Czego szukasz

Pracuj Like a Bosch! Czyli dlaczego Open Day on-line to strzał w dziesiątkę?

Od lat dni otwarte u pracodawców cieszyły się Waszym ogromnym zainteresowaniem. Dlatego ani chwili nie wahaliśmy się, aby zorganizować dni otwarte w wersji on-line! Jakie czasy, takie rozwiązanie… like a Bosch! Dzięki formule on-line mogliśmy w jednym dniu odwiedzić dwa oddziały Bosch; w Warszawie i Mirkowie k. Wrocławia. A to najlepszy sposób, aby przyszłe kandydatki i przyszli kandydaci mogli poznać firmę i wpisać ją na listę pracodawców marzeń!

Pracuj Like a Bosch - dni otwarte firmy BOSCH

Pracuj Like a Bosch! Czyli dlaczego Open Day on-line to strzał w dziesiątkę?

152 osoby zapisane na Open Day on-line #PracujLikeABosch, z czego w spotkaniu 70 osób wzięło udział, a 90% oceniających event po, wskazuje 6 – czyli ocenę najwyższą!

Czas trwania 3h.

90% osób, które podzieliły się z nami feedbackiem po spotkaniu, oceniło je na 6! Wśród opinii „co poprawić”, najczęściej pojawiała się prośba, aby było dłużej! 😉

To zdecydowanie świadczy o tym, że spotkanie było bardzo wartościowe. Podobną oceną podzielił się także zespół Bosch! Było ciekawie, było super.

Odwiedź profil BOSCH w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom, albo sprawdź od razu najnowsze rekrutacje!

Jaki jest cel takiego wydarzenia?

Jednym z celów, jaki przyświecał nam w trakcie przygotowań tego wydarzenia, było pokazanie firmy „od środka”, pokazanie jaka jest i jakie są jej wartości. Jasne jest, że w ciągu 3 godzin nie pokażemy kultury organizacyjnej firmy, ale nawet takie krótkie spotkanie, daje pogląd na to, jaka atmosfera panuje w firmie. Sądząc po komentarzach – cel został osiągnięty!

Kolejną myślą było zaprezentowanie opcji rozwoju w firmie, której produkty można znaleźć w każdym domu. Bo choć marka Bosch kojarzy się ze sprzętem gospodarstwa domowego, to jej portfolio produktów jest bardzo szerokie. Firma Bosch poszukuje pracowników w bardzo różnych obszarach: od HR i rekrutacji, pracowników działów IT, sprzedawców, a także na produkcji. A i to nie jest pełna lista!

Niemniej ważnym celem, było pokazanie także naszej bliskiej współpracy i opowiedzenie o tym, jak firma Bosch wspiera kobiety wracające na rynek pracy po przerwie, w ramach programu mentoringowego #MotherEmpower! A już na początku 2022 roku, startuje kolejna edycja.

Pracuj Like a Bosch - współpraca z firmą Bosch

A co najbardziej podobało się uczestnikom?

„Rozmowy o przebranżowieniu i o samej rekrutacji. Rozmowa z pracownikami pokazała, że firma dba o rozwój pracowników. Bardzo wartościowy Speed Recruitment oraz możliwość zadawania pytań prelegentkom.”

„Rozmowy o przebranżowieniu. Ale cała prezentacja była świetna i dawała dobre overview o firmie i jej wartościach.”

„Bardzo fajny webinar. Dużo przydatnej wiedzy i taki budujący na duchu dla osób, szukających/zmieniających pracę.”

„Świetny timing, dobre tempo spotkania, dobrze dobrani prelegenci, luźna, przyjazna atmosfera – myślę, że cel został osiągnięty.”

I już dziś zapraszamy serdecznie do kolejnych wydarzeń i akcji, które planujemy wspólnie z Robert Bosch Polska!

A tymczasem, zaglądajcie na bieżąco do ofert pracy, które znajdziecie pod profilem firmy w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie