Czego szukasz

Jak żyć zdrowo i aktywnie. Podpowiedzi dla mam

Moda na zdrowy styl życia to całkiem fajna sprawa. Zawsze warto trochę lepiej się odżywiać i trochę więcej ruszać. Co takiego spodobało mi się w książce napisanej przez Annę Lewandowską, celebrytkę i sportsmenkę? Co wykorzystam z niej dla siebie?

Z rezerwą podchodzę do wszelkich poradników napisanych przez celebrytki. Często wydawane są tylko dlatego, że stoi za nimi znane nazwisko. Dlatego z nastawieniem „no to zobaczymy co tu jest” pożyczyłam ją z lokalnej biblioteki (oprócz tego przeczytałam Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków. Świetna książka!)

To nie jest książka, którą można przeczytać od deski do deski. Najlepiej sięgać po nią od czasu do czasu.

Przeglądając ją aż się chce zacząć gotować te pyszne i zdrowe potrawy, które proponuje autorka. Albo założyć dres i zacząć biegać… no ale z realizacją tych zamierzeń już gorzej.

1. Myślę, że do zmiany stylu życia na bardziej aktywny nie przekona mnie żaden celebrycki poradnik, ale umowa z koleżanką, że „od jutra” albo  od „po urlopie” będziemy razem ćwiczyć. Na razie ucząc moją młodszą córkę jazdy na rowerze bez bocznych kółek dużo za nią biegam i motywuję nas obie do ruchu.
Książka zainspiruje mnie do urozmaicenia ćwiczeń i do odnalezienia w nich przyjemności. Bo kto powiedział, że uprawianie sportu ma być tylko zdrowe?

2. Jak każda mama, codziennie zastanawiam się, co by tu zrobić jutro pysznego i zdrowego na śniadanie / obiad / kolację i dzięki temu poradnikowi moje menu rozszerzy się o kilka ciekawych i zdrowych przepisów: rozgrzewający krem z marchwi, chleb bananowy, krem z buraków z gruszką, sałatka z awokado z jarmużem i orzechami, kasza gryczana na słodko i wiele innych.

3. Oprócz tego, jeśli zastanawiasz się czy warto ją mieć to:

  • Jeśli lubisz poradniki, lubisz mieć je na półce i korzystać z nich to jest to dobry wybór
  • Książka  jest pięknie, nowocześnie wydana i ma bardzo ładne zdjęcia. Możesz śmiało kupić ją na prezent dla bliskiej koleżanki czy młodszej siostry.
  • Nie nadaje się jednak do torebki i czytania na placu zabaw / w autobusie / w kolejce do lekarza (niepotrzebne skreślić), bo jest bardzo ciężka. Chyba, że będziesz ją miała na Kindle.

Minusem jest to, że pożyczyłam ją z biblioteki i wkrótce muszę oddać. Do tego czasu wypróbuję pewnie ze 2-3 przepisy, a o reszcie zapomnę, albo sięgnę po… kolejny poradnik…

Tytuł: Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską

Autor: Anna Lewandowska

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska, 2014

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie