Czego szukasz

Program FDM dla powracających na rynek pracy jest już dostępny w Polsce!

Powrót na rynek pracy po przerwie nie jest sprawą prostą. Podobnie powrót do branży, jeśli miałaś w niej dłuższą przerwę. Program FDM został zaprojektowany tak, aby wszyscy, którzy mają już pewne doświadczenie w danej dziedzinie, ale jakiś czas pracowali w innym charakterze lub nie byli zatrudnieni, mogli powrócić na podobne lub wyższe stanowisko. Program jest już dostępny w Polsce, a rekrutacja trwa cały rok. Dowiedz się więcej!

Jaka jest idea programu?

Program został stworzony, aby wspierać powrót do pracy specjalistów, szczególnie kobiet, niezależnie, czy minął rok, czy 20 lat. Rozpoczyna się on intensywnym szkoleniem, które aktualizuje i rozszerza twoją wiedzę o niezbędne narzędzia, języki i programy. Następnie otrzymujesz zatrudnienie w jednej z firm polskich lub zagranicznych, której zależy na wykwalifikowanej kadrze i dlatego zdecydowała się na współpracę z nami.

Od pierwszego dnia szkolenia otrzymujesz wynagrodzenie, a także opiekę merytoryczną i wsparcie, aby powrót do pracy był nie tylko sprawny, ale dla ciebie satysfakcjonujący. Staramy się traktować każdą uczestniczkę indywidualnie, bo wiemy, że różne są sytuacje życiowe. W naszym wspólnym interesie jest, abyś odnalazła się w nowej rzeczywistości, dlatego możesz liczyć na wsparcie nie tylko innych uczestników, ale szeregu specjalistów, którzy pomogą Ci zacząć na nowo.

Chcę poznać szczegóły oferty!

Kim jesteśmy?

FDM jest globalną firmą, świadczącą profesjonalne usługi doradztwa dla przedsiębiorstw, zapewniając im dostęp do najlepszych kadr. Rekrutujemy i szkolimy absolwentów, byłych pracowników sił zbrojnych i osoby powracające do pracy, przygotowując je do roli specjalistów w zakresie IT i biznesu, a następnie wdrażając do pracy jako naszych konsultantów w znaczących firmach polskich i międzynarodowych.

W naszym zespole pracuje ponad 90 narodowości, dlatego zachęcamy do integracji i celebrujemy różnorodność. Nasze inicjatywy, w ramach programu „Kobiety w IT”, wspierają kobiety w branży, dążąc do stworzenia zrównoważonego pod względem płci środowiska pracy. Grupa FDM jest pracodawcą równych szans i wszyscy wykwalifikowani kandydaci są brani pod uwagę przy zatrudnieniu, bez względu na rasę, religię, płeć, orientację seksualną, wiek, niepełnosprawność lub jakikolwiek inny status chroniony prawem.

FDM jest obecna na rynku ponad 30 lat i dotychczas zapewniła pracę ponad 5 500 pracownikom na całym świecie. Posiadając centra w Europie, Ameryce Północnej i regionie Azji i Pacyfiku, firma stała się jednym z głównych międzynarodowych pracodawców, a dzięki polityce równych szans, wysokiej jakości kursom i licznym programom pracowniczym, zdobyła szereg nagród i akredytacji.

zdjęcie cztery pracownice w trakcie rozmowy

Co oferujemy?

Po zakwalifikowaniu się do programu kandydatki mogą liczyć na intensywne kilkunastotygodniowe szkolenie, umożliwiające zdobycie lub podniesienie kwalifikacji. Zajęcia prowadzone są przez uznanych w swoich dziedzinach ekspertów, dyplomowanych nauczycieli, ale także wieloletnich praktyków, którzy dysponują najbardziej aktualną wiedzą i doświadczeniem biznesowym. W trakcie szkolenia, w zależności od wybranej specjalizacji, będziesz uczyła się wszystkich niezbędnych języków, programów i narzędzi pomocnych w przyszłości.

Uczestniczki mogą wybierać spośród licznych kierunków. Decydując się na ścieżkę IT, mogą szkolić się w ramach takich obszarów jak: rozwój oprogramowania, testowanie oprogramowania, zarządzanie chmurą, czy operacje IT. Wybierającym ścieżkę biznesową oferujemy szkolenia z obszarów takich jak: analityka biznesowa, zarządzanie projektami, zarządzanie ryzykiem i kontrola zgodności.

Uczestniczki zaczynają zarabiać od momentu rozpoczęcia szkolenia jak każdy regularny pracownik. Co więcej, uczestniczkom szkolenia oferujemy stałe wsparcie i mentoring. Zostaniesz objęta opieką w zakresie merytorycznym, ale także w zakresie twojego samopoczucia i komfortu pracy. Będziesz mogła skorzystać z licznych szkoleń, grup zainteresować i wydarzeń pracowniczych.
Jeśli kandydatka pomyślnie przejdzie szkolenie, oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia praktycznego, podczas minimum 18 miesięcy pracy dla jednej z firm, która z nami współpracuje. Jako Konsultantka FDM będziesz pracować jako członek jednego z zespołów naszych klientów nad różnego typu projektami.

Jak można dostać się do programu?

Zapraszamy kandydatki, które miały co najmniej roczną przerwę w karierze lub przez rok (lub dłużej) pracowały poza branżą IT. Z racji tego, że po szkoleniu obejmujesz stanowisko co najmniej średniego szczebla, wymagamy doświadczenia kierunkowego, każdorazowo opisanego w ofercie pracy. Liczymy, że znasz język angielski na poziomie B2, ponieważ część zajęć, a następnie obowiązków, jest realizowana w języku angielskim.

Kandydatka powinna być także gotowa na podjęcie szkolenia w pełnym wymiarze godzin oraz pracy na cały etat przez 18 miesięcy po szkoleniu. Praca z reguły świadczona jest w modelu hybrydowym, ale może się okazać, że pracodawca wymaga stałej obecności w biurze. Zapraszamy kandydatki z różnych państw, ale w przypadku kandydatów spoza Polski będziemy wymagać dokumentów takich jak pozwolenie na pracę i pozwolenie na pobyt.

baner z ofertą FDM

Jakie korzyści daje uczestnictwo w programie?

Możesz potraktować program jako okazję to nabycia nowych umiejętności, zdobycia atrakcyjnej pozycji w ramach swojego doświadczenia, możliwość rozpoczęcia pracy w wymarzonej firmie lub sposób na podniesienie swoich zarobków. Na koniec otrzymasz międzynarodowo uznawany certyfikat, który będzie potwierdzeniem twoich umiejętności i będzie Ci towarzyszył przez resztę kariery zawodowej.

Po 18 miesiącach będziesz mogła pójść własną drogą, zaangażować się we współpracę z FDM lub pozostać u pracodawcy, u którego zdobywałaś doświadczenie przez ostatnie miesiące. Kursy są na tyle kompleksowe, a zarazem uniwersalne, że dają punkt wyjścia do zdobycia różnych stanowisk. Rekrutacja trwa cały rok, dlatego w zależności od okresu dostępne są różne stanowiska, w różnych miastach. Jeśli zdecydujesz się na aplikację, nasz zespół rekrutacyjny skontaktują się z tobą i wyjaśnią dokładnie dalsze etapy procesu.

Poznaj historie uczestniczek programu z całego świata:

logotyp FDM
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie