Czego szukasz

Pomysł na kreatywny biznes dla mamy – Kreatywne Maluchy

Chcesz prowadzić ciekawy biznes? Szukasz pomysłu na siebie? Kreatywne Maluchy to marka, która intensywnie rozwija swoją sieć franczyzową w największych polskich miastach. Możesz otworzyć sklep z artykułami do kreatywnej zabawy, w którym będzie można przetestować skaczącą plastelinę, masę plastyczną i wiele innych produktów. Możesz też organizować mobilne, kreatywne warsztaty dla dzieci. Możesz robić jedno i drugie. To, który pomysł wybierasz? Zobacz jakie to ciekawe!

Dzieci podczas zabawy w sklepie Kreatywne Maluchy
Spis treści: ukryj

Na nasze pytania odpowiada pani Ewelina Skwarek, Specjalista ds. Komunikacji i Rozwoju z firmy Kreatywne Maluchy.

Pani Ewelino, marka Kreatywne Maluchy to przede wszystkim sprzedaż zabawek kreatywnych, które pozwalają na twórczy rozwój dzieci.
Jaki model franczyzy proponujecie Państwo swoim partnerom?

Nasza franczyza oparta jest na dwóch filarach sprzedaży.

Pierwszy filar to połączenie stoiska-wyspy w Centrach Handlowych z mini-warsztatmi plastycznymi dla dzieci tak, by mogły one już w miejscu sprzedaży samodzielnie doświadczyć, budować, tworzyć kreatywne kształty i cieszyć się zabawą naszymi sprytnymi produktami. Taki punkt sprzedaży pełni również funkcję reprezentacyjną dla naszej marki i jest wizytówką dla dodatkowej kreatywnej działalności – warsztatów plastycznych.

Właśnie drugim filarem franczyzy Kreatywnych Maluchów jest organizacja eventów kreatywnych w formie warsztatów plastycznych dla instytucji edukacyjnych, bądź podczas imprez okolicznościowych. Jesteśmy obecni w przedszkolach przy Pasowaniu na Przedszkolaka, w szkołach w Dniu Dziecka, na warsztatach terapii zajęciowej w ramach Dni Autyzmu czy w klubokawiarniach, gdzie rodzice organizują urodziny dla swoich dzieci. Pozwala nam to skuteczniej promować i sprzedawać nasze zabawki.

Czyli model pierwszy to połączenie sklepu z artykułami plastycznymi z miejscem, gdzie dzieci mogą się pobawić?

Dokładnie tak. Na naszych wyspach – stoiskach gromadzi się dużo dzieci, które wzajemnie się inspirują do dalszej zabawy, dlatego często zdarza się, że całe rodziny spędzają z nami dłuższą chwilę. Dzieciaki mają czas poznać i polubić nasze zabawki, a rodzice mają szansę przyglądnąć się jak dany produkt działa, jakie ma właściwości i upewnić się, że jest bezpieczny. Rodzice kupują sprawdzone produkty, a nasza  sprzedaż jest bardziej efektywna.
Jeśli organizujemy warsztaty w domu kultury, czy kreatywne urodziny – uczestnicy mają możliwość kupna naszych produktów bezpośrednio w miejscach takich eventów.

wyspa_kreatywnemaluchy_600

Czy można organizować tylko warsztaty kreatywne, bez prowadzenia sklepu?

Tak, jest taka możliwość. To nowy kierunek rozwoju, jaki proponujemy, biznes na mniejszą skalę. Działalność taka będzie wiązać się jedynie z zakupem towarów i używaniem naszego logo „Kreatywne Maluchy”.

Do dzieci w jakim wieku kierujecie Państwo swoją ofertę?

Część zabawek jest odpowiednia dla dzieci już od 6 miesiąca życia, jednak największą grupą odbiorców są dzieci powyżej 3 roku życia. Mamy świadomość, że nasze produkty sprawiają frajdę również dorosłym, więc górnej granicy wiekowej nie ma (śmiech).

Czy franczyzobiorcy organizują konkretne zajęcia, czy chodzi raczej o swobodną zabawę dzieci?

Zależy nam, by stoisko miało charakter interaktywny i twórczy, tak więc nasi sprzedawcy – pełniąc funkcję inspiratora – najpierw pokazują, jak stworzyć krok po kroku pewien kształt z mas plastycznych np. kwiatek, zamek czy kaczuszkę. W następnej kolejności dzieci budują i doświadczają zabawy samodzielnie lub przy wsparciu dorosłych.
W roli sprzedawców doskonale spełniają się osoby, które miały bądź mają doświadczenie w pracy z dziećmi i lubią twórczą zabawę.

W jakich miejscach warto otworzyć swój sklep?

Franczyza Kreatywnych Maluchów sprawdza się przede wszystkim w galeriach handlowych w formie stanowisk-wysp ze względu na dużą ilość kupujących, a w tym m.in. rodziców, którzy odwiedzają takie miejsca ze swoimi pociechami. Stoiska w tej formie są również bardziej zauważalne, nasze produkty mogą być lepiej zaprezentowane i dotrzeć do większej liczby odbiorców. Ważnym atutem są również dużo niższe koszty czynszu za wyspę w porównaniu do kosztów samodzielnego sklepu.

Skoro galerie handlowe są naturalnym miejscem na sklep Kreatywnych Maluchów, czy pomagają Państwo wynająć powierzchnię i pośredniczą w negocjacjach? Osoby, które zakładają firmę po raz pierwszy nie mają często doświadczenia w negocjacjach z wielkim graczem jakim jest centrum handlowe…

Wiemy, że etap wynajmu powierzchni w galeriach i negocjacje cenowe mogą być dużym wyzwaniem dla nowych franczyzobiorców. Dlatego też zarząd Kreatywnych Maluchów wychodzi naprzeciw i jeśli partner sobie tego życzy, uczestniczymy w rozmowach negocjacyjnych z galeriami handlowymi.

dziewczynka_zabawa_kreatywnemaluchy_600

Jakie wsparcie dostanie mama, która przyłączy się do Państwa sieci?

Współpraca z nami niesie ze sobą wiele korzyści i jest biznesem stosunkowo niskonakładowym. Nasz franczyzobiorca otrzymuje stałą „opiekę” z naszej strony.

Co to oznacza?

  • Uczestniczy w  szkoleniach, jak sprzedawać nasze produkty, zarówno te, które już są w sprzedaży, jak i te, które dopiero wchodzą na rynek.
  • Nasze punkty franczyzowe dostają wsparcie marketingowe np. w formie akcji w mediach społecznościowych czy lokalnych.
  • Zapewniamy bardzo preferencyjne ceny zabawek przy zatowarowaniu wyspy, a także bogate pakiety próbek, towarów gratisowych czy materiałów reklamowych.

Wspomniała Pani o niskim nakładzie finansowym. Ile należy zainwestować, aby otworzyć sklep Kreatywnych Maluchów?

Koszty wiążą się przede wszystkich z zakupem mebli – ok 13000 -18000 pln netto oraz z zatowarowaniem – ok 9 000 – 13 000 pln. Pozostałe koszty to  jednorazowa opłata za pakiet franczyzowy – 1000 pln brutto.

Jeśli franczyzobiorca zdecyduje się jedynie na prowadzenie warsztatów plastycznych bez otwierania stoiska w centrum handlowym, tutaj warunki są nieco inne. Oczywiście koszt uruchomienia warsztatów mobilnych jest mniejszy niż otwarcia sklepu. Jednak z racji charakteru działalności i porównywalnie mniejszej skali sprzedaży, ceny towarów nie będą już tak preferencyjne, jak przy prowadzeniu „wyspy”.

Zdecydowanie więcej korzyści i zalet niesie ze sobą prowadzenie pełnej franczyzy ze stoiskiem w galerii handlowej i do tego gorąco zachęcamy.

Ile można zarobić, prowadząc sklep pod marką Kreatywne Maluchy?

Średni miesięczny obrót towarów na wyspach to ok 30 000 – 40 000 pln brutto, chociaż wartości te ciągle rosną. Franczyzobiorca może – pod odliczeniu kosztów – uzyskać dochód od ok 5000 do 9 000 pln w zależności od sprzedaży.

Jeśli franczyzobiorca zdecyduje się zaangażować też w eventy i warsztaty kreatywne, wyniki mogą być znacznie wyższe.

playmais_600

Przypuszczam, że do tego biznesu trzeba mieć albo wspólnika, albo kilku pracowników, bo centra handlowe są otwarte niemal 24/7… jak to wygląda w praktyce?

Jako, że galerie handlowe są otwarte w godzinach m. 9:00 a 21:00 przez 7 dni w tygodniu, wyspa musi być również otwarta i dostępna dla klientów w tym czasie. Ta forma biznesu sprawdza się jako dodatkowe źródło dochodu dla franczyzobiorcy, którym może być indywidualna osoba, małżeństwo lub para wspólników. Z reguły zatrudniają oni jednego lub dwóch sprzedawców do pomocy.

W jakich miastach aktualnie szukają Państwo franczyzobiorców?

Franczyzę Kreatywnych Maluchów najlepiej otworzyć w większych miastach, powyżej 100 tys. mieszkańców. Jednak najważniejszym elementem w wyborze miejsca to popularność i ilość klientów odwiedzających daną galerię.

Podsumowując, dlaczego warto współpracować z Państwem?

Przede wszystkim jesteśmy jedyną firmą na rynku, która łączy sprzedaż z wydarzeniami kreatywnymi. Poprzez nasze produkty pozytywnie wpływamy na rozwój twórczości u dzieci. W naszej ofercie stawiamy na jakość, dlatego proponujemy naszym klientom głównie towary europejskie; takie jak szwedzkie masy plastyczne, niemieckie Playmais, angielskie zestawy kreatywne Pana Robótki czy innych renomowanych marek. Każdy produkt jest przez nas sprawdzony.

Biorąc pod uwagę trendy rynkowe, jest to obszar, który cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem – nie tylko ze względu na walory edukacyjne, ale również na aspekt bezpieczeństwa podczas zabawy. Jesteśmy przekonani, że ta tematyka jest szczególnie bliska i ważna dla mam, które z jednej strony dbają o rozwój swoich dzieci, a z drugiej strony szukają możliwości elastycznego zatrudnienia i osiągania korzyści finansowych.

Do kogo mają zgłosić się mamy, które są zainteresowane współpracą z Państwem?

Zapraszamy do współpracy i kontaktu bezpośrednio z naszym specjalistą od rozwoju wysp – Panem Rafałem Brzóską ([email protected]).

Spodobał Ci się ten pomysł na biznes? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się już teraz z przedstawicielem Kreatywnych Maluchów!

kreatywnemaluchy-1402568741

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie