Czego szukasz

Rodzinne wakacje na Teneryfie

W końcu nadeszły wakacje i zbliża się ukochany urlop. Dzieci z pewnością zadają pytania, dokąd pojedziecie w tym roku. Polecamy wyjazd na Teneryfę – kontynentem w pigułce, gdzie na pewno nie będziecie się nudzić. Łagodny i ciepły klimat wyspy sprawia, że to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku.

Teneryfa położona jest na Oceanie Atlantyckim i należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Terytorialnie jest częścią Hiszpanii, choć zdecydowanie bliżej jest stąd do Afryki niż Europy. Dzięki dużej ilości mikroklimatów na wyspie jest kilka typów krajobrazów oraz ciekawe okazy ze świata flory i fauny. W centralnej części wyspę przecina masyw górski, który dzieli teren na dwie strefy klimatyczne: wilgotną północ z bujną przyrodą i suche, nieco surowe, gorące południe. Średnia temperatura przez cały rok wynosi 22 stopnie C.

Zabawa nad oceanem

Wyspa, chociaż położona jest na tej samej wysokości co amerykańska Floryda, oferuje rewelacyjne warunki nawet dla najmłodszych dzieci. Największą atrakcją dla dzieci będą z pewnością czarne plaże oraz zabawa nad brzegiem oceanu. Czarny piasek wulkaniczny plaży to cecha charakterystyczna Teneryfy. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, a niektóre plaże wyposażono dodatkowo w falochrony. Na wybrzeżu działają punkty z wypożyczeniem sprzętu sportowego. Z powodzeniem można uprawiać tutaj windsurfing, kitesurfing, żeglowanie. Rewelacyjne jest nurkowanie na Teneryfie i podziwianie podwodnego świata formacji wulkanicznych. Nie zawiodą się także miłośnicy trekkingu – utworzono tu dużo tras rowerowych wśród naturalnej przyrody wyspy (np. na szczyt Wulkanu Teide).

Atrakcje dla dzieci

Atrakcji na wyspie jest tak wiele, że wymienimy tylko 3 najsłynniejsze. Na pewno warto odwiedzić znany Loro Park, czyli 33 hektarowy ogród zoologiczno-botaniczny i park rozrywki. Jest tutaj ponad 300 gatunków zwierząt i na własne oczy można zobaczyć pokazy delfinów, orek i lwów morskich. Kolejną atrakcją jest Siam Park – prawdopodobnie największy aquapark w Europie z mnóstwem zjeżdżalni i zabawek wodnych. Monkey Park to z kolei królestwo nadrzędnych, gdzie żyje blisko 150 gatunków. Zwierzęta żyją na wolności i w większości są przyjazne, dlatego można je karmić i głaskać.

Teneryfa – informacje praktyczne

Lot. Największe lotnisko na wyspie znajduje się na południu wyspy. Bezpośredni lot z Polski (z lotniska w Warszawie) trwa blisko 5 i pół godziny. Na Teneryfę można dolecieć jeszcze z Katowic, Gdańska, Wrocławia i Poznania.

Czas. Różnica czasu na wyspie wynosi 1 godzinę (do tyłu).

Pieniądze. Wyspa należy do kraju Unii Europejskiej, zatem obowiązującą walutą jest euro. Ceny za produkty i usługi są i kilka euro wyższe niż w Hiszpanii.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie