeństwo czy jakość wykonania. Rowerek 8w1 rośnie wraz z dzieckiem, dostosowując się do jego zmieniających się potrzeb.

Początkowo Smart Trike zastępuje wózek. Pozwala na oglądanie otoczenia, ale także pozostawanie w stałym kontakcie wzrokowym z matką – wszystko dzięki możliwości odwracania siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Rowerek Smart Trike jest więc dokładną odpowiedzią na potrzeby maluszka już od 6. miesiąca życia.

Rowerek 8w1 – sprawdzi się na lata

Oczywiście, już po pierwszych 6. miesiącach życia dziecko próbuje samodzielnie siadać i coraz bardziej interesuje je otaczający świat. To doskonały czas, w którym należy wspierać ich ciekawość, by z biegiem czasu nie wygasła. Do tego może służyć rowerek Smart Trike – to jednak dopiero początek wieloletniej przygody z nim. Rowerek trójkołowy towarzyszy dziecku przez pierwszych kilka lat.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerków trójkołowych, które na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Zanim jednak wybierzesz ten właściwy, pamiętaj, by odpowiednio go dobrać. Musi przede wszystkim być dopasowany do wieku, wzrostu oraz predyspozycji dziecka. Oczywiście, design też ma znaczenie – zabawka ma się podobać zarówno dziecku, jak i rodzicom. Rowerek trójkołowy Smart Trike wyróżnia się niebanalnym wyglądem i z pewnością przyciąga wzrok wśród sklepowych propozycji. Co jeszcze pozostaje istotne?

W zależności od wcześniej wspomnianych naturalnych predyspozycji dziecka, weź pod uwagę to, ile siły będzie musiało włożyć, by móc prowadzić wybraną przez Was zabawkę. W sklepach znajdziesz rowerki trójkołowe z korbami na przednim kole lub wyposażone w napęd łańcuchowy.

Dostępne są także te, w których dziecko odpycha się jedynie stopkami. Każdy z nich ma natomiast jeden cel – rozwijać umiejętności motoryczne dziecka, by z biegiem czasu mogło wybierać coraz bardziej skomplikowane pojazdy. Starsze dzieci przesiadają się na biegówki, hulajnogi, rowerki klasyczne i wiele innych sprzętów. My natomiast polecamy zwrócić uwagę na rowerek 8w1, który będzie rósł razem z dzieckiem. Na różnych etapach rozwoju można go bowiem dopasowywać do możliwości rosnącego malucha.

Rowerek Smart Trike wyróżnia się przede wszystkim bezpieczeństwem. Łącząc w sobie wiele funkcjonalnych rozwiązań, jest zarówno zabawką do odkrywania świata, jak i ochroną. Rowerek trójkołowy Smart Trike ma dodatkowy uchwyt dla rodzica, posiada pasy bezpieczeństwa, składa się do niewielkich rozmiarów… A to tylko kilka podstawowych zalet i zachęta, by poznać dokładniej, czym jest rosnący wraz z dzieckiem rowerek 8w1.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie