Czego szukasz

Przygotowujesz się do karmienia piersią? Sprawdź najlepsze laktatory!

Mleko matki to najlepszy pokarm dla dziecka. Z tego powodu zdecydowanie warto karmić piersią jak najdłużej. Niestety, czasem może być to trudne do pogodzenia z pozostałymi obowiązkami. Na szczęście istnieją urządzenia, które mogą w tym pomóc. Poznaj najlepsze laktatory elektryczne.

Laktator elektryczny - czy warto go kupić?

Laktatory elektryczne – jak działają?

Jako mama z pewnością chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Jednak to normalne, że nie jesteś w stanie być przy nim przez cały czas. Gdy maluch poczuje się głodny, a Ty będziesz w pracy czy na zakupach, nadal możesz zapewnić mu swój pokarm. Wystarczy tylko wcześniej odciągnąć go z wykorzystaniem laktatora i przekazać osobie, której powierzasz chwilową opiekę nad dzieckiem.

Na rynku dostępne są laktatory ręczne, ale wiele mam skarży się, że odciąganie pokarmu przy ich użyciu jest bolesne i trwa długo. O wiele lepszym rozwiązaniem są laktatory elektryczne. Ich zaletą jest także to, że dokładnie ściągają z piersi cały pokarm. Dzięki temu Twoje piersi pozostają zdrowe, gdyż minimalizowane jest ryzyko powstania zastojów mlecznych.

Laktatory to urządzenia polecane również wtedy, gdy Twoje dziecko nie umie lub ma problemy z ssaniem piersi, na przykład podczas choroby. Wówczas o wiele łatwiej jest nakarmić go butelką. Laktator przydaje się także w przypadku nadprodukcji mleka.

Gdzie szukać dobrych laktatorów?

Najlepsze laktatory to te pochodzące od sprawdzonych producentów. Warto zainteresować się m.in. marką Neno. Zdobyła ona zaufanie wielu certyfikowanych doradczyń laktacyjnych i rekomendację Polskiego Towarzystwa Położnych. Produkty tej marki można znaleźć w sklepie internetowym https://www.senmalucha.pl/karmienie-laktacja.

Czym wyróżniają się wspomniane urządzenia Neno? Przede wszystkim posiadają aż 6 poziomów stymulacji i aż 9 poziomów odciągania pokarmu. Pozwala to na dostosowanie mocy ssania do aktualnych potrzeb. Zaletą jest też pojemny akumulator, który wystarcza aż na 4 sesje odprowadzania pokarmu trwające po 30 minut każda.

W Senmalucha.pl oprócz samego laktatora kupisz także wszelkie niezbędne akcesoria do karmienia. Mowa między innymi o lejkach wykonanych z miękkiego japońskiego silikonu. Dostępne są w kilku rozmiarach, więc bez problemu dopasujesz je do wielkości swojej brodawki. Znajdziesz tam także woreczki typu twist off, dzięki którym z łatwością przechowasz pokarm w lodówce lub zamrażarce.

Postaw na jakościowy laktator elektryczny i zapewnij swojemu maluszkowi możliwość wygodnego nakarmienia w każdej chwili!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie