Czego szukasz

Przepis na udany bal karnawałowy w przedszkolu

Wiadomo nie od dziś, że dobre towarzystwo jest gwarancją świetnej zabawy. Dlatego też każda przedszkolna zabawa będzie wspaniała, gdy dziecku będzie towarzyszył najlepszy kolega, a ulubiona pani zadba o atrakcje. One sprawią, że będzie to niezapomniany dzień. Oto kilka szczegółów, dzięki którym można zorganizować najlepszy bal karnawałowy.

Wystrój sali

Podstawa to odpowiedni wystrój sali – nie może wyglądać tak jak co dzień, musi być magicznie! Balony, serpentyny i girlandy to podstawa, można jednak pokusić się o szaleństwo i przynieść kolorowe światełka, mini stroboskop albo kryształową kulę.

Muzyka

Nie ma balu bez muzyki. Obowiązkowo muszą się pojawić szlagiery w stylu „Kolorowe kredki”, „Kaczuszki” i „Jesteśmy Jagódki”. Okazuje się, że nie jest to wystarczająca dziecięca playlista. Na forach dyskusyjnych i facebookowych grupach dla mam można przeczytać, że dzieciaki po balu karnawałowym wracają do domu nucąc „Ona tańczy dla mnie” czy „Jesteś szalona” nawet, jeśli nigdy wcześniej nie słyszały disco polo.

Gry i zabawy

Przyjęcie nie może opierać się tylko na tańcach. Dzieciaki uwielbiają wesołe zabawy, można więc zrobić konkurs na najlepszy strój lub króla i królową balu. Ciuciubabka, zabawa w chowanego, gorące krzesła i inne sztandarowe zabawy wprowadzą sporo radości i śmiechu.

Konkursy

Nie mogą się odbyć bez nagród. Mogą to być małe zabawki, kolorowanki z kredkami albo książeczki. Wszystkim dzieciom można dać mały, słodki upominek, naklejki albo kotyliony.

Smakołyki

Bal to oczywiście nadzwyczajne wydarzenie, dlatego i przekąski muszą być niezwykłe. Babeczki, ciasteczka, krakersy i soczki z rurką z pewnością zadowolą dziecięce podniebienia. Bal można także zorganizować w Tłusty Czwartek i połączyć z konsumpcją pączków.

Animacja

Na karnawałowe przyjęcia można wynająć grupkę animatorów. Mogą robić za wodzireja i malować dziecięce buzie. Do tej roli można oczywiście wykorzystać rodziców, którzy wyrażą chęć pomocy tego typu.

Strój

Ostatni punkt to przebranie, bo bal karnawałowy inaczej zwany jest balem przebierańców. Najczęściej modę na kostiumy dyktuje popularność nowych bajek, filmów czy komiksów. Gdy moja córka zaczynała przedszkole poprosiła bym ją przebrała za misia pandę – razem zrobiłyśmy przebranie ze starych ubrań. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę, bo wyróżniała się w tłumie księżniczek z Krainy Lodu o wdzięcznym imieniu Elsa i małych Spidermanów.

Rok temu moje dzieci bawiły się już we dwoje na przedszkolnym balu, byli przebrani za kosmiczne rodzeństwo – Luke’a i Leilę z „Gwiezdnych Wojen” czym wzbudzali ogromne zainteresowanie, a fryzura córki zachwyt koleżanek. Aby uniknąć powtórzonych kreacji można ustalić wcześniej motyw przyjęcia, polecam postawić na kreatywność w wybieraniu stroju i próbę samodzielnego uszycia.

Karnawał trwa w najlepsze, kończy się dokładnie 28 lutego, został więc ponad miesiąc aby świętować. Życzymy Wam i Waszym dzieciom szampańskiej zabawy i wystawnych balów.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie