Czego szukasz

Praca dorywcza dla młodej mamy – gdzie szukać?

Niedawno zostałaś mamą i aktualnie przebywasz na urlopie macierzyńskim. Czas jednak nieco Ci się dłuży, a dziecko ma już na tyle ustabilizowany tryb dnia, że spokojnie mogłabyś poświęcić kilka godzin na popracowanie. I choć opcja powrotu do pracy jeszcze nie wchodzi w grę, może warto pomyśleć o jakiejś pracy dorywczej, która nieco podreperowałaby Wasz budżet? Jeśli masz do pomocy kogoś (mamę, teściową, koleżankę), kto mógłby przez kilka godzin popilnować Twojego maleństwa, być może ta opcja wcale nie jest takim złym pomysłem! Jaką pracę dorywczą może podjąć młoda mama i gdzie może jej szukać? O tym wszystkim, w najnowszym materiale!

Jaka praca dla młodej mamy?

Choć wydawać by się mogło, że możliwości masz dość ograniczone, bo przecież masz na głowie małe dziecko, możesz bardzo zdziwić się, jak wiele może robić młoda mama. Zacznijmy od pracy z domu. Jeśli masz wykształcenie humanistyczne, możesz pomyśleć np. o pisaniu tekstów. Niezależnie od tego, czy będzie to pisanie do gazety czy na portale, pieniądze zarobione w ten sposób na pewno Cię usatysfakcjonują. Jeśli masz zdolności kulinarne, możesz zacząć piec ciasta na zamówienie czy zająć się przygotowywaniem dań cateringowych lub obiadów na niewielkie uroczystości rodzinne. Odziedziczyłaś zdolności manualne? Być może szycie ubranek, robienie pluszaków, biżuterii czy innych ozdobnych dodatków do domu będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Rękodzieło jest dzisiaj w cenie! Jeżeli jednak masz więcej czasu i wolałabyś pracować poza domem, masz oczywiście także taką możliwość!

Gdzie szukać pracy dorywczej dla mamy?

Dość oczywistą odpowiedzią na to pytanie jest poszukiwanie pracy poprzez portale ogłoszeniowe. To właśnie w Internecie znajdziesz różne oferty o pracę dorywczą, którą możesz podjąć. Niezależnie więc czy będzie to np. sprzątanie biur i domów czy też drobna pomoc biurowa, a może nawet praca na pół etatu w sklepie – możliwości masz wiele. Możesz także udać się po pomoc w poszukiwaniu do agencji pracy https://www.gppeople.pl/, która z całą pewnością znajdzie pracę tymczasową, z elastycznymi godzinami pracy, która będzie dla Ciebie dogodną opcją. Wszystko zależy jednak od Twojego wykształcenia, doświadczenia i ilości czasu jakim dysponujesz. Jedne mamy mają go więcej, inne mniej, dlatego warto o tym porozmawiać z ekspertem HR, który z całą pewnością dobierze Ci pracę, skrojoną na miarę Twoich potrzeb!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie