Czego szukasz

Pomysły same do mnie przychodzą!

Kamila jest blogerką i podróżniczką. Organizuje spotkania i warsztaty wyjazdowe dla kobiet, pokazuje jak można zarabiać na podróżach. Zachęca kobiety, szczególnie młode mamy, aby ruszyły z miejsca i zaczęły podróżować. Sama jest mamą Anielki i Franka. Mieszkała przez 4 lata w Japonii, zjeździła z plecakiem Azję Południowo-Wschodnią, przejechała autem Maroko i przemierzała na biegówkach tereny wokół Trondheim w Norwegii… dużo jak na jedną mamę, prawda?

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 27/02/2015

Kamilo, dlaczego zostałaś „mamą w podróży”?

Uczucie i pragnienie, żeby wieść taki tryb życia – będąc w podróży – pojawiło się podczas wyprawy do Kambodży. Pamiętam moment rozmowy z napotkanym wtedy, dużo bardziej doświadczonym podróżnikiem z Europy, który powiedział mi, że jak to poczułam, to już mi nie przejdzie. Ja lubię uczucie kiedy jestem w drodze, w nieznanym mi miejscu. Cel nie jest taki ważny, chodzi o samo bycie w drodze. Wędrówka dodaje mi siły. Mój organizm ładuje akumulatory podczas podróży. Po urodzeniu dzieci zatrzymałam się – prawie zaprzestałam podróży. Myślę, że wiele mam narzuca sobie taką blokadę. Ale przyszedł moment, kiedy postanowiłam wprowadzić w życie radykalną zmianę i wrócić do tego, co kocham najbardziej.

Wiem, że byłaś też w Japonii. Co Cię tam zaprowadziło?

Wyjechałam do Japonii na studia. Dzięki studiom miałam szansę poznać japońską kulturę i zwyczaje. Nauczyłam się, że wszędzie – nawet najdalej od domu – można poznać ludzi, którzy są ciekawi Ciebie i chętni, żeby się zaprzyjaźnić, niezależnie od tego jak odmienna jest ich kultura. Od tamtej pory w podróżowaniu zawsze najbardziej liczy się dla mnie drugi człowiek.

Twój blog ikimasa, to biznes, czy hobby?

Ikimasa.pl to projekt, dzięki któremu zarabiam – bloguję i podróżuję. Ważnym aspektem mojego bloga jest dzielenie się wiedzą, na temat tego jak wprowadzić w swoim życiu trwałą zmianę i zacząć podróżować. Organizuję więc wyjazdy rozwojowe dla kobiet, na które chciałabym sama pojechać, w miejsca, które sama chciałabym odwiedzić. Tajemnica to dobrze opracowany program wyjazdu i doskonale dobrany team, a z takim współpracuję. Staram się wychodzić naprzeciw potrzebom kobiet. W ofercie mam również warsztaty stacjonarne.  Ich celem jest pokazanie jak wielka moc tkwi w nas – kobietach i jak bardzo możemy być sprawcze, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę i wiarę we własne zdolności. Z radością dzielę się tym, co mogę im przekazać.

Opowiedz proszę o wyprawach, które planujesz na wiosnę.

Na wyjazd w Gorce podczas równonocy wiosennej nie ma już wolnych miejsc. Wyjazdy w Gorce będą cykliczne zawsze w momencie przejścia pór roku – kolejne w czasie przesilenia letniego (noc świętojańska), równonocy jesiennej, i znów przesilenia zimowego. Wiosną planuję też zorganizować warsztaty wyjazdowe dla mam z córkami. Widzę na swoim przykładzie jak bardzo wspólne wyjazdy i wędrówki zbliżają. Dlatego zamarzyło mi się, by stworzyć ku temu mamom i córkom odpowiednią przestrzeń. Z kolei w czerwcu planuję wyprawę rowerową dla kobiet po Warmii, także połączoną z warsztatami rozwojowymi. W listopadzie bardzo chcę zorganizować podróż dla grupy kobiet do  Japonii. I koniecznie chcę zorganizować prawdziwą górską wyprawę dla kobiet – razem przełamujemy swoje wewnętrzne bariery i zdobywamy wymagający szczyt. Jeszcze nie wiem gdzie, ale już wiem z kim.

Pomysły same do mnie przychodzą. Znam dużo ciekawych osób, które mają wyjątkowe, niepowtarzalne umiejętności. Zapraszam je do współpracy i razem współtworzymy coś niezwykłego. Przez to, że te osoby znam, wiem, że podejmą się zadania w pełni profesjonalnie.

Czy podróżujecie całą rodziną? Twoje dzieci lubią podróże tak bardzo jak Ty?

Podróżujemy całą rodziną, ale jeśli mój mąż akurat nie może, nie jest to dla mnie powód, by zrezygnować z podróży. Czasem zdarza mi się gdzieś jechać tylko z córką, synek wtedy zostaje pod opieką taty, który radzi sobie doskonale. Moje dzieci uwielbiają wspólne rodzinne wyjazdy. Najbardziej te w dzikie miejsca, do zaszytej w głuszy chaty gdzie wstajemy rano, witamy się z kotami, pieskami, karmimy króliki mleczem, a potem spędzamy cały dzień wędrując z mapą w poszukiwaniu skarbów lub kąpiąc się w jeziorze.

To skoro mam tu prawdziwą ekspertkę od podróży, to powiedz jak wybrać się w podróż z małymi dziećmi? Jak zaplanować podróż i dokąd pojechać?

Najlepiej najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie – jaki jest mój styl podróżowania? Co chcę pokazać moim dzieciom? Jeśli my będziemy szczęśliwe w podróży, jest duże prawdopodobieństwo, że nasze dzieci również. Ja lubię dzikie wędrówki, ale są mamy które będą miały frajdę buszując z córką po sklepach z baletkami we wszystkich kolorach tęczy (są takie w Barcelonie), a jeszcze inne będą najszczęśliwsze spędzając urlop nad wodą. Planując z dziećmi podróż, niezależnie od tego, czy do innego miasta, na plażę czy w leśną głuszę – warto zadbać o to, żeby dziecko się nie nudziło.

Czy macierzyństwo zmieniło Twoje podróżowanie? Długie wyprawy do odległych zakątków – dalej masz na to czas?

Tak, zdecydowanie zmieniło i to całkowicie. Ja po prostu po urodzeniu dzieci przestałam podróżować. Jestem zła na siebie, że straciłam tyle czasu, że sama sobie wmówiłam, że się nie da. Bo są za małe, bo mnie na to nie stać, bo to za duży kłopot. Podróże kojarzyły mi się z taką przyjemnością, że w tym czasie poświęcenia – oddania się dzieciom po prostu nie było na nie miejsca. Bo przecież robiłabym coś miłego dla siebie. Tak samo jak nie było miejsca na malowanie paznokci czy odprężającą kąpiel w gorącej wodzie. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale trzeba z tym walczyć. Dlatego teraz zrobiłam piwot i wracam znów na swoje tory – by wieść życie wypełnione podróżami, a nawet poszłam dalej – zaczęłam na nich zarabiać.

Dalej wyruszasz w długie, samotne podróże?

Jeśli wyjeżdżam sama to maksymalnie na 4-5 dni. Mój 3-letni synek, którego od niemowlęcia nosiłam w chuście nadal jest bardzo do mnie przywiązany i słabo znosi zbyt długie rozstania. Wychodzę z założenia, że samotny wyjazd by naładować akumulatory, zrobić coś dla siebie, spotkać się z inspirującymi osobami, zaplanować coś ciekawego jest potrzebny i ważny. Ale mi te kilka dni w zupełności wystarczy. Jeśli to ma być dłuższa podróż – 2-3 tygodnie to zdecydowanie wolę jechać z rodziną. Ja chcę pokazać moim dzieciom jak najwięcej, a nie tylko im opowiedzieć.

Mama w podróży, tata na straży?

Tak, podczas moich wyjazdów dziećmi zajmuje się mąż. Kończy się to zazwyczaj tym, że cała trójka ląduje u dziadków. Nie powiem, że jest łatwo. W rodzinie to ja jestem inicjatorem wszelkich wyjazdów i zdecydowanie częściej mnie nie ma w domu niż mojego męża. Nie jest to dobrze postrzegane przez rodziców. Ale dla mnie najważniejsze jest to, co myśli mój mąż. Liczy się jego akceptacja. Jeśli dobrze zaplanuję miesiąc – tak, że jeden z weekendów poświęcam na wyjazd, kolejny wyjeżdżamy gdzieś wspólnie, a jeszcze następny – spędzamy rodzinnie w domu to potem znów mogę z czystym sumieniem jechać. Ważne by zachować równowagę i dbać zarówno o rozkręcanie podróżniczego biznesu, jak i o życie rodzinne. Przecież wszystko to robię, żebyśmy mieli dla siebie więcej czasu i wiedli ciekawe, pełne przygód życie – wspólnie.

Mam do Ciebie jeszcze mnóstwo pytań, mam nadzieję, że zgodzisz się na kolejne spotkanie?

Oczywiście, z największą przyjemnością.

To jesteśmy umówione! Dziękuję Ci za rozmowę.

Blog Kamili www.ikimasa.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Mocna marka ma znaczenie!Konferencja Brand Summit 2019

Kandydat do pracy, albo klient spotyka się przynajmniej z czterema markami firmy: marką pracodawcy, marką produktową, marką korporacyjną i marką osobistą. Każda z nich jest inna, ale wzajemnie się mogą wzmacniać. Warto sięgać po rozwiązania, które pozwolą na integrację działań związanych z budowaniem wizerunku marki. Zapraszamy na konferencję!
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 12/11/2019
Grafika Konferencji Brand Summit 2019 ze zdjęciami prelegentów

Jak wzmocnić wizerunek firmy?

Już 21 listopada 2019 w Warszawie odbędzie się konferencja Brand Summit 2019 poświęcona w całości trzem wymiarom marki: pracodawcy, korporacyjnej i konsumenckiej. Będzie to okazja do rozmowy o tym, jak zdefiniować unikalną, wyróżniającą się tożsamość firmy, wzmocnić ją wewnętrznie i komunikować tak, by i klienci i kandydaci stali się ambasadorami marki.

Dla czytelniczek Mamo Pracuj mamy 15% rabatu z kodem MPBS_15.

Prelegenci

Swoją wiedzą podzielą się uznani eksperci i praktycy, tacy jak: Jacek Kotarbiński (kotarbinski.com), Kamilla Giedrojć (Dyrektor Strategii i Marketingu IBM Poland and Baltics), Anna Macnar (CEO HRM Institute), Joanna Tonkowicz (Partner Zarządzający Absolvent Consulting), Kasia Zadrożna (Culture & Communication Global Senior Manager AmRest), Mariusz Łodyga (CEO Premium Consulting), Adrian Gamoń (Brand Experience & Communication Strategist), Aleksandra Lemańska-Czajka (Personal Development Manager INEA), Jakub Smarz (Talent Brand Lead for Poland, Accenture), Jakub Semerda (CEO Preeshare).

Co czeka na uczestników konferencji?

Program konferencji jest podzielony na trzy części:

 1. Percepcja marki
 2. Marka zaczyna się od środka
 3. Social, Digital i komunikacja marki

Szczegółowy program znajduje się na stronie: www.brandsummit.pl.

Dzień po konferencji (22.11.) odbędą się warsztaty, które pozwolą na pogłębienie tematów poruszanych na konferencji:

 1. Zintegrowana marka od A do Z – prowadzenie Anna Macnar
 2. EB = Emocje + Biznes – prowadzenie Joanna Tonkowicz oraz Karolina Proczek

Organizator: HRM Institute

Partner Strategiczny: Absolvent Consulting,

Partnerzy: AmRest, StepStone

Patroni Medialni: Instytut Monitorowania Mediów, PRoto , MamoPracuj.pl, Employerbranding.pl, HR Standard, HR News, OOH Magazine, Marketer+, 24/7 Communication.

Termin i miejsce: 21 listopada 2019 r., Budynek Focus, Al. Armii Ludowej 26, Warszawa

Kontakt: Julia Bojanowska [email protected], tel. 535 140 135
Informacje i rejestracja: www.brandsummit.pl

Przy rejestracji nie zapomnij wpisać kodu rabatowego 🙂

Zdjęcia: HRM Institute

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

Jak stworzyć najlepszy biznesplan? Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorczych mam – zapisz się!

Myślisz o założeniu własnej działalności i zastanawiasz się od czego zacząć planowanie biznesu? Chcesz kompleksowo przygotować się do założenia własnej firmy? A może będziesz ubiegać się o środki na rozpoczęcie działalności? Wspaniale! Zapraszamy Cię na bezpłatne warsztaty dotyczące tworzenia biznesplanu.
 • Anna Łabno - Kucharska - 08/11/2019

Jesień jest idealnym czasem, żeby pomyśleć o własnej firmie. Tym bardziej, że właśnie wtedy obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji, już 20 listopada w Krakowie, chcemy Was zaprosić na bezpłatne warsztaty oraz indywidualne konsultacje, dotyczące tworzenia biznesplanu specjalnie dla przedsiębiorczych mam!

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Spotkaj się z nami, a my opowiemy Ci o:

 • drogowskazach na drodze planowania własnego biznesu,
 • czym jest biznesplan, po co i jak się go tworzy oraz jakie ma znaczenie,
 • najważniejszych elementach biznesplanu, które przesądzają o powodzeniu biznesu,
 • środkach o jakie możesz ubiegać się na starcie prowadzenia działalności!

Damy Ci przestrzeń na zadawanie pytań. Podzielimy się z Tobą swoimi doświadczeniami.

Warsztaty poprowadzą eksperci i praktycy, z którymi współpracujemy od lat:

 • Dariusz Pierzak – finansista z wykształcenia, doświadczenia, zamiłowania i przekonania. Jako właściciel własnej firmy oraz wieloletni kontroler i dyrektor finansowy w dużych przedsiębiorstwach ma praktyczną wiedzę biznesową, i z pasją się nią dzieli.
 • Agnieszka Pierzak – od 2004 roku związana zawodowo z tematyką funduszy unijnych. Najpierw jako pracownik instytucji m.in. ZPORR i POKL, gdzie doskonaliła umiejętności z zakresu wdrażania i rozliczania środków unijnych.

Zespół Mamo Pracuj również tam będzie! 🙂

Poznaj szczegóły i zgłoś się już dziś!

Jesteśmy przekonane, że będzie to owocny czas!

Kiedy się widzimy?

 • 20 listopada 2019 r., w godzinach od 10:00 do 13:00

Gdzie?

 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
 • 31-124 Kraków, ul. Rajska 1, sala nr 247 (II piętro, prawe skrzydło)

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu wystarczy wypełnić formularz 🙂

Na spotkanie zapraszamy również z dziećmi.

W sali, gdzie będą odbywać się warsztaty będzie przygotowany mały kącik dla dzieci 🙂

Jeśli zapisałaś się, ale nie będziesz mogła przyjść z przyczyn losowych, prosimy poinformuj nas o tym. Dzięki temu inna mama będzie mogła skorzystać 🙂

Masz jakieś pytania?
Pisz do mnie: [email protected]

W końcu, kto pyta nie błądzi 😉

Zapraszamy!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Łabno - Kucharska
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail