Czego szukasz

Zapiski Babci i Zapiski Dziadka

Pachnące jeszcze farbą drukarską wczoraj dotarły do mnie, razem z KONKURSEM dla Was… O Zapiskach Babci i Zapiskach Dziadka dowiedziałam się kilka dni temu od znajomej z Facebooka. Koleżanka szukała wyjątkowego pomysłu dla dziadków od swoich małych dzieci…

Pięknie zaprojektowane i wydane na ekologicznym papierze. I mój ulubiony format, zbliżony do kwadratu (20×23 cm – pomiędzy zeszytem, a dużym A4).

To książka, a raczej zeszyt, który ma szanse połączyć pokolenia i stać się rodzinnym skarbem.

W Zapiskach (jest osobny zeszyt dla babci, osobny dla dziadka) jest miejsca na wspomnienia, ale i na zdjęcia babci / dziadka z dzieciństwa, z młodości, na zdjęcia ich rodziców i dziadków.

Zapiski podzielone są na kilka części, związanych z różnymi etapami życia babci, czy dziadka.

Jest wiele pytań o przodków naszych bohaterów, jest drzewo genealogiczne rodziny, miejsce na opowieści o dzieciństwie i młodości, o dorosłym życiu i refleksje dla wnuków. Na opowieści o mężu i dzieciach (ciekawe co babcia zechce mojej córce napisać o mnie… ;)).

Pytania na konkretne tematy ułatwią dziadkom opowiedzenie o wszystkim, co ważne, cofnięcie się do historii rodziny dobre 100 lat wcześniej… Zapiski można uzupełniać po kolei, można zacząć od tematu, który babcię / dziadka najbardziej interesuje.

[view:ad_intext_superbanner_3=block]

Nazywam się… mam teraz … lat, ale czuję się, jakbym miał…
Moje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa…
Moje ulubione zabawki, w co lubiłem się bawić – dzieci uwielbiają opowieści – babciu / dziadku opowiedz w co się bawiłeś jak byłeś mały…

Są fajne pytania o dorastanie – o pierwszy pocałunek babci, o modne ubrania czy – najlepsze pytanie – o głupoty jakie wtedy zrobiłam. Ha, ha, ha! Ciekawe do czego przyzna się Babcia!

 

Jeśli dziadkowie podejdą do tematu z entuzjazmem, mają szanse stworzyć wyjątkowy prezent dla swoich wnuków. Dzięki Zapiskom dzieci mają szanse dowiedzieć czegoś o swoich pradziadkach i prapradziadkach!

Jeśli macie babcie, które same piszą takie wspomnienia i pamiętniki, to cudownie. Dzięki Zapiskom możecie zachęcić też te z nich, którym być może pomysł wspomnień chodził po głowie, ale trudno im było zacząć. Albo te babcie i dziadków, którzy niedawno przeszli na emeryturę i szukają ciekawych pomysłów dla siebie. A może, jak już odpowiedzą na wszystkie pytania w Zapiskach – zechcą zapisywać kolejne zeszyty dla wnuków?

Tak naprawdę, to jest to fantastyczny, podwójny prezent. Wnuki dają prezent dziadkom, który potem staje się pięknym prezentem dla nich samych!

 

  

Zapiski Babci i Zapiski Dziadka wydało Wydawnictwo Zakamarki

KONKURS

20.01.2015! Specjalnie dla Was mały Konkurs. Napiszcie w komentarzu, pod tym artykułem – Jaką babcią chciałabyś byś?

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 21.01.2015 do północy. 2 Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy Zapiskami Babci lub Zapiskami Dziadka (1 osoba wygra 1 książkę) od Wydawnictwa Zakamarki.

Zapraszamy do zabawy!

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie