Czego szukasz

Pomoc dla dzieci w Kambodży – pomóż wyrównać ich szanse

Mariola i Marta to założycielki Stowarzyszenia Równych Szans „Rainbow”. Na co dzień mieszkają na Śląsku gdzie pracują i działają społecznie. Ich Stowarzyszenie wspólnie z przedstawicielami społeczności khmerskiej organizuje niezwykłe przedsięwzięcie mające na celu pomoc dzieciom z sierocińców w Kambodży. Projekt „Pomoc dla dzieci w Kambodży” będzie realizowany w dniach 17.12.2018 r. – 7.01.2019 r. Przyłącz się!

Pomoc dla dzieci w Kambodży

Projekt „Pomoc dla dzieci w Kambodży” jest nadzorowany i koordynowany przez Khmerkę – Sambo Oak, która jest konsultantem szpitalnym w Siem Reap. Sambo jest osobą znaną i cenioną, doskonale znającą potrzeby i problemy lokalnego społeczeństwa.

W realizację tego projektu organizatorki wkładają przede wszystkim siły i środki własne, lecz czasem potrzebna jest im pomoc kogoś z zewnątrz.

Ty też możesz pomóc

Kiedy Julia i Marta po raz pierwszy udały się do Kambodży spotkały się z wielką przychylnością tych bardzo ubogich ludzi. Widząc zaniedbane, często okaleczone przez miny dzieci nie potrafiły pozostać wobec tego obojętne.

Po kilku miesiącach wróciły aby pomóc…

Rok temu zebrane pieniądze (3780 zł) przekazały na zakup szczoteczek do zębów, środków higieny osobistej, żywności podręczników, przyborów szkolnych oraz drobnego sprzętu sportowego.

W tym roku ich celem jest uzbieranie 8 000 zł. Wierzą, że z pomocą życzliwych osób i instytucji uda im się tego dokonać.

Dlatego też zwracają się przede wszystkim do firm i przedsiębiorstw, jak też do osób prywatnych, z uprzejmą prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia w promocji medialnej, przekazaniu reklamowych gadżetów mogących służyć jako upominki dla dzieci, lub innych działań.

Cel projektu

1. Edukacja – inwestycja w lepsze jutro

W Kambodży jedynym sposobem na wydostanie się z biedy jest właśnie edukacja. To dzięki niej dzieci mogą się rozwijać, planować swoją przyszłość. Za zebrane pieniądze organizatorzy chcą kupić zapasy książek, zeszytów, przyborów szkolnych oraz wyposażyć sale, gdzie odbywają się zajęcia.

2. Rowery

Dzieci w Kambodży, aby dotrzeć do szkoły muszą codziennie pokonywać pieszo około 15-20 kilometrów. W związku z czym zdarza się, że wyruszają nawet o 5 rano z ośrodka, do którego wracają po szkole tuż przed zachodem słońca. Odległość uniemożliwia im powrót do „domu” na obiad, więc potrzebny jest niewielki posiłek w szkole. Najczęściej jest to ich jedyny posiłek w ciągu dnia. Pieniądze zabrane w ramach projektu organizatorzy chcą przeznaczyć na zakup kilku rowerów, która pomogą dzieciom w szybszym przemieszczaniu się.

3. Żywność

W tak biednym kraju jak Kambodża żywność jest bardzo cenna i niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Będąc na miejscu organizatorzy planują zakupić wszystko potrzebne jedzenie w większych ilościach.  Kaszę, ryż czy nawet banany rozdają w szkołach, sierocińcach oraz w domach mijanych po drodze.

4. Piłki, zabawki i gry

Kambodżańskie dzieci są takie same jak nasze. Zasługują na odrobinę luksusu. Większość z tych dzieci nie ma nic, dlatego zaplanowano jakąś część funduszy przeznaczyć na zabawki, piłki, gry oraz drobne upominki, które dla nas zazwyczaj nic nie znaczą, a dla tych biednych dzieci są wszystkim co mają.

5. Pluszaki zabieramy z Polski

Najlepiej te jak najmniejsze, które następnie zostaną zapakowane próżniowo. Większe pluszaki, które uda się zebrać w Polsce rozdajemy po okolicznych ośrodkach pomocy społecznej i salach zabaw dla dzieci.

Ty też możesz się przyłączyć do pomocy dzieciom z Kambodży>>>

Zdjęcie i grafika: własność organizator projektu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktorka naczelna portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie