Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Regulamin Projektu“Odważ się mamo – program mentoringowy”

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 3 kwietnia 2020
  • 15 MIN. CZYTANIA
Regulamin Projektu – „Odważ się mamo – program mentoringowy”; projekt wsparcia mentoringowego oraz szkoleniowego dla kobiet z Krakowa i okolic oraz dla kobiet z Gdańska i okolic powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka/dzieci, które chcą podnieść lub wzmocnić swoje kompetencje zawodowe, zwiększając swoje szanse na rynku pracy.

§ 1 Słowniczek

Dla potrzeb Regulaminu przyjmuje się, że określone poniżej pojęcia oznaczają:

  1. Organizator – Fundacja Mamo Pracuj, z siedzibą przy ul. Bochenka 18/15, 30-693 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000585984, NIP 6793118767, REGON 363001768;
  2. Projekt – „Odważ się mamo – program mentoringowy”; projekt wsparcia mentoringowego oraz szkoleniowego dla kobiet z Krakowa i okolic oraz dla kobiet z Gdańska i okolic powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka/dzieci, które chcą podnieść lub wzmocnić swoje kompetencje zawodowe, zwiększając swoje szanse na rynku pracy;
  3. Uczestniczka – osoba zakwalifikowana do projektu oraz skierowana na szkolenia (kursy);
  4. Szkolenia/ Kursy – to zajęcia mające na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, w tym umiejętności poszukiwania zatrudnienia, z zastrzeżeniem, iż są to wyłącznie zajęcia wskazane przez Organizatora. Lista proponowanych kursów stanowi Załącznik nr 3 do Regulaminu;
  5. Mentoring – partnerska relacja między Mentorem a Mentee, zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału zawodowego Mentee, jest relacją nakierowaną na rozwój, opiekę, dzielenie się i pomoc, w której Mentor inwestuje swój czas, know-how i energię, żeby pobudzić i przyspieszyć rozwój zawodowy Mentee, rozwinąć jej wiedzę praktyczną o rynku pracy oraz zdolności związane z odnalezieniem się na rynku pracy po urodzeniu dziecka/dzieci;
  6. Mentor – osoba wyznaczona przez Organizatora do prowadzenia mentoringu z konkretną Uczestniczką Projektu;
  7. Mentee – Uczestniczka Projektu w ramach stosunku mentoringowego z Mentorem;
  8. Czas trwania Projektu – realizacja Projektu przez Organizatora rozpoczyna się z dniem rozpoczęcia rekrutacji, jednakże celem uniknięcia wszelkich wątpliwości przyjmuje się, że czas trwania Projektu dla Uczestniczek, to czas od dnia poinformowania Uczestniczki przez Organizatora o zakwalifikowaniu się do Projektu do dnia spotkania podsumowującego Projekt.

§ 2 Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy Regulamin określa szczegółowe zasady przeprowadzania procesu rekrutacji Uczestniczek Projektu, które zamierzają powrócić na rynek pracy po urodzeniu dziecka/dzieci i które chcą podnieść i wzmocnić swoje kompetencje zawodowe oraz realnie poprawić swoje szanse na rynku pracy. Regulamin przedstawia też szczegółowe zasady uczestnictwa w Projekcie.
  2. Nabór kandydatek do udziału w projekcie prowadzi Organizator.
  3. Projekt zakłada wzmocnienie kompetencji i/lub umiejętności uczestniczek, dzięki uczestnictwie w:
    – mentoringu oraz
    – możliwość uczestnictwa w jednym, wybranym kursie z listy kursów online, które odpowiadają potrzebom współczesnego rynku pracy i rynku pracy związanego z branżą IT, finansową oraz miękkimi kompetencjami (lista kursów do wyboru stanowi Załącznik nr 3 do Regulaminu) oraz
    – Kursie online Mamo Pracuj.
  4. Indywidualny mentoring jest przeznaczony dla każdej uczestniczki, tj. każda uczestniczka otrzyma indywidualne wsparcie mentorskie, aby wspólnie, podczas spotkań przejść etap dotyczący wzmacniania kompetencji a w przypadku wybrania kursu – zwiększyć siłę uczenia się wybranego kursu.
  5. Spotkania mentoringowe będą odbywać się online i/lub offline (w zależności od możliwości i panujących warunków zewnętrznych) oraz będą ustalane indywidualnie przez Mentorem i Mentee. Spotkania w miarę możliwości powinny być regularne i odbywać się nie rzadziej niż 1 raz na dwa tygodnie. Uczestniczki programu mentoringowego powinny wziąć udział łącznie w ok. 12-15 spotkaniach z Mentorem.
  6. Projekt rozpocznie się i zakończy wspólnym spotkaniem online/ offline.
  7. Integralną częścią Projektu jest uczestnictwo i realizacja Kursu online Mamo Pracuj, który przygotowuje do poszukiwania pracy.
  8. Każda uczestniczka otrzyma półroczny, bezpłatny dostęp do Kursu online MamoPracuj.
  9. Projekt (rekrutacja uczestniczek + czas trwania Projektu) realizowany będzie w okresie od 6.04.2020 roku do 31.10.2020 roku.

§ 3 Uczestniczki Projektu

  1. Projekt skierowany jest do kobiet, które planują powrót do realizacji celów zawodowych oraz aktywizacji zawodowej po urodzeniu dziecka oraz które chcą podnosić lub wzmacniać kompetencje, a jednocześnie mieszkają na terenie Krakowa i okolic oraz na terenie Gdańska i okolic. Kandydatury kobiet z innych rejonów Polski nie będą rozpatrywane.
  2. W Projekcie mogą uczestniczyć kobiety, które:
    – chcą powrócić na rynek pracy lub zmienić pracę;
    – są gotowe zaangażować się w Projekt min. 1h tygodniowo w zakresie pracy mentoringowej – spotkania z Mentorem będą odbywać się w umówionych wspólnie z Mentorem godzinach, ale udział w spotkaniach jest obowiązkowy;
    – są gotowe zaangażować się w aktywne uczestnictwo w kursach online, zgodnie z ich założeniami i są zdeterminowane, aby je ukończyć z powodzeniem;
    – są otwarte na zmiany;
    – posiadają silną motywację i samodyscyplinę.
  3. Uczestniczki, z uwagi na prowadzenie części/całości kursu w formie online, obowiązane są do zapewnienia sobie dostępu do komputera oraz możliwości korzystania z internetu we własnym zakresie. Organizator nie odpowiada za zapewnienie ww. narzędzi pracy.

§ 4 Proces rekrutacji Uczestniczek i realizacja działań w Projekcie

  1. Do udziału w Projekcie wybranych zostanie ok. 20 Uczestniczek spośród wszystkich zgłoszeń, chyba, że grupa Mentorów będzie mniejsza.
  2. Nabór Uczestniczek Projektu odbywa się przed etapem Projektu związanym ze spotkaniami mentoringowymi oraz uczestnictwem w kursach. W trakcie trwania merytoryczno – mentoringowej części Projektu nie ma możliwości aplikowania do Projektu.
  3. Rekrutacja jest dwuetapowa i obejmuje złożenie formularza rekrutacyjnego oraz następnie rozmowę rekrutacyjną. Rozmowa rekrutacyjna prowadzona jest przez Zespół Fundacji Mamo Pracuj.
  4. Zgłoszenia do Projektu należy dokonać drogą elektroniczną, wypełniając formularz rekrutacyjny dostępny online na stronie Projektu. Warunkiem koniecznym uczestnictwa w Projekcie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (klauzula informacyjna RODO jest częścią formularza rekrutacyjnego). Wzór formularza rekrutacyjnego stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
  5. Drugim etapem rekrutacji jest zaproszenie wybranych kandydatek na rozmowę rekrutacyjną online z wykorzystaniem narzędzi Skype lub Messenger. Uczestniczka samodzielnie musi sobie zapewnić dostęp do ww. programów. Fundacja zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia rozmów rekrutacyjnych jedynie z wybranymi osobami.
  6. Dwuetapowa rekrutacja uczestniczek Projektu prowadzona będzie w terminie 06.04.2020 do 30.04.2020.
  7. Formularze rekrutacyjne przyjmowane będą w dniach od 06.04.2020 do 22.04.2020 r. do godz. 10:00.
  8. Rozmowy rekrutacyjne online odbywać się będą w dniach od 20.04.2020 r. do 30.04.2020 r.
  9. Informację o zakwalifikowaniu się do Projektu uczestniczka otrzyma najpóźniej do dnia 6.05.2020 r.
  10. Mentoring będzie odbywał się w okresie od 8.05.2020 r. do maksymalnie 31.10.2020 r. i rozpocznie się spotkaniem inauguracyjnym online wszystkich Mentorów i Mentee w pierwszej połowie maja.
  11. Spotkanie inauguracyjne będzie realizowane poprzez platformę Zoom. Dostęp do platformy jest online, każda z wybranych Uczestniczek otrzyma link z zaproszeniem na spotkanie. Obecność na spotkaniu inaugurującym jest obowiązkowa.
  12. Realizacja Kursu Online Mamo Pracuj oraz kursów podnoszących/wzmacniających kwalifikacje będzie odbywać się od maja do końca października 2020 roku.
  13. Wszelkie wyżej wskazane daty w uzasadnionych przypadkach mogą ulec zmianie. O każdorazowej zmianie Uczestniczki/ osoby aplikujące zostaną poinformowane e-mailowo i/lub za pośrednictwem naszych portali społecznościowych.
  14. Formularze rekrutacyjne złożone po zakończeniu okresu rekrutacji, nie podlegają ocenie i nie biorą udziału w procesie rekrutacji.
  15. W przypadku większej ilości zgłoszeń niż przewidziana liczba miejsc dla Uczestniczek w Projekcie o uczestnictwie w Projekcie będą decydowały następujące kryteria:
    – ocena formularza wraz z oceną gotowości i motywacji do zmian oraz
    – wynik rozmowy kwalifikacyjnej.
  16. Osoby, które spełniły wszystkie wymagania oraz przeszły pomyślnie rozmowę rekrutacyjną, a jednak nie zostały zakwalifikowane do Projektu z powodu braku miejsc, będą umieszczone na liście rezerwowej. Biorąc pod uwagę charakter programu oraz sposób wyboru Uczestniczek, Organizator nie przewiduje możliwości odwołania się od decyzji o niezakwalifikowaniu się do Projektu.
  17. Informację o zakwalifikowaniu się do Projektu, Uczestniczka otrzyma drogą mailową i/lub telefoniczną. Miejsce w projekcie przepada, jeśli Uczestniczka nie odpowie na żadną z 2 prób kontaktu, tj. jeśli Uczestniczka nie odpowie na pierwszą próbę kontaktu w terminie 24 h, zostanie podjęta kolejna próba kontaktu drugą z metod – uczestniczka ponownie będzie miała 24 h na reakcję.

§ 5 Obowiązki Uczestniczek Projektu

  1. Zakwalifikowana Uczestniczka Projektu zobowiązuje się do:
    1) aktywnego uczestnictwa w kursie online, jeśli zdecyduje się na uczestnictwo w nim i wybierze wspólnie z Organizatorem (lista w Załączniku nr 3), a nadto do aktywnego uczestnictwa w kursie online Mamo Pracuj oraz do regularnej współpracy z Mentorem;
    2) udziału w jednym spotkaniu inauguracyjnym online przed rozpoczęciem programu szkoleniowo -mentoringowego realizowanego w ramach Projektu oraz w spotkaniu podsumowującym na zakończenie programu szkoleniowo -mentoringowego;
    3) udziału w dwóch webinarach dotyczących poruszania się po nowym rynku pracy (terminy zostaną ustalone w późniejszym czasie);
    4) obecności na wcześniej umówionych spotkaniach online z Mentorem – w ilości 12-15 spotkań;
    5) w przypadku pojawienia się konieczności przełożenia któregokolwiek z umówionych spotkań z Mentorem z jakiejkolwiek przyczyny – skutecznego poinformowania Mentora o nieobecności na spotkaniu mentorskim z odpowiednim wyprzedzeniem oraz ustalenia z Mentorem nowej daty spotkania;
    6) bycia w stałym kontakcie z Mentorem i w miarę możliwości bieżącego odpowiadania na jego maile/telefony.
    7) w przypadku chęci uczestnictwa w kursie w listy kursów, pokrycia kosztów kursu w wysokości od 30 do 50% z całkowitej ceny kursu online, który podniesie lub wzmocni jej kompetencje;
    8) ukończenia wybranego przez siebie kursu online;
    9) wypełnienia ankiet ewaluacyjnych w trakcie realizacji Projektu oraz po jego zakończeniu (ewaluacja będzie prowadzona również sześć miesięcy po zakończeniu Projektu, nie dłużej niż do końca maja 2021);
    10) poinformowania biura Fundacji telefonicznie lub mailowo minimum 3 dni przed dniem rozpoczęcia mentoringu o tym, że jednak z powodu wypadków losowych nie będzie mogła brać udziału w Projekcie.
  2. W przypadku rezygnacji przez Uczestniczkę z uczestniczenia w Projekcie w całości, jak też w przypadku przerwania kursu online (Załącznik nr 3), Uczestniczka będzie zobowiązana do całkowitego pokrycia kosztów kursu.

§ 6 Zobowiązania Organizatora

  1. Organizator zapewnia Uczestniczkom bezpłatny udział w spotkaniach online (inauguracyjne, kończące, webinary), Kursie online Mamo Pracuj, a także w spotkaniach mentorskich.
  2. Organizator dla chętnych zapewnia dostęp do wybranego wspólnie z Uczestniczką kursu finansując od 40 do 70% ceny jego wartości. O wysokości dofinansowania decyduje dyskrecjonalnie Organizator. Nie ma możliwości odwołania się od decyzji Organizatora o wysokości przyznanego dofinansowania. Uzyskanie niższego dofinansowania niż oczekiwane przez Uczestniczkę (np. 40 % zamiast 70%) nie stanowi podstawy do możliwości z rezygnacji z Uczestnictwa w Projekcie.
  3. Organizator zobowiązany jest dołożyć wszelkich starań do organizacji Projektu na jak najwyższym poziomie merytorycznym, logistycznym i technicznym.
  4. Organizator zobowiązany jest informować uczestniczki Projektu o wszelkich zmianach organizacyjnych wpływających na przebieg Projektu.
  5. Organizator nie odpowiada za przebieg i sposób prowadzenia kursów online wybranych przez Uczestniczki. Kursy te prowadzone są przez zewnętrzne podmioty (szkoły) i to one odpowiadają za ich prowadzenie oraz przekazywane w trakcie kursów treści i wiedzę merytoryczną. Organizator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za jakiekolwiek zaniedbania, zaniechania czy błędy tych podmiotów. Organizator dołożył jednakże wszelkich możliwych starań, aby z ofert dostępnych na rynku wybrać kursy najlepiej odpowiadające potrzebom potencjalnych Uczestniczek Projektu.

§ 7 Dofinansowanie kursu

  1. Organizator Projektu przedstawia Uczestniczkom listę kursów online, które obejmie swoim dofinansowaniem w wysokości 40% – 70 %. Informację o wysokości dofinansowania Uczestniczka otrzyma niezwłocznie po wybraniu przez nią, wspólnie z Organizatorem, kursu.
  2. Uczestniczka zobowiązuje się do pokrycia z własnych środków od 30 do 60% wartości kursu, wpłacając wymaganą kwotę bezpośrednio na konto konkretnej Szkoły, prowadzonej przez podmiot zewnętrzny, najpóźniej w terminie do 3 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu. Uczestniczka zobowiązana jest do niezwłocznego przesłania dowodu dokonania wpłaty (potwierdzenie PDF, skan przekazu pocztowego itp.) Organizatorowi na adres poczty elektronicznej Organizatora, tj. [email protected]. Niedokonanie wpłaty oraz nieprzesłanie potwierdzenia wpłaty w ww. terminie oznacza automatyczną rezygnację Uczestniczki oraz skutkować będzie wybraniem na jej miejsce osoby z listy rezerwowej. Uczestniczka zobowiązana będzie do poniesienia kosztów kursu na zasadach, o których mowa w ust. 4 poniżej.
  3. Po potwierdzeniu wpłaty przez Uczestniczkę, Fundacja dopłaci brakującą kwotę w wysokości 40-70% bezpośrednio na konto Szkoły, tytułem opłaty za Uczestniczkę.
  4. Rezygnując z Projektu i udziału w kursie w trakcie czasu jego trwania Uczestniczka jest zobowiązana do pokrycia wszystkich kosztów poniesionych przez Fundację dotyczących dofinansowania jej udziału w kursie. Nie ma możliwości odzyskania poniesionego wkładu własnego. Dla wyjaśnienia wszelkich ewentualnych wątpliwości wskazuje się, że po uiszczeniu przez Uczestniczkę kwoty, o której mowa w ust. 2 powyżej, w przypadku zrezygnowania przez Uczestniczkę z uczestniczenia w Projekcie, Organizator nie zwraca tej kwoty Uczestniczce. Jeśli rezygnacja Uczestniczki nastąpi po uiszczeniu przez Organizatora kwoty, o której mowa w ust. 3 powyżej, Uczestniczka jest zobowiązana do zwrócenia Organizatorowi poniesionych przez niego kosztów (uiszczone dofinansowanie) w terminie 14 dni od poinformowania Organizatora o rezygnacji.
  5. Dofinansowanie kursu traktowane jest jako nieodpłatne świadczenie zgodnie z ustawą o podatku dochodowym. W związku z tym na koniec roku 2020 Uczestniczka zobowiązana będzie do zapłaty podatku dochodowego od uzyskanego nieodpłatnego świadczenia.
  6. Organizator Projektu przygotuje i przekaże drogą mailową Uczestniczkom zaświadczenie, w którym wskaże wartość nieodpłatnego świadczenia, będącą podstawą do naliczenia podatku.
  7. Uczestniczka zobowiązuje się do samodzielnego odprowadzenia należnego podatku – ze środków własnych.
  8. Uczestniczka może zdecydować się na uczestnictwo w jednym z kursów, który jest przestawiony na liście. Odmowa uczestnictwa w kursie nie jest równoznaczna z brakiem możliwości uczestniczenia w pozostałych częściach projektu.

§ 8 Miejsce i termin odbywania się spotkań

  1. Grupowe spotkania online (na rozpoczęcie Projektu, dwa spotkania edukacyjne oraz na zakończenie Projektu) odbywać się będą na platformie Zoom lub z pomocą narzędzia do realizacji webinarów.
  2. Spotkania mentorskie odbywać się będą online poprzez ustalony z Mentorem komunikator (np. skype, Messenger itp.) oraz w ustalonych przez Mentora i Mentee terminach.
  3. Możliwa jest także realizacja spotkania offline (spotkanie osobiste), w szczególności spotkanie na zakończenie realizacji Projektu, jednakże tylko pod warunkiem, iż sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie oraz nie będzie obowiązujących rozporządzeń i aktów prawnych zabraniających zgromadzeń takiej ilości osób.
  4. W przypadku zorganizowania spotkania offline na zakończenie realizacji Projektu, odbędzie się ono w Krakowie lub w Gdańsku, a Uczestniczka zobowiązuje się przyjechać na spotkanie na własny koszt.
  5. Wszelkie informacje i aktualizacje co do terminów i miejsc spotkań będą przekazywane Uczestniczkom na bieżąco.

§ 9 Dane osobowe, wizerunek

  1. Złożenie formularza rekrutacyjnego jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych osoby aplikującej do Projektu. Udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do uczestniczenia w Projekcie.
  2. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych zostały zawarte w klauzuli informacyjnej RODO. Klauzula informacyjna RODO jest częścią formularza rekrutacyjnego, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu i jest jego integralną częścią.
  3. Uczestniczki przyjmują do wiadomości i godzą się z faktem, iż trakcie trwania Projektu zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna Uczestniczek biorących udział w spotkaniach online oraz offline. Osoba przystępująca do Projektu zgadza się na upublicznienie swojego wizerunku.
  4. Wyrażenie zgody jest jednoznaczne z tym, że fotografie, filmy lub nagrania wykonywane podczas spotkań mogą zostać umieszczone na stronach internetowych, materiałach prasowych, promocyjnych i w mediach społecznościowych Organizatora i współpracujących z nim podmiotów w kontekście wydarzenia (Projektu). Niniejsza zgoda udzielana jest nieodwołalnie i nieodpłatnie.
  5. Wyrażenie zgody jest dobrowolne aczkolwiek niezbędne do udziału w Projekcie. Wzór oświadczenia o wyrażeniu zgody stanowi Załącznik nr 2.

§ 10 Postanowienia końcowe

  1. Złożenie formularza rekrutacyjnego oznacza potwierdzenie zapoznania się z Regulaminem oraz akceptację jego zapisów.
  2. Fundacja Mamo Pracuj zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie.
  3. O ewentualnych zmianach Uczestniczki zostaną powiadomione drogą mailową. Zmiany będą obowiązywać od dnia wysłania wiadomości e-mail na wskazany przez Uczestniczkę adres poczty elektronicznej.
  4. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 01 kwietnia 2020 roku.
  5. Regulamin obowiązuje przez cały okres realizacji Projektu.
  6. Załączniki stanowią integralną część regulaminu.
  7. W przypadku pojawienia się kwestii nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie znajdą powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w tym w szczególności przepisy Kodeksu Cywilnego.

Załączniki do Regulaminu:

  • Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą informacyjna RODO oraz oświadczeniem osoby aplikującej o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na opisanych w klauzuli informacyjnej zasadach.
  • Załącznik nr 2 – Oświadczenie dla zakwalifikowanych osób do projektu Odważ się mamo – program mentoringowy.
  • Załącznik nr 3 – Wykaz kursów podnoszących/ wzmacniających kompetencje do wyboru Uczestniczek

    +3 tys. mam w newsletterze

    © Mamopracuj 2024

    Skip to content