Czego szukasz

Przedsiębiorcze Krakowianki rozmawiają o… PIENIĄDZACH

„Kobieta musi mieć pieniądze i własny pokój” pisała w eseju „Własny pokój” wybitna pisarka i eseistka Vigrinia Woolf. Dziś, przychodzimy z podobnym przesłaniem, rozszerzając je na obszar przedsiębiorczości. Niezależność finansowa stanowi swoisty „pokój” dla współczesnych kobiet, dając im wolność i autonomię w podejmowaniu decyzji, realizacji marzeń oraz osiąganiu sukcesów w różnych dziedzinach życia.

Przedsiębiorcze Krakowianki rozmawiają o… PIENIĄDZACH

Zapraszamy serdecznie wszystkie Przedsiębiorcze Krakowianki, kobiety, które chcą się rozwijać zawodowo i poznać inne kobiety, na wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się 27 listopada, w poniedziałek w Klastrze Innowacji Społecznych i Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20 w Krakowie.

Spotkanie ma charakter otwarty i jest bezpłatne – KONIECZNA REJESTRACJA

Rozpoczęcie spotkania o godzinie 17.30.

Tym razem poruszymy temat niezwykle istotny dla każdej ambitnej i samodzielnej kobiety – pieniądze. W gronie Przedsiębiorczych Krakowianek nie ma tematów tabu, a o pieniądzach mówi się zbyt mało, jeśli już, to raczej w negatywnym kontekście. My, jednak podejmujemy tę rękawicę i zgodnie z misją programu, chcemy Cię wspierać i poprowadzić dyskusję, która doda Ci odwagi w mówieniu o finansach, wycenianiu swojej pracy czy staraniach o podwyżkę.

I choć, jak mówią „pieniądze szczęścia nie dają”, to… jak dopowiadała Marilyn Monroe – zakupy a i owszem!

Nam jednak nie chodzi o sam konsumpcyjny charakter pieniądza. O finansach myślimy szerzej, w kontekście budowania Twojej niezależności i bezpieczeństwa, dlatego zarezerwuj swój kalendarz, spotkajmy się w poniedziałek 27 listopada o godzinie 17.30 i budujmy wspólnie społeczność przedsiębiorczych, odważnych, pewnych siebie i krakowianek

Chcę przyjść na spotkanie!

Harmonogram spotkania:

  • 17.30-17.45 rejestracja uczestniczek
  • 17.45-18.00 powitanie i podsumowanie projektu:

Nina Gabryś-Janowska, pełnomocniczka prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki równościowej, inicjatorka projektu #krakowianki
Wojciech Łaptaś, z-ca dyrektora wydziału ds. przedsiębiorczości i Innowacji UM Krakowa

  • 18.00-19.00 Panel dyskusyjny pt. „Kobiece drogi do niezależności finansowej”

Prelegentki:

Prelegentka Jolanta Gantkowska - Przedsiębiorcze Krakowianki rozmawiają o pieniądzach

Jolanta Gantkowska, AMS

Związana z Alexander Mann Solutions od ponad 18 lat obecnie zajmuje stanowisko Dyrektor Zarządzającej ds. Zasobów Ludzkich oraz zarządza 6 oddziałami Alexander Mann Solutions na świecie. Jednocześnie jest odpowiedzialna za rozwój i implementacje globalnej strategii w zakresie standaryzacji i automatyzacji procesów HR.

Jola jest związana z branżą HR od ponad 20 lat i w trakcie swojej kariery jest zawsze zorientowana i najlepsza częścią jej kariery zawodowej, jest rozwój ludzi, poprzez budowanie ścieżek kariery, umożliwianie zbieranie doświadczeń zgodnych z ich aspiracjami.

Prywatnie, Jola spędza jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, spacerując lub jeżdżąc na rowerze oraz podróżując.

Prelegentka Agnieszka Olszańska - Przedsiębiorcze Krakowianki rozmawiają o pieniądzach


Agnieszka Olszańska, SIMPLY SAY

Konsultantka kredytów i nieruchomości, ekspertka kredytowa i agentka nieruchomości w jednym. Łączy te dwie role w swojej codziennej pracy dla satysfakcji swoich klientów. Przedsiębiorczyni – właścicielka firmy konsultingowej SIMPLY SAY.

Napływowa Krakowianka. Ponad 9 lat temu wybrała Kraków na miejsce do życia i pracy, który pokochała z wzajemnością. Od 27 lat związana z finansami, doświadczenia zdobywała m.in. w dużych korporacjach Banku Pekao i Allianz.

Poczucie sensu, którego niezmiennie poszukuje, prowadzi ją do angażowania się w różne inicjatywy pro bono jak: organizowanie spotkań międzybranżowych w zakresie szeroko pojętej sprzedaży Architekci Sprzedaży, współorganizowanie LinkedIn Local Kraków, wspieranie w radzie grupy spotkań krakowskiej i małopolskiej branży nieruchomości pod nazwą Grupa Współpracuję. Lubi dzielić się wiedzą, co robi organizując praktyki, a także staże w SIMPLY SAY oraz jako prelegentka/praktyk biznesu na zaproszenia, m.in. UEK, Kraków Miastem Startapów.

Prywatnie mam dorosłej córki, z którą współpracuje rozwijając firmę. Równowagę w jej życie wprowadza kontakt z naturą. Góry, joga i medytacja tworzą dla niej wspólny mianownik. Interesuje ją wiele dziedzin, od marketingu i employerbrandingu, poprzez design i architekturę, po psychologię jak również rozwój osobisty. Stawia na autentyczne relacje w biznesie oraz współpracę firm. Wierzy, że daje to korzyści wszystkim stronom i pomaga firmom wznieść się na wyższy poziom, a klientom dostarczać kompleksową obsługę.

Przedsiębiorcze Krakowianki rozmawiają o pieniądzach - prelegentka Katarzyna Stypulska-Trybulec

Katarzyna Stypulska-Trybulec, Slow Fashion Cafe

Właścicielka Slow Fashion Cafe, plastyczka, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Miłośniczka mody, rozumianej jako sztuka użytkowa. Odpowiada za organizację codziennego życia pracowni, wdrażanie w życie nowych projektów, kontakty z klientami oraz oczywiście atmosferę miejsca. Współtworzy autorskie kolekcje Slow Fashion Cafe pod marką Németh&Stypulska.

Przedsiębiorcze Krakowianki rozmawiają o pieniądzach - Dorota Mastalska

Dorota Mastalska

Przedsiębiorczyni, inwestorka, prezeska 4 spółek. Prowadzi firmy w Polsce i Hiszpanii działając w branży informatycznej, deweloperskiej i inwestycyjnej. Jej motto: „Mądrzy przedsiębiorcy współpracują, pozostali konkurują”. Tworząc i rozwijając firmy kładzie nacisk na relacje, automatyzacje i wolność w biznesie. Doświadczenia zdobywała od 2008 roku tworząc ogólnopolską organizacje, grupy kapitałowe i spółki. Dodatkowo łączy role kobiety biznesu z byciem mamą nastolatki. Góralka z pochodzenia, pasjonatka snowboardu, podróży, a także kultury góralskiej.

Moderacja: Basia Man

  • 19.00 – 19.10 quiz z nagrodami
  • 19.10 – 19.40 Power Speech: Dorota Mastalska
  • 19.45 – zamknięcie części oficjalnej

Po oficjalnej części spotkania, zapraszamy wszystkie uczestniczki do kobiecego networkingu oraz konsultacji. Będziecie miały okazję skonsultować się z zespołem Talenti, ekspertami biznesowymi oraz pracownikami Punktu Obsługi Przedsiębiorcy UM Krakowa.

Nie zapomnij oznaczyć daty 27 listopada w swoim kalendarzu

Wydarzenie jest bezpłatne – konieczna jest rejestracja!

To wyjątkowe spotkanie połączy naszą społeczność w fascynującej rozmowie o drogach do niezależności finansowej. Bądź z nami, zadawaj pytania, zdobywaj cenne wskazówki od doświadczonych przedsiębiorczych kobiet, a także korzystaj z okazji do nawiązania cennych kontaktów podczas networkingowej części wydarzenia.

Spotkanie “Przedsiębiorcze Krakowianki rozmawiają o… PIENIĄDZACH” jest częścią projektu Przedsiębiorcze Krakowianki realizowanego przez Fundację Mamo Pracuj na zlecenie Miasta Krakowa.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Wspiera zespół komunikacji Mamo Pracuj i wszystkie działania zwiększające zaangażowanie kobiet w życie społeczne i publiczne. Wierzy, że świat oparty na różnorodności będzie lepszym miejscem. Po godzinach pływa w syrenim ogonie, nurkuje i czyta biografie. Uwielbia podróżować bez planu.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie