Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Podsumowanie projektu Odważ się Mamo – formuła na powrót

 • Agnieszka Wadecka
 • 8 lipca 2024
 • 5 MIN. CZYTANIA
OSM zakończenie kolejnej edycji grupa uczestniczki i organizatorki

Mamy to! Po trzech miesiącach trwania programu wiemy, jak wygląda formuła na powrót! Potrzebujemy jedno Mamo Pracuj, jednego Pracodawcę Przyjaznego Rodzicom – State Street Bank i 21 uczestniczek, które odważyły się podjąć krok w stronę powrotu do pracy po przerwie! Przeczytaj podsumowanie kolejnej edycji programu.

Jak się zaczęło

Gdy z końcem zimy startowałyśmy z promocją kolejnej edycji Odważ się Mamo było w nas sporo ekscytacji i całe pokłady ciekawości. Programowi przewodziła Krystyna Skrytska wraz z Pauliną Polak. Agnieszka Wadecka i Sylwia Schlegel dołączyły jako wsparcie w promocji programu na kanałach komunikacyjnych Mamo Pracuj.

Pierwsze spotkanie

Projekt rozpoczęłyśmy spotkaniem inauguracyjnym 15 marca w jednym z krakowskich oddziałów State Street Banku. Wszystkie dziewczyny, dwie nawet z malutkimi pociechami, a jedna z uczestniczek przyjechała aż znad morza! miały okazję poznać się wzajemnie oraz spotkać z mentorkami, zintegrować, i płynnie wejść do projektu.

Jak podkreśliła jedna z uczestniczek:

Wszystko było bardzo pozytywne, organizacyjnie na 6+. Szkoda było stamtąd wychodzić i rozstawać się.

Elementem merytorycznym było szkolenie z zarządzania czasem, które przeprowadziła trenerka z SSB. Kolejne spotkania, szkolenia, webinary, warsztaty i sesje mentoringowe odbywały się zdalnie.

Uczestniczki programu Odważ się mamo - formuła na powrót

Czas na naukę

W ramach programu odbył się cykl czterech szkoleń z Excela (w tym ostatnie czwarte, dotyczące wiedzy o funduszach inwestycyjnych), prowadzonych przez zespół Professional Personal Development z State Street Bank Polska – każde trwające 1,5 godziny.

Następnie dwa szkolenia online prowadzone przez ekspertki Mamo Pracuj: pierwsze koncentrujące się na tworzeniu idealnego CV i przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych, a drugie obejmujące LinkedIn i i budowanie marki osobistej.

Prowadzone były krótkie procesy mentoringowe realizowane przez wolontariuszy, pracowniczki i pracowników State Street Bank dla chętnych uczestniczek. Mentees złapały świetny kontakt ze swoimi mentorkami. Oto jak go podsumowują:

Mentoring pomógł mi określić jaka praca byłaby dla mnie najlepsza. Również dodał mi pewności siebie i odwagi, by aplikować na wyższe stanowiska.

Odważ się mamo - formuła na powrót

Pokazał mi w czym jestem dobra, jakie są moje mocne strony i nad czym muszę jeszcze popracować. Szczególnie ważne dla mnie było przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych.

Mentoring dał mi poczucie, że jest dla mnie miejsce na rynku pracy. W związku z moim, prawie pustym, CV czułam, że rzucam się z kopią na wiatraki, szukając pracy. Mentoring odbył się w idealnym momencie, bo zaraz po jego rozpoczęciu dostałam zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną i moja mentorka pomogła mi się do niej przygotować. Świetne było to, że mentorka miała doświadczenie w rekrutacji i mogłyśmy przećwiczyć rozmowę. Doceniam otwartość i chęć pomocy.

Dla uczestniczek programu powstała grupa na Facebooku, która stanowiła przestrzeń networkingową, miejsce gdzie dziewczyny mogą wspierać się wzajemnie i dzielić swoim doświadczeniem.

Formuła na powrót w liczbach

 • Program ukończyło 21 uczestniczek.
 • W trakcie projektu 4 uczestniczki znalazły nową pracę.
 • 9 uczestniczek programu wzięło udział w rozmowach rekrutacyjnych.
 • Część uczestniczek planuje podjąć pracę od września 2024 r. ze względu na zakończenie urlopu macierzyńskiego.

Po zakończeniu projektu:

 • 86% uczestniczek ocenia lepiej niż przeciętnie i wysoko swoje szanse na rynku pracy.
 • 90 % uczestniczek ocenia lepiej niż przeciętnie i wysoko swój poziom wiedzy i umiejętności dotyczący pracy w Excelu.
 • 95% uczestniczek pracowało nad swoim profilem Linkedin oraz marką osobistą.
 • 100% uczestniczek stworzyło lub poprawiło swoje CV.
 • 100% uczestniczek potrafi lub raczej potrafi wskazać swoje mocne strony.
 • 100% uczestniczek wzięło udział w procesach mentoringowych i z sukcesem je ukończyło.

Spotkanie kończące pełne emocji

6 czerwca w tym samym miejscu, o tej samej porze spotkałyśmy się kolejny i ostatni raz*. Od samego początku od dziewczyn biła niesamowita energia i zaangażowanie – przez te trzy miesiące zdążyły się zintegrować, polubić, wchodziły na salę pewnym krokiem a przy kawie rozmowy nie cichły. Wspólnie podsumowałyśmy projekt, a potem odbył się też inspirujący warsztat o zawodach przyszłości. Można by pomyśleć, że spotkanie z mentorkami zwieńczyło całe spotkanie, ale powiem tylko nic bardziej mylnego!

Krysia i Paulina opowiadają o programie

Dziewczyny miały robione profesjonalne zdjęcia portretowe a następnie mogły wziąć udział w próbnej rozmowie kwalifikacyjnej z rekruterami SSB. Uczestniczki mogły zadać wszystkie interesujące je pytania i poczuć prawdziwego ducha rozmowy kwalifikacyjnej. Rekruterzy i rekruterki dzielili się swoimi radami i udzielali informacji zwrotnych w miłe wspierającej atmosferze.

Program „Odważ się mamo” to piękne działanie i za to dziękuję Wam bardzo dziewczyny! Ja, która nigdy zawodowo nie pracowałam, a chciałabym to zmienić poczułam się „złapana za rękę” jak małe dziecko i poprowadzona przez kolejne etapy, aby wreszcie stanąć odważnie i zrobić krok w kierunku własnego rozwoju !

To niesamowite z jaką odwagą i pewnością siebie uczestniczki podchodziły do rozmów. Naszym zadaniem było dodać dziewczynom siły i pomóc im wrócić do pracy po przerwie, tymczasem po tym czego doświadczyłam mogę stwierdzić, że tych supermocy mogłabym się śmiało od nich uczyć.

Pauli i Krysia z Mentorkami

*Dla dziewczyn to nie koniec znajomości, planują jeszcze spotykać się po programie i zrobić piknik, na który zabiorą swoje pociechy. Trafiła nam się wspaniała grupa!

Ogromne podziękowania kierujemy do Fundacji State Street Bank, dzięki której mogłyśmy zrealizować program i która wsparła nasze działania kolejny raz.

Zdjęcia: Tetiana Pidopryhora

Zobacz więcej

video
Webinary Play Your Power
 • Agnieszka Wadecka
 • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
Let's do IT AKAdemy 3
 • Agnieszka Wadecka
 • 5 MIN. CZYTANIA
rozmowa z ekspertem
Agnieszka z FOX wywiad
 • Agnieszka Wadecka
 • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
mata joga kobieta
 • Agnieszka Wadecka
 • 4 MIN. CZYTANIA
podcast
Kobiecość siła kobiet
 • Agnieszka Wadecka
 • 3 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content