ZAINSPIRUJ SIĘ
Odparzenia u dziecka – ryzyko
Odpowiednia higiena polegająca na częstej zmianie pieluch, która każdorazowo wiąże się z przemyciem okolic intymnych dziecka i nałożeniem na nie kremu nawilżającego, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia odparzeń. Niestety, nie da się przed nimi zabezpieczyć na sto procent.
Odparzenia mogą wystąpić na skutek biegunki, nowych produktów w diecie, które zmieniają skład stolca, długiej kuracji antybiotykiem, infekcji układu moczowego czy w wyniku upałów, które zwiększają potliwość skóry. Odparzenia mogą być również odpowiedzią na alergeny, które znajdują się w pieluszce. Zawsze trzeba być czujnym i w razie pojawienia się zaczerwienienia, wysypki czy bolesnych pęcherzy – należy zacząć działać. Najłatwiej jest wówczas sięgnąć po maść.
Polecany krem na odparzenia dla niemowlaków
Czujny rodzic bardzo szybko zauważy pierwsze oznaki podrażnienia skóry. Bez zastanowienia powinien on sięgnąć po maść, która zapobiegnie namnażaniu się bakterii i przyniesie dziecku ulgę. Niestety, odparzenia powodują duży dyskomfort u dziecka, które czuje pieczenie i swędzenie. Polecanym produktem przy tego typu dolegliwości jest Sudocrem (http://sudocrempolska.pl/). Dlaczego? Ponieważ jest to maść na odparzenia, która zawiera tlenek cynku, czyli środek o łagodzącym działaniu. Oprócz tego, w jej składzie znajduje się również alkohol benzylowy (miejscowo znieczula i dezynfekuje), benzoesan benzylu (ma działanie wszobójcze i roztoczobójcze), cynamonian benzylu (działa przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie), a także lanolinę (nawilża i natłuszcza skórę). Pierwsze efekty widać już kilka godzin po zastosowaniu kremu.
Jak stosować Sudocrem?
Sudocrem jest prosty w użytkowaniu. Wystarczy niewielką ilość kremu umieścić na koniuszku palca, a następnie wmasować ją kolistymi i delikatnymi ruchami w skórę dziecka. Bardzo ważne jest, aby pupa niemowlaka została wcześniej umyta, a następnie osuszona – ręcznik należy jednak stosować bardzo ostrożnie, pocieranie skóry pogorszy jej stan i lepiej jest delikatnie naciskać skórę dziecka w celu wchłonięcia wilgoci bądź skorzystać z wilgotnych chusteczek.
Po aplikacji kremu, na skórze powinna być widoczna jego cienka warstwa. Białe plamy oznaczają, że maści jest za dużo. Sudocrem jest bardzo wydajny i w zupełności wystarczy niewielka ilość kremu. Maść można stosować tak często, jak to jest tylko koniecznie i nie ma w tym zakresie limitów. Jest to krem hipoalergiczny, który nie uczula, a jego skład jest dla dziecka bezpieczny. Zaletą produktu jest też to, że może on być stosowany zarówno do leczenia odparzeń, jak i zapobiegania im. Dlatego nawet po ustąpieniu objawów, można sięgnąć po maść w celach profilaktycznych, a najlepiej nakładać go przed nałożeniem nowej pieluchy. Najważniejsza jest regularność.
Odparzenia nie takie straszne
Pieluszkowe zapalenie skóry nie jest przyjemnym schorzeniem zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Na szczęście można je szybko wyleczyć. Przy odpowiednim postępowaniu, objawy ustępują już po 2-3 dniach. Jest to okres, kiedy szczególnie trzeba dbać o okolicę miejsc intymnych dziecka, a także nakładać krem na zaczerwienioną skórę. Nie tylko zmniejsza on wysypkę i łagodzi podrażnienia, ale również koi wszelkie nieprzyjemności związane z odparzeniem. Dziecko odczuwa więc ulgę.
Przy zauważaniu odparzeń ważna jest szybka reakcja i nie warto wtedy tracić czasu na szukanie apteki i kremu. Lepiej mieć odpowiednią maść pod ręką, schowaną gdzieś w domu. Wówczas można zadziałać od razu po zaobserwowaniu pierwszych objawów. Więcej porad specjalnie przygotowanych dla rodziców znajdziesz na: http://sudocrempolska.pl/poradnik-rodzica/
Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.
Zdjęcie: partnera portalu.