Czego szukasz

Pożegnaj pomarańczową skórkę na lato!

Cellulit to problem, z którym zmagają się niemal wszystkie kobiety. Mają go zarówno młode i szczupłe dziewczyny, jak i te dojrzalsze oraz z nadmiarem kilogramów na wadze. Każdej z nas jednak przyświeca jeden cel – pozbyć się pomarańczowej skórki. Podpowiadamy, jak najlepiej walczyć z tym problemem.

kobieta robi sobie masaż ud

Cellulit – co to takiego jest?

Krótko mówiąc, cellulit to grudki pojawiające się tuż pod skórą na obszarze całego ciała. Najczęściej znajdują się one na udach oraz pośladkach, ale mogą być zauważone również na brzuchu, ramionach i łydkach.

Zjawisko to powstaje w wyniku zwiększonego podziału tkanki łącznej, zwężenia naczyń krwionośnych i zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej.

Spowodowany nieregularnym trybem życia, złą dietą i hormonami nierównomierny rozrost komórek tłuszczowych powoduje powstawanie zagłębień i nierówności w skórze.

Cellulit jest mało estetycznym zjawiskiem, lecz zazwyczaj nie wywołuje żadnych dolegliwości. W przypadku gdy jednak wiąże się z bólem lub puchnięciem kończyn, należy zwrócić się do lekarza.

Dieta i ćwiczenia najlepszym rozwiązaniem w walce z cellulitem

Najczęściej występującym rodzajem cellulitu jest tzw. cellulit wodny. Oznacza to, że pod skórą gromadzi się oprócz tłuszczu bardzo dużo wody. Na tę przypadłość cierpią przede wszystkim kobiety prowadzące siedzący tryb życia, chodzące w szpilkach i spożywające duże ilości soli. Jest to także odmiana, której najłatwiej się pozbyć.

Wystarczy zmniejszyć spożycie sodu oraz zwiększyć ilość wypijanej wody. Nie jest także wymagana wzmożona aktywność fizyczna – zaledwie 30-minutowe spacery z powodzeniem pomogą zmniejszyć ilość nieestetycznych grudek.

Znacznie trudniejszym wyzwaniem jest cellulit, który składa się w większości z tłuszczu. Aby go wygładzić niezbędna będzie wizyta u dietetyka, który doradzi, co powinnyśmy spożywać, by uregulować gospodarkę tłuszczową organizmu.

Jeśli podejrzewasz u siebie ten rodzaj cellulitu, wprowadź do swojego harmonogramu dnia także więcej ćwiczeń. Najlepiej, aby były to treningi spalające tłuszcz, np. cardio. Pamiętaj, by ćwiczyć jak najczęściej i regenerować siły za pomocą zdrowych i naturalnych przekąsek.

Pamiętaj o masażu i nawilżeniu

Oprócz ćwiczeń i diety, aby na dobre pozbyć się cellulitu, trzeba zadbać o skórę także od zewnątrz. Niezbędne okażą się tu różnego rodzaju kremy i balsamy antycellulitowe. Posiadają one wnikające głęboko w naskórek właściwości rozgrzewające i rozbijające grudki tłuszczu, przez co skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

Możesz wypróbować np. kosmetyki Collistar, które znane są ze swojej skuteczności. Wszystkie maści wmasowuj w ciało okrężnymi ruchami, ugniatając je przy tym jak ciasto – taki masaż pobudzi krążenie i przyśpieszy efekty.

Warto również skorzystać z oferowanych w salonach SPA zabiegów ujędrniających. Pamiętaj jednak, że bywają one mocno inwazyjne, dlatego przed przystąpieniem do nich warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Może on również przy okazji podpowiedzieć Ci, w jaki sposób najbezpieczniej i najskuteczniej walczyć z cellulitem w Twoim wyjątkowym przypadku.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie