Czego szukasz

Program edukacyjny „Mother Tech Lab” – nabór do projektu

Właśnie rozpoczął się nabór do programu edukacyjnego „Mother Tech Lab. Design your balanced career path.” Zaplanowane przez Fundację G10 przy wsparciu SAP Polska warsztaty mają na celu wspieranie przedsiębiorczości wśród mam dzieci do lat trzech, jak i przedstawienie im możliwości korzystania z nowoczesnych technologii w prowadzeniu własnego przedsięwzięcia. W programie może wziąć udział 30 mam z Warszawy i okolic! Zapisy już trwają!

telefon, tablek i notatnik w ręce kobiety

Drugie Laboratorium Przedsiębiorczości dla Mam – dla kogo?

Do udziału zachęcamy mamy na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, powracające do pracy lub wchodzące na rynek pracy po okresie nieobecności wynikającej z opieki nad dziećmi. Pierwsze spotkanie z uczestniczkami zaplanowane jest na 19 lutego 2016.

Co się będzie działo?

W pierwszej edycji programu organizatorzy badali potrzeby mam małych dzieci, i tym razem Fundacja G10 oraz SAP Polska proponują udział w kompleksowym programie edukacyjnym, składającym się z trzech części:
1/ warsztaty „Nowe technologie – nowa wizja kariery”
2/ indywidualne wsparcie mentoringowe
3/ networking

Realizatorzy programu od lat promują proaktywne podejście do zmian w karierze i pomagają kobietom w wypracowaniu projektu własnej ścieżki rozwoju zawodowego.

Program oferuje warsztaty, na których pomysły na działalność rozwijane będą przy pomocy metodologii design thinking oraz w oparciu o modele biznesowe. Będzie można ponadto przećwiczyć prezentację własnych pomysłów oraz poznać kilka technik sprzedażowych. Uczestniczki dowiedzą się także jak korzystać z różnych zdobyczy informatycznych, jak np. rozwiązania mobilne, czy chmura obliczeniowa, by móc włączyć je w swój pomysł na działalność. Osoby, które wezmą udział w programie będą mogły skorzystać ze wsparcia mentorskiego, wymieniać doświadczenia i budować sieć wsparcia dla swoich dalszych planów i działań.

Program „Mother Tech Lab. Design your balanced career path” to kontynuacja programu „Mother Impact Lab”.

Pomysł wyróżnia się wśród ofert na rynku szkoleniowym poprzez kompleksowe podejście. Łączy on edukację z wsparciem mentorskim, daje możliwość bezpłatnego skorzystania z warsztatów oraz tworzy motywującą sieć wspierających się rodziców. Podczas warsztatów, które prowadzone będę w centrum Warszawy, dostępne są opiekunki dla dzieci, co w zeszłorocznej edycji programu było dużą zachętą dla mam.

Grupą docelową działań Fundacji G10 są głównie rodzice. Z projektów fundacji korzystają zarówno mamy, które mają wolny zawód, tj. tłumaczki, dziennikarki, pisarki, osoby pracujące w PR, software inżynierii, prowadzące firmy cateringowe, turystyczne, szkoleniowe, jak i pracowniczki korporacji przebywające na urlopach wychowawczych, świadczące tele-pracę na rzecz swoich firm. Wśród odbiorców dotychczasowych działań fundacji są też samozatrudniający się ojcowie.

Jak się zapisać?

Po prostu napisać maila na adres: [email protected] lub zadzwonić na numer: 660 755 677

Aktualne informacje o projekcie na FB >

Kontakt do organizatorów:
www.miastomamy.wix.com/fundacjag10
SAP Polska: www.sap.com/poland

Za koordynację programu odpowiada: Karolina Dorożała

Nasz portal został patronem medialnym projektu!

Zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie