Czego szukasz

Project Baby Runway, – pozwól się ubrać!

A gdyby tak Twoje zestawy ubraniowe (do pracy?) pomogło Ci przygotować Twoje dziecko? Jedna z mam wymyśliła Project Baby Runway. Tydzień bliskości z dzieckiem i zabawę z modą.

Zamiana?

Zanim jeszcze urodzi się dziecko, rodzice kompletują już dla niego ubranka. Decydują o tym, w co będą je ubierać dbając o jego bezpieczeństwo i wygodę. Często też kierują się własnymi upodobaniami estetycznymi. Rodzic przez kilka następnych lat codziennie powtarza tę czynność czasem nawet nie zauważając zdania dziecka lub dając mu ograniczony wybór. Gdyby jednak odwrócić role? Czy coś by to zmieniło?

Project Baby Runway

Project Baby Runway chce odpowiedzieć na to oraz wiele innych pytań. Jest adresowany do mam dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Polega on na tym, aby przez 7 dni to dziecko wybierało ubranie dla mamy według własnych upodobań oraz wrażeń. Ma za zadanie pogłębić relacje między rodzicem a dzieckiem, nawiązać bliskość, oraz wspomóc autonomię. Obserwować jak zmienia się poczucie własnej godności czy ustalone granice.

Projekt trwa od tygodnia i już teraz możemy powiedzieć, że spotkał się z wieloma pozytywnymi reakcjami. Mamy są zaskoczone, jak przemyślanych wyborów dokonują ich dzieci. Inni, którzy nie wiedzą, że stylizacji dokonało dziecko, nie zwracają w ogóle uwagi na to, że mama wygląda trochę „inaczej”. Mamy mogą również spojrzeć w nowy, świeży sposób na swoją szafę (nagle okazuje się, że „ma się w co ubrać”). Jest to wspaniała zabawa, często angażująca całą rodzinę (np. tata robi zdjęcia, młodsze rodzeństwo pomaga) – mówi Ewelina Majchrzak, mama, która wymyśliła tę akcję razem z koleżanką, Anną Ludziejewską. 

Jak widzi Cię Twoje dziecko?

Zachęcamy wszystkie mamy do udziału w projekcie, który pozytywnie zmieni wasze spostrzeganie tak banalnej codziennej czynności, jaką jest ubieranie.

Project Baby Runway na FB

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie