Czego szukasz

Profesjonalne narzędzia do pielęgnacji paznokci, skórek i dłoni w Cosmetics Zone

Perfekcyjny manicure to efekt wielu etapów działań. Jednym z nich jest pielęgnacja paznokci i skórek. Starannie wygładzona i dopracowana płytka jest podstawą trwałej hybrydowej stylizacji. Poznaj profesjonalne narzędzia, które pomogą Ci w tym ważnym procesie.

Profesjonalne narzędzia do pielęgnacji paznokci w Cosmetics Zone

Jakie narzędzia do opracowywania płytki i usuwania skórek zapewnią najlepsze efekty? Wiele zależy od umiejętności i osobistych preferencji. Niezależnie od tych zmiennych czynników, warto zainwestować w akcesoria i sprzęt dobrej jakości, np. z linii profesjonalnej. Zadowolą one stylistki paznokci i wspomogą amatorki, które wykonują hybrydy w domu.

Cążki i nożyczki do skórek

To produkty, które pozwolą Ci dokładnie wyciąć skórki okalające paznokcie. Żeby baza dokładnie przylgnęła do płytki, ta musi być idealnie gładka. Malowanie po skórkach znacznie skraca trwałość całego manicure’u i może doprowadzić nawet do wystąpienia reakcji alergicznej.

Jakie cążki i nożyczki wybrać? Profesjonalne, ze stali nierdzewnej. Są one droższe od drogeryjnych produktów, ale znacznie przewyższają je trwałością. Wyróżnia je także ostrość, która zapewnia idealną precyzję. Dobrej jakości urządzenia do wycinania skórek kupisz w sklepie Cosmetics Zone.

Radełka i patyczki

Zanim w ruch pójdą nożyczki lub cążki, warto podważyć skórki za pomocą kopytka-radełka. Zwróć uwagę na metalową wersję typu pusher, ze stali nierdzewnej. Później pomoże ona usunąć stylizację hybrydową.
Ciekawą alternatywą są patyczki z drewna pomarańczowego. Nie są trwałe, ale wyróżnia je delikatność. Nie powodują zarysowań ani zniszczeń, na które są narażone osoby dopiero uczące się wykonywania manicure’u.

Cosmetics Zone paznokcie krem

O opracowaniu płytki musisz pamiętać szczególnie przed przystąpieniem do przedłużania paznokci

Pilniki i polerki

Dokładne usunięcie skórek to nie wszystko. By manicure był trwały, trzeba także wypolerować płytkę. Na estetykę całości wpływa także spiłowanie jej do wybranego kształtu. Jeśli jesteś posiadaczką naturalnych paznokci, odpowiednie będą pilniki średnioziarniste o gradacji 100/180. Najpopularniejsze i najbardziej wszechstronne są wersje papierowe. Profesjonalistki używają ich jednorazowo, ponieważ nie da się ich wysterylizować. Płytkę najprościej wygładzić z pomocą bloczka polerskiego. Możesz użyć do tej czynności także drobnoziarnistego pilnika o gradacji 240/500.

Frezarki do paznokci

Frezarka jest profesjonalnym urządzeniem, które zapewnia spektakularne efekty, ale posługiwanie się nim wymaga wprawy. Niektóre profesjonalistki wolą usuwać skórki i nadawać kształt paznokciom za pomocą klasycznych urządzeń. Za to frezarka coraz częściej gości w domach amatorek, które cenią sobie uniwersalność tego urządzenia. W zależności od dobranego frezu można z jego pomocą wygładzić płytkę, usunąć skórki, a nawet spiłować płytkę naturalną i przedłużaną, czy zdjąć starą stylizację.
Pamiętaj, że nieumiejętnie użyte urządzenie może uszkodzić paznokcie. Rozpocznij naukę od niskich obrotów i stopniowo wyczuwaj zakres działania frezarki.

Kosmetyki do pielęgnacji

Zadbane, odpowiednio nawilżone skórki nie będą sprawiały dużego problemu podczas usuwania. Dlatego elementem Twojej codzienności powinno być używanie kremu do rąk z dobrym składem. Dodatkowo zalecamy nawilżanie płytki paznokci i okolic, np. za pomocą mieszanki naturalnych olejów.

Na koniec mamy dla Ciebie przydatny pro tip. Przed usunięciem skórek namocz dłonie w wodzie z żelem do kąpieli lub nawilżającym olejkiem. Możesz wspomóc się też specjalnym, zmiękczającym preparatem, który rozpuszcza błonki i skórki.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie