Czego szukasz

Pracuj i pomagaj innym. Zostań Fanem Digitalizacji w Santander Bank Polska

Masz moc wyjaśniania jak coś działa? Szybko uczysz się nowych aplikacji i generalnie wiesz, jak poruszać się w cyfrowym świecie? Przekuj swoje super moce w pracę w jednym z największych banków w Polsce! Dołącz do zespołu „Fanów digitalizacji” Santander Bank Polska i pomagaj innym poruszać się w bankowości cyfrowej. Wybierz lokalizację i aplikuj do najbliższego oddziału!

Fani Digitalizacji Santander Bank Polska

Pracuj i pomagaj innym. Zostań Fanem Digitalizacji w Santander Bank Polska

W całej Polsce trwa akcja rekrutacyjna do oddziałów Santander Bank Polska, w której możesz zyskać płatny staż i szansę na stałą pracę i to pomagając innym.

Ta praca polega na:

  • pomocy klientom w wykorzystaniu potencjału technologii cyfrowej,
  • wsparciu klientów w strefie samoobsługowej,
  • edukacji klientów w zakresie zdalnego bankowania.

Brzmi ciekawie? Przeczytaj wywiad z przedstawicielkami Santander Bank Polska, które stoją za pomysłem, sprawdź szczegóły i aplikuj. A może znasz kogoś, kto idealnie się nadaje na to stanowisko? Prześlij ofertę!

Skąd tak innowacyjny pomysł, aby w oddziałach Santander Bank Polska w całej Polsce dostępne były osoby do pomocy klientom w zakresie kompetencji cyfrowych?

Elżbieta Krauze: Jest to podyktowane potrzebami zmieniającego się świata, a my jesteśmy uważni na te potrzeby. Pandemia i rozwój usług zdalnych, ale przede wszystkim troska o wygodę naszych klientów sprawiły, że postanowiliśmy wyjść naprzeciw nowym digitalnym wyzwaniom. Dbamy o najwyższy poziom jakości obsługi, słuchamy naszych klientów, a nasze produkty i usługi wprowadzamy w oparciu o ściśle zidentyfikowane potrzeby. Jesteśmy i chcemy być pomocni i towarzyszyć naszym klientom – pokazywać im, jak mogą ułatwić sobie wiele codziennych czynności. Jakie korzyści osiągnie i jaki problem klienta rozwiążemy. Chodzi tu zarówno o naszą aplikację mobilną, bankowość internetową, czy wpłatomaty, jak i inne przydatne rozwiązania. Na przykład pomagamy założyć Profil Zaufany, który pozwala klientom realizować wiele spraw urzędowych bezpośrednio z domu.

Zdecydowanie! Fan digitalizacji, może być przyjacielem klienta – to nie jest standardowe podejście do klientów banku, prawda? Co taka osoba może zmienić w funkcjonowaniu banku?

Elżbieta Krauze: Przede wszystkim jest to osoba, która doskonale porusza się w świecie digital i ma pasję z tym związaną. To doskonale współgra z dzisiejszymi zainteresowaniami klientów. Ponadto zależało nam, aby pomóc klientom, którzy nie do końca odnajdują się w dzisiejszym zdalnym świecie, ale nieuchronne jest dziś to, że staną się jego częścią. Chcemy zainteresować szczególnie tych klientów, którzy potrzebują więcej naszego czasu na wytłumaczenie i wyrozumiałości, aby obdarzyli nas zaufaniem i pozwolili wprowadzić się w tajniki świata cyfrowego. To właśnie swoją cierpliwością, jasną komunikacją i przekazywaną pasją, nasi Fani Digitalizacji budują przyjaźń z klientami. Uważność, poświęcony czas i przyjazna edukacja ma ogromny wpływ na budowanie wizerunku banku, jakiego chcieliby nasi klienci.

Kim jest zatem taki idealny Fan Digitalizacji? Jakie cechy powinien posiadać? I to wcale nie musi być osoba młoda, prawda?

Kamila Kowalska: Dokładnie! Wiek nie ma znaczenia! Na staż chętnie przyjmiemy osoby, które są ciekawe świata digitalnego i sprawnie poruszają się po aplikacjach i internecie oraz lubią dzielić się swoją wiedzą z innymi. Bardzo zależy nam również na dobrej atmosferze pracy, więc zwracamy uwagę na to, by osoba, która przyjdzie do nas na staż była pozytywnie nastawiona do współpracowników i klientów.

Już w kilku oddziałach Fani Digitalizacji działają, prawda? Jak klienci banku reagują na takie pomocne osoby?

Joanna Zakrzewska: Klienci reagują bardzo pozytywnie, szczególnie osoby starsze, które dotychczas nie korzystały z usług elektronicznych czy aplikacji mobilnej. Fan Digitalizacji ma dla tych klientów zdecydowanie więcej czasu niż doradca. Każdy obsługiwany klient ma możliwość powrotu z pytaniami i po pomoc, aby rozwiać wszelkie wątpliwości To dodatkowe zainteresowanie jest bardzo cenione wśród klientów, rola Fana Digitalizacji zyskuje coraz bardziej na popularności, klienci polecają tę formę współpracy swoim znajomym. Budują się bardzo pozytywne relacje.

Grafika Dołącz do stażu Santander Bank Polska

A jakimi spostrzeżeniami dzielą się pierwsi stażyści? Jak podoba się im ta unikalna rola w banku?

Joanna Zakrzewska: Przede wszystkim cenią sobie kontakt z klientem i fakt, że odgrywają ważną rolę w jego edukacji. Sami uczą się bardzo dużo z zakresu wiedzy bankowej, jakości obsługi, a także szerokorozumianych relacji międzyludzkich. Są to dla nich bardzo pozytywne doświadczenia zawodowe, rozwijające wiele umiejętności. W prostych słowach, są bardzo potrzebni w swojej roli!

Zainteresował Cię program? Sprawdź szczegóły i aplikuj!

Jakie są warunki zatrudnienia, a także jakie są dalsze możliwości rozwoju w Santander Bank Polska?

Kamila Kowalska: W trakcie sześciomiesięcznego stażu oferujemy kandydatom współpracę w oparciu o umowę zlecenie. Natomiast po ukończeniu stażu istnieje możliwość zatrudnienia na umowę o pracę, na stanowisku doradca klienta. Wraz z nabywaniem umiejętności, nasi pracownicy stają przed wyborem możliwości pracy z klientem indywidualnym lub biznesowym.

Na koniec, powiedźcie proszę jednym zdaniem, dlaczego warto zostać Fanem Digitalizacji?

Joanna Zakrzewska: Dlaczego warto? Aby poznać bliżej bogactwo rozwiązań cyfrowych (nie tylko bankowych), pomagać innym je oswoić, aby ułatwiały życie, a także doświadczyć nowoczesnej bankowości oraz zyskać szansę, aby dołączyć do nas na dłużej.

Kamila Kowalska: Bo to bardzo ciekawa przygoda i świetny start na rozpoczęcie swojej kariery w obszarze kontaktu z klientem 🙂

Bardzo dziękuję za rozmowę!

Elżbieta Krauze, Dyrektorka Departamentu Doskonalenia Doświadczeń Klienta w Sieci Dystrybucji Santander Bank Polska
Elżbieta Krauze
Joanna Zakrzewska Dyrektorka Regionu Santander bank Polska – 1 Region w Bolesławcu
Joanna Zakrzewska
Kamila Kowalska, HR Biznes Partner, Departament Partnerstwa Biznesowego Santander Bank Polska
Kamila Kowalska

Do rozmowy o programie stażowym “Fan Digitalizacji” zaprosiłyśmy przedstawicielki Santander Bank Polska w składzie:

  • Elżbieta Krauze, Dyrektorka Departamentu Doskonalenia Doświadczeń Klienta w Sieci Dystrybucji – pomysłodawczyni programu
  • Joanna Zakrzewska, Dyrektorka Regionu – 1 Region w Bolesławcu
  • Kamila Kowalska, HR Biznes Partner, Departament Partnerstwa Biznesowego

Zdjęcia i grafiki: własność Santander Bank Polska oraz archiwum własne bohaterek wywiadu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie